• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: já myslel jako "mám doma podobnej pořádek.
    Jinak, ano mám, ne nechodí.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: máš Ačko nebo proč za tebou chodí?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: to mám podobně. "Jdeme vám zkontrolovat zbraně." "No jestli v tom bordelu najdete trezor..."
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: zkontroluje bydliště? To abych si vždy uklidil :(
    NJAL
    NJAL --- ---
    KENJIRO: "Hlavou zed neprorazis, ale lze ji trpelive podcuravat", velmi dobre :-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    FRENZY_: ne, na to se taky podařilo něco vymyslet. Milovaná brusel chce maximální délku platnosti na 5 let s tím, že může být při zachování podmínek vydání prodloužen. Takže policie po pěti letech akorát zkontroluje bezúhonnost, spolehlivost, svéprávnost a bydliště, a když bude všechno sedět, tak v CRZu odškrtne prodloužení o dalších pět let.
    NJAL
    NJAL --- ---
    FRENZY_: To je podle narizeni z nasi milovane Brusele...
    FRENZY_
    FRENZY_ --- ---
    KENJIRO: Platnost ZP se tedy zkrátí na 5 let pro všechny skupiny?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KENJIRO: Dost často od tebe slyším "To je přece naprosto jasný ne?" :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ERGOSUM: jak je celý ten § ? Nemůžu ho nikde najít.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Dalším by mohlo být:

    "'To by přece nikdo neudělal' není platný argument."
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    ERGOSUM: To je jedno z pravidel legislativy.

    "Žádný zákon nejde napsat tak, aby nešel zneužít."

    další by se zhruba dala formulovat jako

    "Jakýkoli zákol jde napsat tak, aby nešel použít" a

    "K dosažení bodu 2 obvykle dochází při snaze o dosažení bodu 1."

    Já ta pravidla legislativy jednou sepíšu po vzoru ferengijských pravidel zisku.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JAZZZ: To je ten problém. Na jedné straně procesu jsou předkladatelé a ti, kteří zákon schvalují. Tady pro jednoduchost předpokládejme, že mají ty nejlepší záměry.
    A na druhé straně procesu jsou soudci, prokurátoři, advokáti, složky, instituce, padouši, ...
    A ti mají sklon vykládat vše tak, jak se jim to právě hodí. A ti překroutí zákon, jak to zákonodárce nenapadlo.

    Bod e) neříká, čeho se organizace týká. Takže pokud bude zájem, třeba filateristy, fotbal a chovatele koček.
    Dohnáno do absurdity se tě šachový klub bude zdráhat příjmout za člena, zatím co ti fašouni, nebo "Přátelé Vladimíra Putina" si jen založí další organizaci.
    Ale i tak by dva provokatéři s poplašňákem mohli posloužit k zavření střelnice.

    Jenže napsat to naprosto neprůstřelně je asi nemožné. Nezbývá než se snažit a doufat.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    ERGOSUM: a nemusí se ta organizace týkat právě toho nesprávného nakládání? takže zruší fašounům domobranu, ale partě, co střílí na zahradě do plechovek, nezruší fotbalovej klub.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    SIRIUS: slibovali a počítá se s tím v podstatě napevno
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    ERGOSUM: novela zákona o zbraních je tohle: https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=92

    To, co asi zmiňuješ, je nadstavbový zákon, který je zařazen hned jako následující bod: https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&t=669

    K bodu e) - to mi přijde dost přitažené za vlasy, ale i kdyby to někdo chtěl takhle vykládat, tak by takové případy musely být aspoň dva ("organizuje osoby")

    Co se týče nestřelných zbraní - pozměňovací návrhy poslanců Volného a Kobzy jsou jejich iniciativa, se kterou LEX nemá nic společného. Pravděpodobnost schválení nevidím vysoko.

    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KENJIRO: tlumice jste slibovali nebo jen naznacovali? :-)
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KENJIRO: Zarazilo mě.
    "e) organizuje osoby, které se zbraněmi nakládají v rozporu s právními předpisy."
    Pak je otázka, zda je právně ošetřeno, aby např. incident, kdy myslivec zastřelí vzduchovkou sousedovu slepici na svém dvoře, nemohl vést ke zrušení Mysliveckého svazu.

    Pak dost dobře nechápu další pokus kriminalizovat nestřelné zbraně.

    Pokud by se zákony řídily zdravým rozumem, asi bych nic nenamítal, ale zkušenost bohužel ukazuje, že soudní rozhodnutí mohou být v rozporu s rozumem i přírodními zákony. Pak nezbývá, než aby zákon snesl konfrontaci "magorem".
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    A tam budou všechny ty změny, co jsme vám slibovali.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Na programu 58. schůze sněmovny je 2. čtení novely zákona o zbraních, k projednání by mohlo dojít 15. nebo 16. září, pokud nedojde k předřazení jiných bodů, nebo vyřazení tohoto.
    2. čtení = představení všech možných pozměňovacích návrhů, samotné hlasování probíhá až na 3. čtení.
    PČR, PS od , návrh pořadu schůze
    https://www.psp.cz/sqw/ischuze.sqw?o=8&s=58&pozvanka=1
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    IRONIC: Dík, tohle je hodně dobrá rada, to udělám.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam