• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    PAN_KACHNA: k tomu chcaní jen poznamenám, že za obou světových válek se na čištění korozivniho střeliva fasoval louh, takže nejsi daleko od pravdy :-D
    PAN_KACHNA
    PAN_KACHNA --- ---
    tak asi záleží jak a čím chceš střílet...jestli rekreačně low-end AR, vz58 nebo AK na 100m na kov, tak ti stačí do těch zbraní nachcat a budeš dobrej...jestli honíš čtvrtmíčovou hlavní na X set metrů záslepky za studena a mikroskopem stopy koroze, tak chápu, že de o vědeckou záležitost...moje otázka ale zní (v dobrém slova smyslu) - jaká místa o kterých si nevěděl ti k čištění poradila, že bych se poučil?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ... na druhou stranu nikdy předtím se mi nepovedlo studenou ranou trefit záslepku doprostřed uplně stejně jako dalšíma ranama, takže něco na tom bude :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    PIVECEK: to asi budou, vzhledem k tomu, že jsem si tam přijel zastřílet a k tomu jsem nečekaně dostal půlhodinovou přednášku, kdy mi vyičistila pušku i na místech, o kterých jsem nevěděl, že se čistí. :-) (v dobrém myšleno, bylo to zajímavé) Každopádně pod mikroskopem mě dost překvapily dvě korozivní věci (přestože jinak je prý hlaveň v lepším stavu jak ledasjaké nová), tak přemýšlím, jestli jsem si to neposral sám a co bych mohl udělat pro to, aby jich tam nebylo víc.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    PIVECEK: Asi bych byl taky mít pušku za půl míče :D
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    CERMI_FOX: Jakoze nestaci BT Eliminator jo? :) Tak to asi taky celou dobu delam neco spatne. Jen jestli nejsou Lukesovi tak trochu cistici nackove :D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    Neznáte nějakou chemku, co umí odstranit chemky použité při čištění? Dostal jsem v Placech přednášku o tom, že nedostatečně vytahám všechny agresivní chemie z hlavně velké pušky, tak zkoroduje, což mi bylo demonstrováno na mikroskopu, který ukázal pár míst koroze. Doporučuli mi nějaký Boretech blast, ale ten se nedá v česku sehnat, našel jsem ho jen u Vavrečky, ale dodání v nedohlednu. Nemá někdo nějakou alternativu? Dřív jsem naivně používal pro vyhnání agresivních rozpoštědel a konzervaci CLP, ale prý to je naprosto blbě, tak teď nevím :)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    XLACHTAN: Tak uvidis, samozrejme drzim palce, at s tim odstrilis uz tuhle sezonu :)
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    ELECTRICKOTA: na Rugera :)
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    PIVECEK: tvl to jsou kkti :) "jsou objednané u výrobce a měly by dorazit někdy v průběhu června."
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    ELECTRICKOTA: Tak brownells hlasil dopredu, ze to vidi na prazdniny, ale buhvi, jak to bude diky COVIDu.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    XLACHTAN: Na co cekate?
    PIVECEK: Tusim ze Brownels taky nic? ;)
    PIVECEK
    PIVECEK --- ---
    XLACHTAN: Me rekli podzim, tak asi slibem nezarmoutis :D


    SHADDIE: Hele hlavne uz jsem cetl kalkulace, ze ten buy out by vysel i s administrativou asi na 4 mld. kanadskych dolaru, coz si samozrejme rozhykani zastanci zakazu neuvedomili a uz ted je z toho trochu mrzeni :)
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    BAAL: :)) já stále čekám na své PCC, snad červen podle MPI
    BAAL
    BAAL --- ---
    XLACHTAN: Me jak nebavej ty pusky a broknu mam skoro nejlepsi moznou, tak se musim realizovat v kratkejch:-)
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    BAAL: tak to jo :) dvě sportovní pistole ti nestačí?
    BAAL
    BAAL --- ---
    XLACHTAN: Slo o STI Tactical 2011, vzdycky jsem tu 2011 chtel, kdyz Launcher budgetove prodaval sveho Edge tak jsem to promeskal , coz byla vyhra pro Cermiho.

    S operkou palce se to drzi fakt peckove, skoda ze pro meho Siga asi operka nejde udelat diky systemu rozborky, to by ten kousek kterym 2011 vyhrava asi dotahlo.

    Kazdopadne byl na prodej za 70k kc coz za pistoli je strasliva rana, (samozrejme se nebavim o ufo cenach Aliena atd)
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    BAAL: chodíš kolem toho teda jako kolem horké kaše, ale co to bylo nám neřekneš :D
    BAAL
    BAAL --- ---
    Jak tady vladne ta nakupni manie zase, tak chci rict ze jsem dospel:-) Mel jsem ted jeden vazny rozmanek s jednou zbrani po ktere moje srdicko dlouho touzilo, objevila se na inzerci vyjednaval jsem s panem o cene, vcera jsem shodou okolnosti mel moznost si z toho strelit a rozhodl jsem se ze do toho nejdu stalo by to priserne mnozstvi penez, asi tolik co me staly vsehcny moje aktualni zbrane dohromady a ten prinos by proste nebyl takovej.

    Takze se vam tentokrat nepovedlo me zlakat k akvizicim:-)
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    THEODORIK: zde podrobněji

    Kanada: Trudeau za nadšení médií obešel parlament a protizákonně zakázal 1.500 modelů zbraní | zbrojnice.com
    https://zbrojnice.com/...-medii-obesel-parlament-a-protizakonne-zakazal-vybrane-samonabijeci-zbrane/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam