• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    GEKONZPRAHY: soudruh poručík Troník. Ale to není ten klasik, kterého jsem myslel já :)
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    VOMAJDA: To řekl soudruh vojín Jasánek! :D
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    REDSNAKE: Víš jak, slovy klasika:
    "Sláb jenom ten, kdo ztratil v sebe víru, a malým ten, kdo zná jen malý cíl."

    Ale ono to neni tak moc, i když vystřílíš průměrně mizernejch 150 týdně, tak to máš za rok a čtvrt.

    PIVECEK: možná mám o něco větší ruce, možná ji mám posazenou na tý pistoli o něco výš, nevím, podle fotky těžko porovnat přesně. Nicméně jsem to dneska zkoumal na tý střelnici a zjistil jsem, že tam je docela dost kontaktu mezi bazí palce a záchytem závěru. Asi je to málo, aby to způsobilo potíže s origo zásobníkem, ale dost na ten od Magpullu.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    Tak ja nevim, s myma prackama mi to leva nezachytava (resp.zasobnik to zachytne v pohode). Ale nevylucuji, ze pokud mas narozdil ode me poradny chlapsky ruce, ze se to nedeje:)

    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    GEKONZPRAHY: Urcite ne! :)

    VOMAJDA: To bych te musel videt nazivo, mozne je vsechno, jen s tou levou rukou si to moc nedokazu predstavit. Skocim pro glocka, vterinku
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    VOMAJDA: Hmmm, velky plany:-D
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    PIVECEK: mně se to děje kvůli levému palci, pravý na rám vůbec nepokládám, to jsem se odnaučil na Hecklerovi :)

    LUCKYBSD: jo, to ale není můj problém. Já chci nejdřív nabouchat něco jako 10k výstřelů, abych se s tou pistolí sžil a pak teprve začít ladit.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    GEKONZPRAHY: nejspíš cokoliv, co bude mít cca kulatý nebo čtvercový tvar. Takže třeba <|>, pokud chceš chodit s takovým symbolem po venku :)
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    PIVECEK: Funguje to i s něčim jinym než smajlíkem?
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    VOMAJDA: Ja jsem se zkousel preucit v uchopu a davat palec pres palec, aby se mi to nedelo, ale uz jsem resignoval. Proste pokud mas moderni uchop pistole a trosku delsi prsty, neni sance :) Dobrej figl je namalovat si smajlika na prvni kloub leveho palce a tim si hlidat pozici druheho palce (smajlik nesmi byt videt) a s tim susit. Pokud jeste nemas nastrileno nesmysl, tak je sance, ze se to preucis a naucis se neopirat pravy palec o ram. Ale jak jsem rikal, ja to vzdal :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Bude montáž na tlumič?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    VOMAJDA: ten zachyt vymenis asi behem 5min vytlacenim jednoho (gen5) ci 2 cepu (gen1-4), klidne i na strelnici, staci ti ten glock tool za 60kc, kterym sundas behem 1s i botku zasobniku, ktera rukou sundat nejde
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    MAZDA:
    PIVECEK: Dík, myslel jsem si to. Ten Kagwerkz výmysl znám, ale mám z toho vystříleno málo a zatím tu pistoli chci držet v továrním nastavení, než se s ní naučím pořádně zacházet.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    VOMAJDA: Pravdepodobne kombinaci obojiho. Palec se ti lehce dotyka zachytu a silnejsi pruzina to zvladne pretlacit. Mrkni na Kagwerkz slide release:)
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    VOMAJDA: Klidně to může být zásobníkem.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    Byl jsem dneska na střelnici a zjistil jsem, že si pravděpodobně kvůli vysokému úchopu trochu přichytávám záchyt závěru na Glocku 17. U Magpul zásobníků mi nezůstane po poslední ráně závěr vzadu, ale u továrních Glock magů ano. Setkal jste se s tím někdo? Může to být skutečně způsobeno rozdílem v pružině/podavači, nebo mám hledat chybu spíš někde jinde?
    MCD
    MCD --- ---
    PIVECEK: Vidíš, tenhle aspekt mi uniká, protože na svou výšku jsem utrpěl krátký ruce :-) 12,5" lauf s 10" předpažbím a spíše nakrátko nastavenou pažbou mi naprosto vyhovuje. Nicméně jak zmíněno níže, je-li DATEL jinak rostlý, delší smeták mu pomete dobře.
    K délce plynovýho ústrojí jsem se tedy nevyjdařoval já, ale moc rád bych zkusil vedle sebe několik co nejpodobnějších pušek s carbine-, mid- a rifle-length systémem se stejným střelivem, abych náležitě pocítil rozdíl.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    PIVECEK: A proto tam bude 1:9 :)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    DATEL: Zalezi na typu hlavne. Ja to strelivo zminoval s ohledem na power factor. Abys dosahl minimalniho PF, tak u kratkych hlavni se musi ustova rychlost dohnat vahou strely (62grs+).
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DATEL: Podle stoupani
    DATEL
    DATEL --- ---
    PIVECEK: co je spravne strelivo pro 12,5"? Dle tveho nazoru by byla tedy i pro zacatecnika lepsi treba 14"?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam