• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    CERMI_FOX: Ale jasně, že si sednout půjde.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: nepůjde si sednout nikdo, děcko není tresně odpovědný, ale půjde do pasťáku
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    ELECTRICKOTA: no já taky nejsem právník, takže mne zajímá nejen kdo, ale taky kdy a jak (když čtrnáctiletý kluk spáchá vraždu, o které rodiče neví, tak si za něj asi sednout nepůjdou. Ale to jen hádám, nejsem právník :-D)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KENJIRO: Přece zákonný zástupce, a to nejsem právník :)
    ZEPHEER
    ZEPHEER --- ---
    SHADDIE: To neprojde přes Pirátskou stranu.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    KENJIRO: 218/2003 Sb. - zákon o soudnictví ve věcech mládeže. Takže ano, když na to přijde i to dítě může být trestně odpovědné.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Ale stále mne samozřejmě zajímá i odpověď na tu obecnou otázku - kdo a jak je odpovědný za protiprávní jednání osoby mladší patnácti let.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Radši to ocituju celé:

    "Plynovou zbraň s úsťovou energií střely do 16 J nebo paintballovou zbraň lze přenechat osobě, která dosáhla věku 15 let; s přenecháním takové zbraně této osobě musí udělit souhlas její zákonný zástupce."
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Teda pardon, moje chyba - je to návrh na možnost zbraň PŘENECHAT (tedy bez dohledu, "svěření" je pod dohledem).
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Mám dotaz na přítomné právníky. MVČR navrhuje, aby bylo možné plynovou zbraň do 16 J (tedy normální vzduchovku) svěřit osobě ve věku 15 - 17 let. Je tu návrh jít i níž.

    Takže: pokud osoba mladší 15 let udělá něco, co by u osoby starší 18 let byl trestný čin nebo přestupek, kdo a jak je za to odpovědný?
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    KENJIRO: navrhuji ministerstvu dopravy, aby na lodích zakázali taky ráhna, dřevěný nohy,pásky přes voko, provazy a prkna! mohlo by to podporovat pirátství!
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NJAL: jak se bude okupace lišit od běžné zácpy?
    STENNY
    STENNY --- ---
    KENJIRO: I kdyby to mělo zabránit jediné vzpouře!
    NJAL
    NJAL --- ---
    KENJIRO: Ministerstvo dopravy by se melo spis bat vzpoury a okupace D1 ridici drzicimi legalne zbrane na ochranu zdravi, zivota, majetku a automobilovych tlumicu ;-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Ministerstvo vnitra ve změnovém zákoně navrhuje, aby člen posádky lodi plující pod českou vlajkou směl mít se souhlasem kapitána legálně držené zbraně pro ochranu sebe, lodi a nákladu.

    Ministerstvo dopravy je zásadně proti, protože by to mohlo podporovat vzpouru.



    Jdu spát. Kdyby nás v noci obsadili Klingoni, nebuďte mne.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KENJIRO: kdo byl v té diskuzi, máš odkaz na záznam?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    REDSNAKE: Já neřekl, že je pro. Řekl jsem, že je tam jediný, kdo trochu ví, o čem mluví.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    NJAL: tak já měl za to že je pro tu úpravu ústavy ne?
    NJAL
    NJAL --- ---
    REDSNAKE: Ja nevim, ale "vedet, o cem mluvim" neni totez jako "byt pro" :-) Pokud se Dienstbiera nepokousel zastrelit z nejakeho nekaleho duvodu policista nebo jiny profesional sluzebni zbrani, tak u nej zadnou zmenu z nase pohledu k lepsimu neocekavam.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KENJIRO: Cože je najednou pro zrovna tenhle člověk? Teda pokud se nepletu.. Přijde mi to zvláštní.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam