• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    MCD
    MCD --- ---
    CERMI_FOX: Pokud je tam nejen elektronický podpis, ale i časové razítko, tak se platnost podpisu ověřuje k času z razítka a expirace certifikátu nevadí (nejsem si jist, zda musí být povoleno dlouhodobé ověřování). Jsou bohužel i orgány veřejné moci , kterým toto tajemství zůstalo skryto (třeba donedávna SÚKL), a tam po expiraci certifikátu nastává zajímavé vakuum. Praktická úvaha velí, pokud bys chtěl to nákupko sušit celý rok, zkonvertovat za doby platnosti certifikátu a je po problému.

    S povolením je to tak, že platí do odebrání ZP pouze, bylo-li využito do jednoho roku od vydání, a pak se ti materializuje do průkazu zbraně. Že je to jen poplatek do kasy nenažranýho státu a úlitba EU buďme rádi, protože institut povolení je často spojen se správním uvážením a jak může ouřada uvažovat, je z toho zpravidla mrzení.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CERMI_FOX:
    1. Kolonky pro razítka a pod nehrají roli, podstatný je elektronický podpis - ten samozřejmě po vytištění na papír neověříš, papírová verze nemá s elektronicky vydaným nákupkem nic společného, kdokoli to uvidí (včetně PČR) se ti může oprávněně vysmát.
    Validní papírovou formu získáš autorizovanou konverzi, například na Czechpointu (ČP).

    2. To je na PČR příliš vysoká dívčí, pro ostatní - kryptology, zákonodárce, právníky,... a podobné to pak představuje zábavné technologické-orávní okénko, kdy se čeká na první závažnější soud, kde tu platnost bude někdo rozporovat a dožene se to až nahoru, odkud vypadne judikát.
    Favorité jsou přístupy "domněnka předchozí platnosti" (tj. jsi v cajku) nebo "přerazítkování" (především konzultanti a různí dodavatelé přerazítovávátek). Fakticky stáv platnosti dokumentu po 22.9.2019 není v tuto chvíli znám :) PČR to nebude nejspíše řešit, mají CRZ.
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    CERMI_FOX: Na czechpointu si můžeš za menší palmare nechat udělat ověřený výtisk, to by mělo uspokojit někoho bez crz. Počítá se to of nabytí právní moci, elektronický podpis datové zprávy nemá vliv, respektive do té doby musíš případně na ten czechpoint.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Došlo mi nákupko do datovky (kupodivu to nově umí i na Sdružení v Praze), ale jsem z něj nějak zmatený:
    1) jsou tam chlívečky s nápisem "podpis" nebo "otisk úředního razítka", ale žádný podpis ani razítko tam není, takže kdybych to vytiskl a donesl, tak to vypadá trochu jako padělek (pro osoby bez přístupu do CRZ, aby si ověřili č.j.). Je to tak OK?
    2) platnost se udává na rok, ale elektronický podpis je do 21.9.2019, což je lehce přes půl roku, jak se to tedy počítá?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Jo a prosím vás - omlouvám se všem, které jsem potkal na IWA, že jsem nepokecal víc, ale byla tam fůra lidí ze zahraničí, s kterými jsme potřebovali mluvit (ostatně jste viděli, že jsem byl od stánku APZVS prakticky odvlečen :-D )
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Tak podle toho nového návrhu už si policajti budou (konečně) moct vytáhnout fotku ze základních registrů.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    GEKONZPRAHY: Mne na to fotila sekretarka na muj mobil na chodbe u kanclu :))
    To mi prijde super, ze s tim nedelaji ofuky
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    GEKONZPRAHY: to je fakt, tam to neřeší, na lítačce mám nějakou fotku z konference, protože dělat si selfíčko se mi nechtělo a když to byla dost dobrá fotka na web konference, tak bude i pro lítačku :)
    BAAL
    BAAL --- ---
    CERMI_FOX: jj s fotkama je to moc prima, protože třeba když si jdeš vyřídit mezinárodní řidičák na úřad kde mají zrcadlovky a dělají fotky na řidičáky, tak musíš sebou mít fotky, protože na ten mezinárodní papír ti ji nevytisknou.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Mě se akorát bejvalka chlubila, že jí na Lítačku vzali selfíčko z instagramu :D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    OMNISLASH: s těma fotkama je to vůbec zábavné, mě před lety nevzali fotku z fotobudky, že prý je moc vybledlá . Naštěstí jsem v peněžence našel nějakou 10let starou od fotografa, k níž už výhrady nebyly.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    kdybyste nekdo stejne jako ja pro ucely zp pouzivali cernobile fotografie, tak neopomente (jako ja), ze novela z roku 2017 pripousti pouze barevne fotografie. ja to zjistil pri podani fotografie dame za stolem.. :-)
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    KENJIRO: to je sice věta na 1 řádek, ale jako bych tam něco mezi řádky četl ;)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Popravdě, mít takový úkaz za protivníka je terno. Horší je, když ho máte na své straně.
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    Mě třeba potěšilo, že nás paní doktor řadí mezi Ameriku a Švýcarsko :D
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    PSYTRANCE007: jenom chvílema?
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    Džamila byla chvílema teda hodně mimo. To je typický příklad toho, kdy se nědo neznalý montuje někam, kam by neměl.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    KENJIRO: Konečně jsem si to pustil, a děkuji za dobrou argumentaci, a především trpělivost s tou... osobou :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    XMEDA: Pro někoho takového by byla smrt milosrdenstvím.
    Ale Džamila si žádné milosrdenství nezaslouží. Jen ať si zemře stará, nemocná a opovrhovaná.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KENJIRO: ses trida, kazdej jinej by ji po 5min uz zabil
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    KENJIRO: ale proti Goliášovi bojuješ v jednom kuse ;-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    SHADDIE: hele, já taky nemám ploutve :-D
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    KENJIRO: tak její jméno se v první řadě nezakládá na pravdě, "Džamila" neboli "žamílah" znamená "krásná" :-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam