• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    TRILOBYTE
    TRILOBYTE --- ---
    SHADDIE: Presli, zpusobem typickym pro statni spravu - proste toho holuba nacpou do postovni trubky.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    KENJIRO: já myslel, že už přešli na potrubní poštu :-)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KENJIRO: dobry vedet ze na ministerstvu te muze posrat dalsi cast osazenstva mimo uredniku :D
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    SIRIUS: ne, máme na to speciální poštovní holuby pod přísahou :-)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KENJIRO: posilas to aspon faxem aby si tam s tim poradili? :D
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Jen bych vás rád ujistil, že veškeré vaše nápady si píšu a reportuji na vnitro panu majorovi... ehm, totiž magistrovi :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NAVARA: Souhlasím s dvěma výhradami.
    1) Povolení legální zbraně je v poměru k povolením pro potenciálně stejně nebezpečné činnosti a předměty nepřiměřeně přísné.
    2) Když si někdo pořídí zbraň "na ochranu zdraví a majetku", má k tomu asi důvod. Ten kdo mu ji odebere by měl být zodpovědný za škody tím vzniklé jako spolupachatel.
    MCD
    MCD --- ---
    NAVARA: Dočkej času, v sedmé pětiletce všechno bude! Buď ZP a PZ na čipu ovčanky, nebo nám to seberou i s kvérama...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    IAMTHELAW: Byť chápu myšlenky za tím, že státu do toho nic není, tak jsem celkem rád, že u nás mentálně nemocní, recidivisté,... nemohou (legálně) mít zbraně a alespoň k nim nemají snadný přístup.
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    NAVARA: Kdyby sme coby stát za něco stáli, tak si zajdem pro BC a nikde se nic párovat nebude.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    XMEDA: tak kdybysme coby stát za něco stáli, tak máš jak ZP, tak všechny PZ na občance; resp. na ní budeš mít ID, pomocí kterýho obchodník přes net ověří, že ti smí tu pušku dát - a až ti jí dá, tak protože projel čtečkou tvůj OP, tak se to rovnou spáruje a nikam nemusíš
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NECROMAN: Proc vubec datovkou.. proc proste nemuzu jen poslat na ucet prachy za vystaveni a pak si dojit s kverama na kontrolu a vyzvednout novej. Stejnetak maji jit nakupni povoleni. Vyplnit a objednat online, pak jen pipnout kartou u vyzvednuti.

    Tisknou to nenechaji.
    SWIST
    SWIST --- ---
    NECROMAN: tak už to ale funguje. Loni jsem si tak o nákupko žádal a i odpověď byla relativně rychlá.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NECROMAN: U běžných formalit to i u nás už funguje, tedy až na ten poslední krok, předání papíru - to mi radši nabídli, ať přijdu kdykoli, než aby mi to posílali datovkou (příjem k nim chodí z centrály, odesílání by museli řešit oni).

    Ale u žádosti o ZP by se přes datovku celkem špatně ukazovaly zbraně.
    Ne žeby to nešlo zoptimalizovat, aby se nosily až k vydání ZP...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NAVARA: už se těším na dobu, kdy bude možné nákupko zažádat datovkou, zaplatit online a datovkou i dostat odpověď, co si mohu vytisknout.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PIVECEK: Na mne telefon taky mají (GDPR prý neměli), prý to po podepsání pak posílá automat. Mne přišla papírová obyč obálka s upozorněním - moc nevidím, kde je rozdíl zda ji pošlou v rámci až té 2M lhůty nebo už 6M lhůty...
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    NAVARA: Me pani volala vice jak ctvrt roku dopredu at tam zajdu, abych to stihnul. Jsou na to normalne procesne vybaveni a ted od te doby co jsem jim podepsal to GDPR lejstro, tak davaji o vsem vedet telefonicky hned (nakupka aj.). Ale Praha 2, takze jinde je to asi za opickama.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    LUCKYBSD: tak na dvoutýdenní lhůtu na cokoli jsem u těch našich zvyklej, tady jde o feečko za vystavení, který je 6M-2M 400,- fix nebo 2M-0M za 700/skupina; a místo aby mi poslali třeba sms 3M před, tak počkali až to spadne do té vyšší sazby...
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    NAVARA: ja jednou cekal (u 8 nakupek najednou) z po na stredu :D a byl sem trochu nastvanej ze to nemam tez na pockani :D
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Foltera: Na útok si nevzpomínám.
    Soudce: To nevadí, máme video.

    A z toho videa je celkem zřejmé, že nalitej nebyl - pevný postoj, rychlé přesné údery,...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Brutálním napadením cestujících v tramvaji se ve čtvrtek začal zabývat Krajský soud v Ostravě. Z útoku se zpovídá 29letý Radim Foltera. Jeho řádění ukončila až žena, která vytáhla legálně drženou zbraň. Za svůj zákrok pak dostala medaili za statečnost.
    Drama v tramvaji zastavila žena s pistolí. Nic si nepamatuji, tvrdí souzený - iDNES.cz
    https://ostrava.idnes.cz/...eni-tramvaj-f9j-/ostrava-zpravy.aspx?c=A181129_094012_ostrava-zpravy_jog
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam