• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    JAKUBMOKRIS
    JAKUBMOKRIS --- ---
    Otázka. Asi debilní, ale fakt mi to moc nedává smysl. Učím se na ty zkoušky, četl jsem i příslušný zákon, ale nemohl by mi prosím někdo velmi stručně shrnout, co kolem zbraní řeší policie a co řeší MV? Já nevím, jestli už nejsem přestudovanej, ale přijde mi, že v tom mám větší maglajz než na začátku. Do toho se mi tam v těch otázkách neustále míchá ještě Ministerstvo obchodu a Ministerstvo obrany... Nemám problém chápat fyziku nebo matematiku, ale ty zkušební otázky z mého pohledu často moc smysl nedávají a zatím v tom nespatřuji moc systém. Myslel jsem si, že otázky na testy z autoškoly jsou výjimka a nemá smysl uvažovat nad jejich smyslem, ale začínám tušit, že se ZP to bude stejný.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    HARIUS:
    1. Dienstbier nesedí ve Sněmovně.
    2. Piráti (aspoň v ohledu zbraní) nejsou takoví kreténi, jak jsou líčeni.
    3. S tím olovem máš pravdu.
    HARIUS
    HARIUS --- ---
    KENJIRO: To se při projednávání toho zákona ve sněmovně Dienstbier a spol. poserou... A Piráti budou bonzovat do Brusele, jaké tam máme ochcávky. Ale jestli to projde, tak cool :-) Horší je to posrané olovo..
    SPM
    SPM --- ---
    ELECTRICKOTA: Motor tam byl, jenom na druhý straně auta, než hledal... nicméně technik evidentně neměl svůj den, prohlásil, že se na to může vys*** a že tam nějakej motor je, když to tam přijelo po svejch, vrazil razítko na papír a odcházeli jsme :-) (Byla to evidenčka, takže za tohle pak člověk platí pětikilo, aby to přepsal...)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    SPM: flinstounovic pohon?
    SPM
    SPM --- ---
    Tak to je v pohodě, když ty zbraně nenajde, tak jsou vhodně zabezpečeny :-) Ostatně mě technik na STK v autě taky nenašel motor a razítko jsem dostal :-D
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    (to áčko je cvičná hlaveň k pumpičce na slepé náboje)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: já myslel jako "mám doma podobnej pořádek.
    Jinak, ano mám, ne nechodí.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: máš Ačko nebo proč za tebou chodí?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    CERMI_FOX: to mám podobně. "Jdeme vám zkontrolovat zbraně." "No jestli v tom bordelu najdete trezor..."
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: zkontroluje bydliště? To abych si vždy uklidil :(
    NJAL
    NJAL --- ---
    KENJIRO: "Hlavou zed neprorazis, ale lze ji trpelive podcuravat", velmi dobre :-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    FRENZY_: ne, na to se taky podařilo něco vymyslet. Milovaná brusel chce maximální délku platnosti na 5 let s tím, že může být při zachování podmínek vydání prodloužen. Takže policie po pěti letech akorát zkontroluje bezúhonnost, spolehlivost, svéprávnost a bydliště, a když bude všechno sedět, tak v CRZu odškrtne prodloužení o dalších pět let.
    NJAL
    NJAL --- ---
    FRENZY_: To je podle narizeni z nasi milovane Brusele...
    FRENZY_
    FRENZY_ --- ---
    KENJIRO: Platnost ZP se tedy zkrátí na 5 let pro všechny skupiny?
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KENJIRO: Dost často od tebe slyším "To je přece naprosto jasný ne?" :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ERGOSUM: jak je celý ten § ? Nemůžu ho nikde najít.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Dalším by mohlo být:

    "'To by přece nikdo neudělal' není platný argument."
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    ERGOSUM: To je jedno z pravidel legislativy.

    "Žádný zákon nejde napsat tak, aby nešel zneužít."

    další by se zhruba dala formulovat jako

    "Jakýkoli zákol jde napsat tak, aby nešel použít" a

    "K dosažení bodu 2 obvykle dochází při snaze o dosažení bodu 1."

    Já ta pravidla legislativy jednou sepíšu po vzoru ferengijských pravidel zisku.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JAZZZ: To je ten problém. Na jedné straně procesu jsou předkladatelé a ti, kteří zákon schvalují. Tady pro jednoduchost předpokládejme, že mají ty nejlepší záměry.
    A na druhé straně procesu jsou soudci, prokurátoři, advokáti, složky, instituce, padouši, ...
    A ti mají sklon vykládat vše tak, jak se jim to právě hodí. A ti překroutí zákon, jak to zákonodárce nenapadlo.

    Bod e) neříká, čeho se organizace týká. Takže pokud bude zájem, třeba filateristy, fotbal a chovatele koček.
    Dohnáno do absurdity se tě šachový klub bude zdráhat příjmout za člena, zatím co ti fašouni, nebo "Přátelé Vladimíra Putina" si jen založí další organizaci.
    Ale i tak by dva provokatéři s poplašňákem mohli posloužit k zavření střelnice.

    Jenže napsat to naprosto neprůstřelně je asi nemožné. Nezbývá než se snažit a doufat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam