• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LUCKYBSD: až na to, že kompromis = na všechno, ale pořádně na nic. Protože na delší střílení levný 16" nikdy nebude, to by sis musel koupit něco mnohokrát dražšího a těžšího. Takže reálně bys s tím střílel 20-100m a tam ten kraťas bude lepší svou váhou a manipulací během IPSC stagí
    DATEL
    DATEL --- ---
    LUCKYBSD: jo, tohle bude moje prvni a nejspíš i jediná puška, tak to chce co nejuniverzalnejsi. Diky za tip, cely den jsem vcera resil, jestli teda tu 16" nebo 12.5"... No, jestli u Mazdy budou i ty 14.5" casem, tak bych sel asi do ni, pokud ne, tak asi tu 12.5"... ale porad nevim no, asi by to chtelo si osahat najednou vsechny delky, abych vedel, jak se mi to bude drzet :-) Ale jak jsem psal, v puskach jsem totalni laik, takže sbiram rozumy a budu muset dat na vaše rady - blbý je, že jedni říkají lepší kratší, jiní že delší, ikdyž do těch 100-300 m je to asi fuk... Tak zase nevím, to je vbitrni boj teda, asi si nakonec budu muset hodit korunou :-D
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    LUCKYBSD: Kdyz mam na norkovi 14,5 lauf a puvodni gas block, tak tam je jakej? Carbine nebo mid? Prijde mi ze je tak v pulce laufu, takze to by byl ten carbine, cili by mel jit vymenit za mid a mel bych tim dosahnout nepatrne lepsiho chovani?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    DATEL: jako 12,5" je fajn jako 2.,3. puska, pokud chces prvni/jedinny Arko tak je obecne vsemi doporucovano, ze chces 14,5" ci idealne 16", coz je idealni kompromis na nejaky delsi strileni, sport, muzes tam mit mid-length gas system, je to spolehlivy a vyzkouseny pomer delky hlavne, delky gas systemu a vahy BCG a bufferu s prijemnym zpetnym razem a jde naladit tak, ze se ani nehne
    NJAL
    NJAL --- ---
    LUCKYBSD: Takovy mam dve, jeste s kulatym lucikem, prave jsem u Medi povyrostl :-D :-D :-D
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    XMEDA: jeste idealne ta cz75 pre-B bez blokace uderniku, ale kvituju, ze nikdy nezklames :-))
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    MAZDA: 1:9 me gusta
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    XMEDA: Tak určitě :D
    Downgrade pistole jenom kvůli tomu, že zásobníky od magpulu občas nefungujou na 100 %? Myslím, že ne, Time...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    VOMAJDA: cz75 by ti sedela lip a zaver jezdici v ramu min leze dolu k ruce. .. ;)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    PIVECEK: ech, ja nemam poradny chlapsky ruce a zastavila jsem takhle tri ruzny Glocky, po vystrelu proste na pul cesty... Takze VOMAJDA res uchop, Gecka neodpousti prsty nahoru...
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    GEKONZPRAHY: soudruh poručík Troník. Ale to není ten klasik, kterého jsem myslel já :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    VOMAJDA: to nejde než pochválit. Tak ať ti to vydrží:)
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    VOMAJDA: To řekl soudruh vojín Jasánek! :D
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    REDSNAKE: Víš jak, slovy klasika:
    "Sláb jenom ten, kdo ztratil v sebe víru, a malým ten, kdo zná jen malý cíl."

    Ale ono to neni tak moc, i když vystřílíš průměrně mizernejch 150 týdně, tak to máš za rok a čtvrt.

    PIVECEK: možná mám o něco větší ruce, možná ji mám posazenou na tý pistoli o něco výš, nevím, podle fotky těžko porovnat přesně. Nicméně jsem to dneska zkoumal na tý střelnici a zjistil jsem, že tam je docela dost kontaktu mezi bazí palce a záchytem závěru. Asi je to málo, aby to způsobilo potíže s origo zásobníkem, ale dost na ten od Magpullu.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    Tak ja nevim, s myma prackama mi to leva nezachytava (resp.zasobnik to zachytne v pohode). Ale nevylucuji, ze pokud mas narozdil ode me poradny chlapsky ruce, ze se to nedeje:)

    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    GEKONZPRAHY: Urcite ne! :)

    VOMAJDA: To bych te musel videt nazivo, mozne je vsechno, jen s tou levou rukou si to moc nedokazu predstavit. Skocim pro glocka, vterinku
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    VOMAJDA: Hmmm, velky plany:-D
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    PIVECEK: mně se to děje kvůli levému palci, pravý na rám vůbec nepokládám, to jsem se odnaučil na Hecklerovi :)

    LUCKYBSD: jo, to ale není můj problém. Já chci nejdřív nabouchat něco jako 10k výstřelů, abych se s tou pistolí sžil a pak teprve začít ladit.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    GEKONZPRAHY: nejspíš cokoliv, co bude mít cca kulatý nebo čtvercový tvar. Takže třeba <|>, pokud chceš chodit s takovým symbolem po venku :)
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    PIVECEK: Funguje to i s něčim jinym než smajlíkem?
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    VOMAJDA: Ja jsem se zkousel preucit v uchopu a davat palec pres palec, aby se mi to nedelo, ale uz jsem resignoval. Proste pokud mas moderni uchop pistole a trosku delsi prsty, neni sance :) Dobrej figl je namalovat si smajlika na prvni kloub leveho palce a tim si hlidat pozici druheho palce (smajlik nesmi byt videt) a s tim susit. Pokud jeste nemas nastrileno nesmysl, tak je sance, ze se to preucis a naucis se neopirat pravy palec o ram. Ale jak jsem rikal, ja to vzdal :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Bude montáž na tlumič?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    VOMAJDA: ten zachyt vymenis asi behem 5min vytlacenim jednoho (gen5) ci 2 cepu (gen1-4), klidne i na strelnici, staci ti ten glock tool za 60kc, kterym sundas behem 1s i botku zasobniku, ktera rukou sundat nejde
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam