• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    CERMI_FOX: ve vykladu pojmu "u sebe".
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BAAL: no to je taky možnost, to zas nenapadlo mě, ale spíš se stany vykrádaj, aspoň co jsem zatím viděl, když v nich nikdo zrovna není. To by musel nechat tu ledvinku někde blízko vchodu, což je teda taky možný :)

    ELWERINE: tak to prosím vysvětli blíže.
    Citace zákona:
    a) držením zbraně nebo střeliva mít
    1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,
    2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,
    b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),


    Budu předpokládat, že týpek nechal pistoli ve stanu a šel na fesťák bez ní.
    ad a1) stan není bytový nebo provozní prostor, ani ohraničená nemovitost
    ad a2) nechal ji ležet ve stanu, tj těžko "za účelem přemístění z místa na místo"
    ad b) neměl ji u sebe
    Kde jsem udělal chybu?
    BAAL
    BAAL --- ---
    CERMI_FOX: No je fakt, že jsem si to v duchu představil tak, že nametenej týpek spinkal a někdo mu šlohnul ledvinku, pokud to byl takovej mastermind, že si ledvinku s kvérem nechal ve stanu a šel na festák, tak to je ještě lepší:-)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    CERMI_FOX: aha... takze moje zbrane jsou u me doma ve vakuu? Kdyz nenosis, drzis. Vzdy.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    BAAL: Jak se vykládá to písmeno d? Když si budu myslet, že k ochraně života na nějaký veřejný události nezbytně potřebuju zbraň, tak je to ok? Nebo k tomu musí bejt i to povolení od policie, jak se zmiňuje v druhý části věty? :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    BAAL: píšou *nosit* zbraň, pokud ji měl ve stanu, tak asi nebyla v režimu nošení ani držení, tak ji neměl u sebe
    BAAL
    BAAL --- ---
    REDSNAKE: jj nedostatecne zabezpeceni je vec jedna, ale imho vetsi problem pro nej bude:

    § 60
    Držení a nošení zbraní při zvláštních příležitostech
    Osoba, která se účastní veřejných shromáždění, slavností, sportovních podniků nebo lidových zábav, může na těchto akcích nosit zbraň, pouze

    a) drží-li zbraň k provozování zábavné střelby v komerčních nebo obdobných střelnicích,
    b) podílí-li se se souhlasem pořadatele na zabezpečení akce, jejíž součástí je střelba,
    c) zabezpečuje-li úkoly podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
    d) pokud je to nezbytné k ochraně života, zdraví nebo majetku, a nošení zbraně povolí útvar policie příslušný podle místa konání akce.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    GEKONZPRAHY: jako smát se cizímu neštěstí není pěkné, ale vzít si na fesťák kvér (což samo o sobě už bude možná přestupkem - ne?) a pak to ještě nechat v ledvince ve stanu. No, pán asi nebude nejostřejší pastelka v pouzdře.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Zloděj ukradl pistoli s ostrými náboji i průkazem ze stanu na festivalu - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...zlodej-pistole-festival-dacice-rockfest.A190729_124734_budejovice-zpravy_mcb
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Q&A 31: Russian and Soviet Arms w/ Max Popenker
    https://www.youtube.com/watch?v=JlY7P5QW-mo
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Zajímavé povídání o tom, na kolik vyjde zastřelit si pěknou trofej.
    Střílet zvěř za peníze? Stále víc bohatých Čechů to dělá | E15.cz
    https://www.e15.cz/...bchod-a-sluzby/strilet-zver-za-penize-stale-vic-bohatych-cechu-to-dela-1360915
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    The NEW IWI Masada Pistol Review: An Israeli Glock 17, or Something Else?
    https://www.youtube.com/watch?v=weiSs3PgB54
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    MAZDA: pssst... nemá autogen...ani flexu...:-D
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    SHADDIE: Když si vezmu, že 1000 Kč sežere jenom stát na kolcích při tom ničení, tak mi to nepřijde jako extra výnosný byznys :D I když... Jestli je to jen ničení a ne znehodnocení, tak autogen nestojí moc, to je fakt.
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    VOMAJDA: Nebyla to moje pravda vs. VOMAJDA:

    Nediv se, ze se to McFlyovi tak zda, je lepsi to dat do uvozovek nebo upresnit :) Ale nechci rypat, jsem rad, ze si k tomu napsal followup jak to dopadlo, ackoliv bys nemusel.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    MCFLY: To vylomení byla informace, kterou jsem dostal spolu s tou fotkou. Nebyla to žádná "moje pravda". Informace přidávám tak, jak se ke mně dostávají, nic jsem nezatajil a nakonec jsem dodal i informaci, která zcela popírá to, co jsem na začátku tvrdil, protože je prostě aktuální. Jestli ti tohle přijde jako haterství, tak je to čistě tvůj osobní problém.
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    SIRIUS: no, to si nemyslim, spíš některý služby poskytovat nebude, protože zjistí, že se mu nevyplatí.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    SHADDIE: mame se tesim na velky vyprodej? :D
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    PIVECEK: neboj, novotnej ví hovno, má co dělat, aby uživil to co si navymejšlel v novém obchodě. a co si štěbetaj vrabci, tak brzy tu službu (a další kterejma se chlubí) poskytovat nebude.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam