• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Úúúúf, jsem dneska na mrtvici.

    Snažil jsem se jednomu člověku vysvětlit, že i když si po účinnosti nového zákona nechá vystavit evropák, bude furt platit na poplatcích stejně, ale spíš míň než teď, protože:

    (400,- za prodloužení zbrojáku + 200,- za registraci) = (0,- za prodloužení zbrojáku + 0,- za registraci + 2x300,- za evropák* + 0,- za zápis zbraně do evropáku**)

    * zbroják je v současnosti na deset let, evropák na pět, proto x2
    ** jo, evropák se má zlevnit na tři stovky, a ta stovka za zápis se má zrušit

    Proti téhle nukleární algebře stálo pevné přesvědčení absolventa vysoké školy života, že to přece musí bejt dražší, protože stát určitě nebude zlevňovat a najde si nějakej způsob, jak si nahrabat.

    Po dvou hodinách mám pocit, že se mi asi podařilo uhrát remízu.
    NJAL
    NJAL --- ---
    NECROMAN: Pekne, podle tech verejnopravnich tajtrliku je kazdej dle zakona dospelej psychous s plynovkou "opravneny drzitel zbrane" - coz sice chapu, ze dle zakona jaksi je, ale je to stejne ferova statistika, jako zapocitat do vrazd palnou zbrani sebevrazdy.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    V pasáži na téma „Držení zbraně jako ústavní právo?“ redaktor doprovodil textový přehled „Trestné činy se střelnou zbraní“ uvádějící přehled trestných činů se střelnou zbraní legálně nebo nelegálně drženou nepřesným tvrzením, že „oprávnění držitelé zbraní se tak dopouštěli zločinů přesně šestkrát častěji než osoby bez zbrojního průkazu“. Podle úřadu ale toto tvrzení nerozlišovalo případy použití zbraně, k jejímuž držení není nutné žádné povolení, a zbraně, k jejímuž držení je nutný zbrojní průkaz, a vyjadřovalo vztah mezi držením zbrojního průkazu a trestnou činností v nepříznivějším světle, než jaká je realita.
    Vysílací rada zkoumá pořad České televize o držení střelných zbraní - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/aktuality/vysilaci-rada-zkouma-porad-ceske-televize-o-drzeni-strelnych-zbrani/
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Výživná diskuze, kdo si chce ušetřit 5minut času tak to ani nečtěte... Kdo mi vrátí mých 5m to už nevm :(/
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NJAL:

    Kdyz chces vyplasit vzdalenou karavanu.. proc ne :)

    NJAL
    NJAL --- ---
    XMEDA: Mauser C-96 ma taky hledi stavitelny na kilometr ;-)
    STU
    STU --- ---
    XMEDA: ty jsi proste obycejnej trouba se svym nazorem :) ty mas svuj /spatnej/ nazor, ale presvedcit se nenechas, protoze o prebijeni se odmitas bavit, debatovat nema smysl a nehodlas cist nejaky masaze :) uzij si svuj jednoduchy bezkonfliktni zivot :D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NJAL: To je spis k tomu, proc to SKS ma hledi stavitelny na kilometr. A jinak je to naprosto fuk, bez bryli a bez kukatka je to 100m+ u mne spis o stesti .)
    NJAL
    NJAL --- ---
    Jeste chvili tenhle diskuse a vykladal bys o strefovani se do imperialistickeho parniku na 2km :-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NJAL: No a? A kdyz je imperialistu celej nakladak, tak to pujde i z vetsi dalky :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    XMEDA: Bavim se o presnosti, ne o smrtelnem ucinku :-) Na 600 yardu take musis mirit ~5 metru nad cil :-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NJAL: 500m je stale ve smrticim dosahu 7.62x39. Samozrejme jsou na to i lepsi pusky, ale pro ty uz se blbe hleda strelivo za petikacku. Snad jeste to 7.62x54R obcas.

    SKS Long Range 600 Yards - Open Sights
    https://www.youtube.com/watch?v=qoVb70yFKLI
    NJAL
    NJAL --- ---
    XMEDA: No Ty chces strilet na imperialisty z pul kilometru :-) Pokud jsi pochopitelne nemel na mysli "spray and pray", tak pak zustava jedine sniping :-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    NJAL: co tu porad placate o sniperkach?
    NJAL
    NJAL --- ---
    XMEDA: Nevim, jestli bych delal sniperku ze zbrane, co strili ze zadni polohy zaveru :-)

    MCFLY: To si pletes, Xmeda nikdy nemasiruje, Xmeda nabizi osvetu neprobuzenym! ;-)
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    XMEDA: "nehodlam cist nejaky kolovratkovy masáže" tvl dokonalá věta to XMEDI.. :D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    SIRIUS: Nebo SVT nebo UK59 nebo Vepr...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    STU: Ty jsou na zabavnou strelbu v Hovoranech na plechovky a PETky apod. Stoji to jak 9x19. A NAPROSTO s prehledem na to staci. Presnejsi strelivo na vetsi vzdalenosti samozrejme poridit taky jde, ale to jsi u jinyho zpusobu strelby (mirenka) a uz je vhodny pridat i optiku.

    A kde pro ten druhy pripad brat petikackovy sypacky v 5.56?

    O nejakym samodomo prebijeni se odmitam, jako o ekonomicke variante, bavit, protoze je to utopie zanedbavajici vstupni naklady. Prebijeny z velkovyroby jsem za 5kc nevidel.

    A debatovat tady o vyhodach a nevyhodach 7.62x39 nema smysl, vi to tu kazdej a nehodlam cist nejaky kolovratkovy masaze.
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    ELWERINE:spravne, rozumny lovec imperialistu ma mosina a nedela z kosy snajpu :D
    STU
    STU --- ---
    XMEDA: Ted v nedeli mame zavody samonabijeci pusky 7,62x39 standart, open a ostatni open krom malorazky. Na 200m. A ted mi rekni, k cemu jsou ty cinsky sunty? Trefis s tim alespon pistolivej terc?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam