• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    VOMAJDA: nápad dobrej, ale a) je to PARka, b) už jedno ARko mám a střílím s ním ještě míň jak svátečně :)
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    CERMI_FOX: Ne, že bych se chtěl vnucovat, ale měl bych tu na prodej jednu PAR Mk3 s 11.5" hlavní ;)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LUCKYBSD: mimochodem, máš někde zdroj k nespolehlivosti 14.5" ? Já jen, že mám doma 14.5" (a je na mě dlouhá, líbila by se mi kratší, to jen mimochodem) a zná jen dva druhy závad - došly náboje v zásobníku a došly náboje v trezoru :)

    Mimochodem ad přesnost krátkách hlavní - o víkendu jsem ve Velvarech na 150m jsem se s 55grs a 1:7 stoupáním držel cca v desítce na tom zeleném terči "ležící postava", občas něco ulítlo na devítku. S optikou 1-6x levnou od vortexa. Takže ani ty krátký hlavně nejsou nepřesný :)
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    Jinak teda mám toho Oracla od DPMS, trochu jsem ho potunil a vypadá tak nějak takhle:
    https://www.instagram.com/p/BmB2z7Fnlsv/?utm_source=ig_web_copy_link

    Mám na tom stavitelnej gas-block (ten nejlevnější z Brownells) a kompík Gamma od VG6 Precision - při střílení se to chová mimořádně klidně, ale jak jsem psal dřív - jakmile s tím člověk začne střílet nějakou tu taktiku, CQB atd., začnou se hrozně rychle projevovat nedostatky dlouhé hlavně.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LUCKYBSD: počkej, ty "střílet dálku" bereš jako trefit na 150m terč? No tak to pak jo, to ti ale stačí i kosa :)

    PIVECEK: no delší hlaveň bude typicky těžší než (jinak stejná) kratší. Ono i délka hlavně na české střelnice (tj do 300m většinou) nemá příliš valný vliv na přesnost.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    PIVECEK: jo ja to v nejake kalkulacce zkousel s 62grs a stoupani 1:9 ale zase tomu prd rozumim, tak nevim esli me tam nechybi nejaka klicova informace kde delam chybu :)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    SIRIUS: Je to na hrane, s 55grs spis ne.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    LUCKYBSD: na 12,5 by si power faktor mel dat ne?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    CERMI_FOX: no me to DPMS s 16" a 1:9 stoupanim strili prekvapive dobre, na 100-150m bezproblemu s 55gr je rozptyl ok i na redukovany terce, tot k subjektivnimu hodnoceni. Ale obecne se 16" doporucuje, protoze furt mas sanci mit pusku okolo 2,7-2,8kg, slusne vyvazenou a spolehlivou kvuli dobremu pomeru delky pred a za gas blockem. Oproti tomu s kratkou nedas power faktor (byt na klubovkach se na to sere, ale to muzes strilet s 9mm ARkem a vyjde te to lip) a rozdil 14,5" a 16" je nicotnej, ale na 14,5" blbe udelas mid length gas system protoze blbej pomer delka od gas blocku k usti vs delka od komory ke gas blocku, proto vyhoda je vic pro 16"

    V usa na 3gunech strili 99% s 18" hlavni pac tam das uz rifle length gas system a chova se to diky tomu o neco lip, ale u nas 18" uz je na ty kratky stage imo zbytecnej overkill.

    => kratka AR jako 2.,3. puska je to super, jako prvni se to nedoporucuje protoze viz vyse a viz predchozi muj post

    P.S.: minusek sem ti nedal ja :)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    CERMI_FOX: Vaha u presnosti na rozdil od delky hlavne hraje druhoradou roli.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LUCKYBSD: až na to, že kompromis = na všechno, ale pořádně na nic. Protože na delší střílení levný 16" nikdy nebude, to by sis musel koupit něco mnohokrát dražšího a těžšího. Takže reálně bys s tím střílel 20-100m a tam ten kraťas bude lepší svou váhou a manipulací během IPSC stagí
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    MCFLY: Ježiši no jo, ta díra přece. *facepalm*
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    GEKONZPRAHY: to si asi nepochopil.. Nejde to resit jen vymenou gasbloku..

    MCFLY
    MCFLY --- ---
    Mini projektik dokončený :)

    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    OTAKAR: zrovna jsem chtěl kolegovi odepsat, že osahat si různé délky hlavní (ehm ehm) se v tomto klubu dá zařídit :D
    OTAKAR
    OTAKAR --- ---

    Penetrační sraz

    26 hlasy od 26 respondentů

    OTAKAR
    OTAKAR --- ---
    Tím se ale v podstatě naťuklo téma odloženého penetračního srazu.
    DATEL
    DATEL --- ---
    REDSNAKE: tak aktualne tak maximalne na klasickou strelnici, casem snad nejake mensi cq, ale to neni (aktualne) priorita. Aktualne se chci proste dostat do kontaktu s puskou a naucit se s ni. Proto se klonim k nejakemu kompromisnimu reseni. Nejspis tedy 12.5", nebo možná ta 14.5"
    DATEL
    DATEL --- ---
    SWIST: penize... hypoteka, dve deti ve skolnim veku... dobre, tak mozna za 15 let si budi moct dovolit nejakou dalsi zbran :-D Na provoz, tj. strelivo, strelnici apod. mam rozpocet v pohode, ale dalsich nekolik desitek tisic jen tak navic mit dlouho nebudu ;-)
    SWIST
    SWIST --- ---
    DATEL: "...tohle bude moje první a nejspíš i jediná..." Jo, to si říkal každý. Good luck, pane. :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    DATEL: To asi dost zalezi na co tu pusku chces mit, jestli cq nebo “long range”
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam