• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    MAZDA: Mě šlo právě o to, jestli na to existuje nějakej standartní proces, nebo je to prostě los podle toho jak se orgán vyspal :)

    Ptal jsem se částečně proto, že na fb(jo, vim že mě to nemá překvapovat) všichni distimguovaný střelci paní hodnotěj jako největší krávu světa. Což mi přijde naprosto mimo mísu. Neříkám, že mi není líto, že jí někdo neporadil a ty kvéry neamnestoval a místo toho to schramstnul stát.
    Nicméně všichni svorně tvrdili, jaká je brnkačka to celý zlegalizovat. Padali návrhy o zapsání do dědictví atd. Což mě přišlo jako nesmysl. Nějak si nedokážu představit jak se daj nelegal zbraně dědit, když je vlastně ten nebožtík ani neměl mít. Tam prostě očekávám, že to stát zabaví, jako věci z trestné činnosti. Asi něco jako že zdědím 200 kilo trávy, tak se asi taky nedohodnu s úřadama, že potom co mi to přiklepnou, budu to prodávat jako léčebné konopí :)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    MAZDA: Kamarad takhle zlegalizoval starou brokovou dvojku, ale byl to proces na devet mesicu. Dopredu byl upozornen, ze ji mozna uz neuvidi. Ale asi se nejednalo o zajimavy sberatelsky kousek, tak se dockal :) Musel tusim akorat zaplatit zkusebnu. zkousek takhle zlegalizovat neco, co ma cenu je ale podle me zbytecne riziko, dale viz NJAL :)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    EL_CHUPAKABRA: No, zkusit se přihlásit a domluvit s policií, aby udělali proces jako při amnestii. Ale nikdy jsem to nezkoušel.
    NJAL
    NJAL --- ---
    EL_CHUPAKABRA: Chce to spravnou definici kruhem dle zakona: ten trezor mimo amnestii zlegalizujes tak, ze pockas na amnestii... ;-)
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    Nutně potřebuju radu. Jak se prosím dá zlegalizovat trezor plnej nelegálně drženejch zbraní mimo amnestii?
    Prej jsem debil že bych to neudělal, ale mě opravdu nenapadá jak...
    viz. tenhle případ:
    Stát získal unikátní historické zbraně, skrývaly se v trezoru zemřelého – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...unikatni-historicke-zbrane-skryvaly-se-v-trezoru-zemreleho.html?source=FBS
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MAC ma pro SIGare hezky tricko!

    MAZDA
    MAZDA --- ---
    SHADDIE: Přesně tak. Dokonce to vypadá, že má vývrt pro střely 62 grs.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    MAZDA: pokud vím co jsme se spolu bavili, tak o ten Norek má 5,56 komoru, že?
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    DESTROYER: Ale prd :-) v USA se doteď ta komora používá. Ostatně, i proto nakonec vznikla komora 223 wylde.
    V Evropě to sem tam taky někdo použije.
    Byť souhlasím, že hodně zbraní tu 5,56 má od přirození.
    DESTROYER
    DESTROYER --- ---
    MAZDA: Posledni zbrane komorovane na .223 (nebo .222) REM jsou US. lovecke opakovacky nekdy z 60.let.
    Od te doby, diky prijeti .223 jako standartniho vojenskeho naboje 5.56, se prave kuli riziku mozneho prohozu prakticky vsechno komoruje na 5.56 NATO specifikaci a tlaky.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    PAN_KACHNA: Víš, jakou máš komoru?
    Jinak zkouška v rámci ocipování je, mimo jiné, i na tlak. Takže pokud to dostalo typovou kontrolu, mělo by to splňovat tlaky pro 223.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    JOINTER: leda napsat nebo zavolat do Zelenýho Sportu
    JOINTER
    JOINTER --- ---
    SHADDIE: Tak pan Kachna asi nebude sam, kdo by chtel vedet co presne kupuje.
    Me to taky zaujalo.
    Ale obavam se, ze tady se asi vic nedozvime.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    PAN_KACHNA: no, je to od Zeleného sportu, a ti jsou hotoví kouzelníci :-D
    PAN_KACHNA
    PAN_KACHNA --- ---
    No jestli sem prave z popisu prodejce pochopil, ze jde o armadni surplus, tak mi nejde do hlavy znaceni .223 Remington. CIP ma sice stejny limity pro .223 jako pro 5.56, ale presto tam vzhledem k drobnym rozdilum v komore/hlavni muze dojit k narustu tlaku. To vemou 5.56 NATO a otestujou ji v .223 komore a pokud sou tlaky ok, tak to preznacej na .223 a poslou na civilni trh? Nebo se to pro armadu vyrabi, testuje a CIPuje rovnou jako .223 Rem?

    Predpokladam samozrejme, ze prodavat to oznaceny jako .223 pokud by to neplnilo zcela bezpecne limity v .223 komore by neslo. Proto me zajima, jak to vlastne je a taky pripadny zkusenosti, jestli puvodne vojensky strelivo je sice podle CIP ok, ale z pohledu .223 je to nejakej maximalni hot-load, nevim? Match-grade kvalitu od toho neocekavam a nevyzaduju, spolehlive a konzistentne se to predpokladam bude chovat, coz mi staci a nejaky zvyseny opotrebeni, minimalne co do pouzityho materialu (tombak, olovo, mosaz), to zbrani asi taky pusobit nebude...
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    PAN_KACHNA: tuším Holandsko
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    PAN_KACHNA: Je to nějaký "západní" surplus. Takže asi nic, co by bylo vyloženě špatně.
    PAN_KACHNA
    PAN_KACHNA --- ---
    Ma nekdo zkusenosti s timhle strelivem? Pozitivni, negativni, jakykoli? Hodilo by se mi na sypani na strelnici...
    .223 Rem. 62grs CIP střelivo 1000ks M2 | BEAREKA s.r.o.
    http://www.beareka.cz/strelivo/puskove/223-rem-62grs-cip-strelivo-1000ks-m2.htm
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NJAL: Pokud se jmenuje "Boží hlas", tak když Boží hlas promluví je výsledek zaručen i proti temným silám. :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    AXTHEB: Dobrej for, i kdyz dle filmu Dogma bych cekal, ze ji bude mit spis vysvecenou ;-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CZ Makes a 45 for the Americans: the CZ-97B
    https://www.youtube.com/watch?v=safo2CrWWZk
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    AXTHEB: a ty snad myslíš,že nemá? :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam