• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    SHADDIE: Hilzny se přifukujou a nechce se jim ven, kolem krčku je jasně vidět zvrásnění. Zatim pomáhá včely vymáchat v oleji, ale tenhle přístup mě teda moc nebaví... abych jen kuli tomuhle kupoval Barnauly se mi moc nechce
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHADDIE: Za 10 let eurosmernice oznaci za hlavni casti zbrane i kloboucky od zapalek. :-/
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    KENJIRO: co ještě se má změnit ohledně hlavních částí zbraní? a od kdy?
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GEKONZPRAHY: jak volně vlajou? točí se okolo závorníku nebo se posouvaj dopředu dozadu? jinak pokud vím, tak dosud byl jako hlavní část zbraně brán závěr nebo nosič závorníku, ne samotný závorník či závora.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    VOMAJDA: teď se klidně hádejte, ale podle nové legislativy už to hlavní část bude. Ale zpětně dooznačovat se to nemá, až u nově vyrobených kusů.
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    GEKONZPRAHY: Pred par lety jsem po nem chtel tusim tu predni cast se zamkem nebo cely BCG a neslo to. Uz nevim proc, ze zacatku se mi to trochu sypalo (zlomene zapalniky, dva vystrely - spoust) a jeste neco. Vim ze jsem chtel neco nahradniho a rekl, ze to nejde z duvodu legislativy.
    Kazdopadne nevim o tom, ze na BCG by u VAR bylo cislo.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    No já právě Norinco mám :)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    XLACHTAN: Pocitam, ze to budou muset nejak hodit na znacky, ale BVS jeste ty konverze nedovezl. Sam jsem na to zvedavej.
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    PIVECEK: dobrý :) takže Norinco upper mi prodáš bez papírů? ;)
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    Minulý týden jsem viděl, jak se jednomu majiteli PARky ten závorník rozpadl na tři kusy.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    Da se to poridit v klidu, jen tusim Proarms s tim dela ofuky. V CRZ koukam jsou u AR15 pusek evidovany jen dve cisla, lower a upper+hlaven. U Norinca dokonce jen jedno cislo, ktere je na magwellu. Takze asi tak:D
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Já mam na AR15 číslo na loweru a nosiči závorníku... jinak závorník mi byl přislíben od Vosátky, a prej v tom žádnej legislativní problém neni.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    VOMAJDA:
    je otázka, jestli BCG je závorník jebo cleý závěr. Já myslím, že to je závěr. Afaik na tom je i zkušební značka.

    Čím jsem si ale jistý je, že seriové číslo nemusí být na všech hlavních částech, američani ho dávají jen na tělo a česká pčr je s tím v pohodě, mám to takhle na několika zbraních.
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    VOMAJDA: Treba zavery na SA58 vidam casto, ze lidi volne prodavaji.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    ELECTRICKOTA: Podle kterého zákona je to hlavní část zbraně? Protože mám pocit, že podle českého to tak není:
    Hlavní části střelné zbraně - hlaveň, vložná hlaveň, vložná nábojová komora, rám, válec revolveru, pouzdro závěru nebo tělo a závěr.

    Z toho vyplývá, že hlavní část AR je upper/lower receiver, ale závorník ne. Argumentovat tvrdostí je už úplně mimo mísu - pokud by byla zákonná povinnost na tom to číslo mít, tak by ho tam výrobce jednoduše musel dát, ne? A v případě, že by tam skutečně muselo být, tak když může být číslo na závěru každé opakovačky, proč by nešlo dát na závorník u AR?
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    ELECTRICKOTA: Rozumim, díky :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    GEKONZPRAHY: dle zákona je to hlavní část zbraně, a tedy na to potrebuješ nákupko. Realně, vzhledem absenci seriovych cisel diky tvrdosti materialu...
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Pánové, jde koupit samotnej závorník pro AR-15 bez nákupka? Včera mi někdo na střelnici tvrdil, že se to legislativně bere jako část závěru a tudíž to samotný koupit jen tak nepůjde... Jinak poradíte mi, jaký mám koupit těsnící kroužky závorníku a kde? Ty originál Norinco si tam tak volně vlajou a začínaj mi lízt krkem :)

    Děkuju :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KOUTLOSH: aha, sorry, to jsem nezkoumal
    KOUTLOSH
    KOUTLOSH --- ---
    REDSNAKE: JJ, ale 6ran, ne pět..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam