• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    PIVECEK: dobrý :) takže Norinco upper mi prodáš bez papírů? ;)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    Da se to poridit v klidu, jen tusim Proarms s tim dela ofuky. V CRZ koukam jsou u AR15 pusek evidovany jen dve cisla, lower a upper+hlaven. U Norinca dokonce jen jedno cislo, ktere je na magwellu. Takze asi tak:D
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Já mam na AR15 číslo na loweru a nosiči závorníku... jinak závorník mi byl přislíben od Vosátky, a prej v tom žádnej legislativní problém neni.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    VOMAJDA:
    je otázka, jestli BCG je závorník jebo cleý závěr. Já myslím, že to je závěr. Afaik na tom je i zkušební značka.

    Čím jsem si ale jistý je, že seriové číslo nemusí být na všech hlavních částech, američani ho dávají jen na tělo a česká pčr je s tím v pohodě, mám to takhle na několika zbraních.
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    VOMAJDA: Treba zavery na SA58 vidam casto, ze lidi volne prodavaji.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    ELECTRICKOTA: Podle kterého zákona je to hlavní část zbraně? Protože mám pocit, že podle českého to tak není:
    Hlavní části střelné zbraně - hlaveň, vložná hlaveň, vložná nábojová komora, rám, válec revolveru, pouzdro závěru nebo tělo a závěr.

    Z toho vyplývá, že hlavní část AR je upper/lower receiver, ale závorník ne. Argumentovat tvrdostí je už úplně mimo mísu - pokud by byla zákonná povinnost na tom to číslo mít, tak by ho tam výrobce jednoduše musel dát, ne? A v případě, že by tam skutečně muselo být, tak když může být číslo na závěru každé opakovačky, proč by nešlo dát na závorník u AR?
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    ELECTRICKOTA: Rozumim, díky :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    GEKONZPRAHY: dle zákona je to hlavní část zbraně, a tedy na to potrebuješ nákupko. Realně, vzhledem absenci seriovych cisel diky tvrdosti materialu...
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Pánové, jde koupit samotnej závorník pro AR-15 bez nákupka? Včera mi někdo na střelnici tvrdil, že se to legislativně bere jako část závěru a tudíž to samotný koupit jen tak nepůjde... Jinak poradíte mi, jaký mám koupit těsnící kroužky závorníku a kde? Ty originál Norinco si tam tak volně vlajou a začínaj mi lízt krkem :)

    Děkuju :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KOUTLOSH: aha, sorry, to jsem nezkoumal
    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    REDSNAKE: JJ, ale 6ran, ne pět..
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    KOUTLOSH: v bearece máme taky pár S&W kolem 6k pět ran, 2" hlaveň. je to stejná várka co má/měla bvs.
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    KOUTLOSH: mrkni do komise v BVS, vím že jich tam mají povícero. Cenově myslím ~ 5,5 - 6,5k
    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    Jen tak mimochodem shanim ted nejaky petiranny dvoupalec za rozumnou (kolem 5k) cenu, pouze ocel, kdyby nekdo o necem vedel, budu tad za jakekoliv info ;)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Firearms Facts: 7.62x39mm vs 300 Blackout
    https://www.youtube.com/watch?v=tfhnDCC6LYM
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Jak politická korektnost mění emoji "pistole" na stříkací pistolky
    Smajlíky s pistolí budou minulostí, všichni se jich zbaví - iDNES.cz
    https://mobil.idnes.cz/...trikaci-pistole-microsoft-dvx-/mob_tech.aspx?c=A180425_150848_mob_tech_oma
    SPM
    SPM --- ---
    Tak jsem dneska vyrazil na střelnici. Hezky jsem si do tašky připravil náboje, průkazy zbraní... jenom ty zbraně jsem nějak zapomněl. Měl bych začít s tou sklerózou něco dělat :-)
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    NECROMAN: To je jen o lidech, nekdo radsi veci vyridi hned, aby mel prazdny stul, nekdo to tlaci pred sebou az k limitu. Pochybuju, ze je to dany poctem pozadavku. Vyprodukovat ty papiry nejspis trva stejne dlouho kdyz to udelas hned nebo az za tyden.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    Nevíte někdo, jestli se letos chystá školení pro rozhodčí LOS? Rád bych se ho zúčastnil, ale nikde jsem žádný termín pro 2018 nezaznamenal.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    SPM: je to Praha venkovní no.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam