• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    NJAL: No jo no. Uz starnu :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    IRONIC: Udivuje me, ze nekdo s takovym nickem nepobere ironii a nadsazku.... :-)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Nevím, jestli jsem to sem v minulosti nedával, ale vyhrabal jsem na disku nějakou starou "konverzaci" s EU dementama, když se začlo zakazovat.

    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Mě děsí, že u fašounů potřebujou obdobu našeho zbrojáku, aby mohli nosit pepřák :-O
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    NJAL: “Si udelaj zbrojni licenci” zni skoro jako jit do kramu pro rohliky... takovych silnych prohlaseni bych se zdrzel, bez ohledu na to, jak spatny to v okolnich zemich maji
    NJAL
    NJAL --- ---
    NECROMAN: Zbraně pro osobní ochranu Německo téměř nepovoluje. Povolení k nošení zbraní má v Německu jen velmi málo lidí a je k němu zapotřebí zvláštní doklad, stát ho uděluje pouze lidem s exponovaným zaměstnáním, například policistům, vojákům, soudcům, klenotníkům nebo politikům.

    Jo, v CR si lidi udelaj zbrojni licenci, aby si mohli zastrilet ze zbrani na vyjimku, v Nemecku si otevrou klenotnictvi, aby smeli nosit....
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Bezbranné Německo. Zbrojních průkazů přibývá, střílet ostrými se ale nesmí - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/.../zahranicni/nemecko-zbrojni-prukaz-zbran-obeti.A190116_131930_zahranicni_dtt
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    NINE_OF_NINE: dobry, posilam ted zasobniky, tak snad dorazi :)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NINE_OF_NINE: naji prepravni podminky
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    imho posta zakazanou prepravu zbrani nema viz.:
    Nedovolený obsah zásilek - Česká pošta
    https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/nedovoleny-obsah-zasilek
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    XMEDA: to ale bude nějaká příplatková služba; dost pochybuju, že by naše pošťačka měla ZP :) Navíc všechny eshopy odmítají posílat poštou.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    CERMI_FOX: OCTOPUSS: KENJIRO: Posta na to ma cetifikaci, ale zaroven ma ve svych prepravnich podminkach zakazano posilat zbrane a vybusniny :) Ale pokud prebiraji balik od pravnickych osob, tak to funguje. Treba kdyz si na strelnici objednaji krabice streliva z S&B a normalne to veze posta. S tim, ze je tam pak prepravni podminka ze u doruceni maji vyzadovat platny doklady opravnujici k prevzeti. Tzn. ZP/licence.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    KENJIRO: No jasně. Mám pocit, že někdy v době clení jsem si nima o něčem volal, a paní na druhým konci se chechtala a říkala "my můžem vozit klidně i drogy, jen to musí mít papíry".
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    OCTOPUSS: jako fakt? O.o
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    LUCKYBSD: Tak daleko jsem se ještě nedostal :D Zatím mi jen slibovali, že to jde :D
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MAZDA: jop ale musis si tu sluzbu zaplatit :)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    LUCKYBSD: Ale zbraně posílat DHL zvládá. Nebo se mi tak tváří :D
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    BRABI: ceska posta nijak, ale dhl ma rentgen na hubech
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    CERMI_FOX: To je pravda. Prostě ožralí a zfetovaní dělníci na nejnižším stupínku dělají bordel. To mne ve skutečnosti až tak nezarazilo. Spíše mne zarazilo to, že někdo to začal řešit - třeba zvýšeným počtem policajtů v okolí.
    Ale spíše mne vadí ta násilná trestná činnost.
    Další je, že když meziročně přibylo několik stovek cizinců (kolik procent z obyvatelstva může být několik stovek cizinců?), tak meziročně přibylo navíc 10% přestupků. A to se mi zdá sakra hodně. Bohužel statistiky neudávají, kdo a jaké přestupky/trestné činy spáchal. Ale když si vezmete průměrný nárůst trestných činů, počet obyvatel, počet cizinců a jejich přírůstek, tak 10% přestupků navíc je sakra hodně.
    Ale hlavně věta: "Podle primátora Raduana Nwelatiho (ODS) spáchají asi 90 procent všech evidovaných přestupků cizinci." naznačuje, že 10% obyvatel (cizinci) způsobuje 90% přestupků. A s tím se bude muset něco dělat. Většinou se jedná o Bulhary, Rumuny a další dělníky..
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    CERMI_FOX: Mně přišlo MPX poštou, takže ne :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam