• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SHADDIE: Zes tam nevydrzel :-D
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    REDSNAKE: to se nedělá pro prachy, ale z lásky :-D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SHADDIE: No respekt kazdemu co tohle snasi, uplne nepredpokladam ze v tom sektoru jsou takove vyplaty aby mi to za to stalo :-)
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    REDSNAKE: hele, ze začátku na krámě jsem se po každým tagnutí zákazníkem cítil trochu nesvůj, po čase se člověk smíří s tím, že se to dít bude a jen podle míry sympatií k zákazníkovi volí, jestli ho hodně zjebe, nebo jestli ho nejdřív slušně upozorní. teda to se týkalo vystavených zbraní. byly ovšem i případy expertů, kteří nečekaně hrábli pod triko/do tašky/kapsy, aby názorně na svý zbrani ukázali, co chtějí... tam už občas padly ostřejší slova.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    PIVECEK: no je to ten typ historky co je lepsi mit jen z vypraveni :D
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    SIRIUS: Tak v tu chvili meli kako asi oba :D
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    PIVECEK: oblibenou historku ma kamarad, jak si takto byl prohlidnout kver na krame, ze zvyku klasicky stahnul zaver a vyhodil naboj. Tak ho opatrne polozil, podekoval a odesel....
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    REDSNAKE: No jako klasicky kamenny kram bych teda nechtel provozovat :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PIVECEK: koukám že pohybovat se kolem zbraní profesionálně musí být obzvláště výživné.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    REDSNAKE: Kdyz uz se hazi historky Kevinaru k dobru, jeden co chtel kydexove pouzdro mi prisel do kanclu, vytahl to z predni kapsy u kalhot opicim uchopem a hlavni ke me mi ji podaval, jak kdyby mi vracel drobne na krame. Tak jsem vyndal zasobnik, naboj z komory... Nejhorsi je, ze se podle vseho nejednalo o cloveka rozumu mdleho, jen na to ty lidi proste serou..
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    CERMI_FOX: ve vykladu pojmu "u sebe".
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SHADDIE: já kevina jako zbraň neznám, nikdy jsem to neměl v ruce. Jen jednou v obchode se zbraněma jsem byl svědkem kdy si jej pán koupil a ještě bez PZ se ptal prodavače po proběhnuté transakci, jestli nebude vadit, když si ho tam nabije a dá na opasek. Když byl prodavačem jemně usměrněn, že to by určitě nedělal, tak procitl. Ale jestli ono to nebude nějaký společný ukazatel majitelů kevinů.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    SHADDIE: ... a ještě ke všemu v ledvince! Vo co že měl ponožky v sandálech a jagrovský makarony.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    REDSNAKE: tak o inteligenci svědčí i to, že nosil Kevina...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BAAL: no to je taky možnost, to zas nenapadlo mě, ale spíš se stany vykrádaj, aspoň co jsem zatím viděl, když v nich nikdo zrovna není. To by musel nechat tu ledvinku někde blízko vchodu, což je teda taky možný :)

    ELWERINE: tak to prosím vysvětli blíže.
    Citace zákona:
    a) držením zbraně nebo střeliva mít
    1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,
    2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,
    b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),


    Budu předpokládat, že týpek nechal pistoli ve stanu a šel na fesťák bez ní.
    ad a1) stan není bytový nebo provozní prostor, ani ohraničená nemovitost
    ad a2) nechal ji ležet ve stanu, tj těžko "za účelem přemístění z místa na místo"
    ad b) neměl ji u sebe
    Kde jsem udělal chybu?
    BAAL
    BAAL --- ---
    CERMI_FOX: No je fakt, že jsem si to v duchu představil tak, že nametenej týpek spinkal a někdo mu šlohnul ledvinku, pokud to byl takovej mastermind, že si ledvinku s kvérem nechal ve stanu a šel na festák, tak to je ještě lepší:-)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    CERMI_FOX: aha... takze moje zbrane jsou u me doma ve vakuu? Kdyz nenosis, drzis. Vzdy.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    BAAL: Jak se vykládá to písmeno d? Když si budu myslet, že k ochraně života na nějaký veřejný události nezbytně potřebuju zbraň, tak je to ok? Nebo k tomu musí bejt i to povolení od policie, jak se zmiňuje v druhý části věty? :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BAAL: píšou *nosit* zbraň, pokud ji měl ve stanu, tak asi nebyla v režimu nošení ani držení, tak ji neměl u sebe
    BAAL
    BAAL --- ---
    REDSNAKE: jj nedostatecne zabezpeceni je vec jedna, ale imho vetsi problem pro nej bude:

    § 60
    Držení a nošení zbraní při zvláštních příležitostech
    Osoba, která se účastní veřejných shromáždění, slavností, sportovních podniků nebo lidových zábav, může na těchto akcích nosit zbraň, pouze

    a) drží-li zbraň k provozování zábavné střelby v komerčních nebo obdobných střelnicích,
    b) podílí-li se se souhlasem pořadatele na zabezpečení akce, jejíž součástí je střelba,
    c) zabezpečuje-li úkoly podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
    d) pokud je to nezbytné k ochraně života, zdraví nebo majetku, a nošení zbraně povolí útvar policie příslušný podle místa konání akce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam