• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    REDSNAKE: a co chces s tou predovkou lovit?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KENJIRO: pokud jsem správně dohledal -
    "Pro správné pochopení termínu „lovecká zbraň“ uvádíme všechny kumulativní předpoklady, které musí zbraň splňovat, aby mohla být využitelná pro lovecké účely.

    Rozměrové parametry - délka hlavně musí být větší, než 30 cm a zbraň současně musí překročit svou celkovou délkou 60 cm.
    Musí se jednat o
    „palnou zbraň“ - u této je funkce odvozena od okamžitého uvolnění chemické energie (v tomto případě je energie uvolněna hořením výmetné náplně – střelného prachu).
    „kulovou“ zbraň - Palná zbraň s drážkovanou hlavní (nebo více hlavněmi) pro střelbu kulovými náboji (střela je složena z jednoho kusu),"

    "pro střelbu kulovými náboji" což chápu jako jednotný náboj, a druhou stranu "střela je složena z jednoho kusu" což ogivál nebo kulička splňuje.

    Takže si stále nejsem jist tou legálností lovu s předovkou.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    VOMAJDA: ono to bude určitě záležet na konkrétním sdružení. Táta svého času vzpomínal jak s nima byl někdo na naháňce s AKčkem tuším, samozřejmě se zkráceným zásobníkem na tři rány nebo jaké je tam to omezení - nejsem myslivec. Takže
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: Já to přesně takhle dělám - Remington 700 SPS a místní myslivci si ji akorát napoprvé přišli prohlédnout, uznale pokývali hlavou ve smyslu "to je docela dobrý, aspoň si na naháňce neoboucháš pěknou dřevěnou pažbu" a dál se k tomu nikdo nevyjadřoval.

    Ale nutno dodat, že na tomtéž honu byl jeden kolega se Simonovem a další s černou tacticool pumpou :)
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    KENJIRO: cože??? Bowhunting zde??? :0
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KENJIRO: přiznám se, že studovat zákon a všechny přílohy je trochu nad moje schopnosti.

    Ve zkratce tedy jestli Tě můžu poprosit o poslední reakci: Je to tedy možné a jediná reálná překážka je pak místní hospodář?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    REDSNAKE: vždyť se podívej, teď je tam:

    "19. Lovecká zbraň - střelná zbraň, určená k lovu zvěře odstřelem podle zákona o myslivosti."
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: já žil v tom, že se černým prachem lovit nesmí, ale asi jsem měl staré informace.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    REDSNAKE: pokud tě s tím zasloužilí členové mysliveckého sdružení nevypráskaj. Ono legálně lze například lovit i s opakovací kulovnicí v plastové pažbě. :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KENJIRO: fakt to jde legálně?! to slyším prvně
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    REDSNAKE: no, zmizí. Ale černým prachem se může lovit už teď, protože máš trošku zastaralou verzi :-)

    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Mimochodem, když se předělává ten zbrojní zákon, nezmizí třeba náhodou větička
    "Příl.

    Vymezení zbraní a střeliva
    ...

    19. Lovecká zbraň - jednoranová, víceranová, opakovací nebo samonabíjecí kulová, broková nebo kombinovaná dlouhá zbraň s výjimkou perkusní zbraně, s pažbou s neměnnou délkou, která je určena k odstřelu zvěře podle zvláštního právního předpisu (zákon o myslivosti)."

    aby šlo lovit i černým prachem?
    DANIELX
    DANIELX --- ---
    REDSNAKE: no kdysi jsem 4" revolver nosil a bylo to celkem v pohodě.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    REDSNAKE: ona je pak taky otázka, zda mám skrytý nošení považovat za příležitost k nějakému bleskurychlému tasení, nebo zda je to spíš na stav mysli že mám zbraň bezpečně skrytou u sebe a v případě ohrožení ji prostě podle příležitosti vytáhnu z "vnitřní kapsy".

    A co se estetických hledisek týká, tam se v každém případě naprosto shodujem. :) Byť i ta 4" hlaveň má cosi do sebe.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: mám představu, vlastním .44 v BP, tuším je to 6-6.5 palce, nevím přesně. A ano, právě tu váhu jsem měl na mysli a tahání zpod kabátu asi taky nebude díky dlouhému laufu nic pohotového.

    Ale právě ta délka hlavně dělá pro mě subjektivně velkou část krásy revolverů.
    STENNY
    STENNY --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: Co ze statistik vím, je běžné civilní obranné použití bližší zátahu na opiové doupě v Šanghaji než dálkové přestřelce ala Miami... většinou na sebe aktéři můžou plus minus dosáhnout. I při home invasion, pokud tazatel nebydlí na nějaké podkrkonošské farmě.
    Že běžná laborace .357 obvykle plýtvá z 2" prach na záblesk a ránu, ovšem nezpochybňuju.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    REDSNAKE: divil by ses, ale nosi se to super, pokud teda nejsi velmi drobné postavy. Problém spíš je v té váze. Prostě to moc stahuje kalhoty, když to máš ve vnitřním pouzdrře.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    správnej revolver je 4" a výš, nicméně chápu, že pokud to někdo chce na sebeobranu asi to nosit nebude...:)
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    STENNY: přiznám, že pro mě je taky G19 vs. G17 nebe a dudy, G17 jsem nesnášel a G19 miluju. Fairbainr na skrytý nošení rovněž doporučuje velkej revolver s krátkou hlavní, a v Šanghaji to bylo v dobách kdy tam sloužil, docela na krátko. Na druhý straně u .357 ten rozdíl v energii je a při přestřelce v Miami ty 6" docela přesvědčivě zastavovaly - bohužel teda zrovna ty na té správné straně.
    STENNY
    STENNY --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: Z hlediska uživatelského už je IMHO 6" neobratné při přenášení z cíle na cíl, při pohybu v malém prostoru a tak. Navíc delší hlaveň = delší páka. J-frame s krátkou hlavní kontroluje střelec dobře (není za co páčit), s 6" už stačí drnknout o stěnu, oblečení atp. a najednou máš zbraň pootočenou v ruce. Při střelbě na kontakt se taková pětadvaceticentimetrová zbraň velice špatně chrání před uchopením nebo odklonem.
    Ale já jsem v tomhle divný, třeba G17L už je mi v prostředí cca bytu nepříjemný kvůli snížené laterální kontrole nad úchopem. G17 je tak nejdelší, co bych ještě bral, a centimetrový rozdíl G19/G17 poznám. Leckdo to může mít jinak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam