• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    EL_CHUPAKABRA: No, zkusit se přihlásit a domluvit s policií, aby udělali proces jako při amnestii. Ale nikdy jsem to nezkoušel.
    NJAL
    NJAL --- ---
    EL_CHUPAKABRA: Chce to spravnou definici kruhem dle zakona: ten trezor mimo amnestii zlegalizujes tak, ze pockas na amnestii... ;-)
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    Nutně potřebuju radu. Jak se prosím dá zlegalizovat trezor plnej nelegálně drženejch zbraní mimo amnestii?
    Prej jsem debil že bych to neudělal, ale mě opravdu nenapadá jak...
    viz. tenhle případ:
    Stát získal unikátní historické zbraně, skrývaly se v trezoru zemřelého – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...unikatni-historicke-zbrane-skryvaly-se-v-trezoru-zemreleho.html?source=FBS
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MAC ma pro SIGare hezky tricko!

    MAZDA
    MAZDA --- ---
    SHADDIE: Přesně tak. Dokonce to vypadá, že má vývrt pro střely 62 grs.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    MAZDA: pokud vím co jsme se spolu bavili, tak o ten Norek má 5,56 komoru, že?
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    DESTROYER: Ale prd :-) v USA se doteď ta komora používá. Ostatně, i proto nakonec vznikla komora 223 wylde.
    V Evropě to sem tam taky někdo použije.
    Byť souhlasím, že hodně zbraní tu 5,56 má od přirození.
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    MAZDA: Posledni zbrane komorovane na .223 (nebo .222) REM jsou US. lovecke opakovacky nekdy z 60.let.
    Od te doby, diky prijeti .223 jako standartniho vojenskeho naboje 5.56, se prave kuli riziku mozneho prohozu prakticky vsechno komoruje na 5.56 NATO specifikaci a tlaky.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    PAN_KACHNA: Víš, jakou máš komoru?
    Jinak zkouška v rámci ocipování je, mimo jiné, i na tlak. Takže pokud to dostalo typovou kontrolu, mělo by to splňovat tlaky pro 223.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    JOINTER: leda napsat nebo zavolat do Zelenýho Sportu
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    SHADDIE: Tak pan Kachna asi nebude sam, kdo by chtel vedet co presne kupuje.
    Me to taky zaujalo.
    Ale obavam se, ze tady se asi vic nedozvime.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    PAN_KACHNA: no, je to od Zeleného sportu, a ti jsou hotoví kouzelníci :-D
    PAN_KACHNA
    PAN_KACHNA --- ---
    No jestli sem prave z popisu prodejce pochopil, ze jde o armadni surplus, tak mi nejde do hlavy znaceni .223 Remington. CIP ma sice stejny limity pro .223 jako pro 5.56, ale presto tam vzhledem k drobnym rozdilum v komore/hlavni muze dojit k narustu tlaku. To vemou 5.56 NATO a otestujou ji v .223 komore a pokud sou tlaky ok, tak to preznacej na .223 a poslou na civilni trh? Nebo se to pro armadu vyrabi, testuje a CIPuje rovnou jako .223 Rem?

    Predpokladam samozrejme, ze prodavat to oznaceny jako .223 pokud by to neplnilo zcela bezpecne limity v .223 komore by neslo. Proto me zajima, jak to vlastne je a taky pripadny zkusenosti, jestli puvodne vojensky strelivo je sice podle CIP ok, ale z pohledu .223 je to nejakej maximalni hot-load, nevim? Match-grade kvalitu od toho neocekavam a nevyzaduju, spolehlive a konzistentne se to predpokladam bude chovat, coz mi staci a nejaky zvyseny opotrebeni, minimalne co do pouzityho materialu (tombak, olovo, mosaz), to zbrani asi taky pusobit nebude...
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    PAN_KACHNA: tuším Holandsko
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    PAN_KACHNA: Je to nějaký "západní" surplus. Takže asi nic, co by bylo vyloženě špatně.
    PAN_KACHNA
    PAN_KACHNA --- ---
    Ma nekdo zkusenosti s timhle strelivem? Pozitivni, negativni, jakykoli? Hodilo by se mi na sypani na strelnici...
    .223 Rem. 62grs CIP střelivo 1000ks M2 | BEAREKA s.r.o.
    http://www.beareka.cz/strelivo/puskove/223-rem-62grs-cip-strelivo-1000ks-m2.htm
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NJAL: Pokud se jmenuje "Boží hlas", tak když Boží hlas promluví je výsledek zaručen i proti temným silám. :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    AXTHEB: Dobrej for, i kdyz dle filmu Dogma bych cekal, ze ji bude mit spis vysvecenou ;-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CZ Makes a 45 for the Americans: the CZ-97B
    https://www.youtube.com/watch?v=safo2CrWWZk
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    AXTHEB: a ty snad myslíš,že nemá? :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam