• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ELWERINE: Hele upřímně já to na aktuálně žádný krabičce co jsem se koukal nemám :D
    Je to blbost prostě.

    KASUMI: No hezký to není protože to není prskavka :_) Ale nikomu se nic stát z principu věci nemůže, ledaže ti to zapadne pod triko, to už by tě popálio.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: 10 sekund. Ledaze ti komisar rekne, ze pouzivane naboje maji od vyrobce na krabicce dobu jinou.

    Sakra kolegyne! :D
    BAAL
    BAAL --- ---
    KASUMI: To zadna divocina neni ne? Viz toto video

    Hasiči a sportovní střelivo
    http://www.youtube.com/watch?v=ozf76-QJw1Q
    FRENZY_
    FRENZY_ --- ---
    KASUMI: "Dobu uvedenou výrobcem střeliva - zpravidla 30 sekund"...komisař se po této odpovědi tvářil spokojeně. :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELECTRICKOTA: 30s, ne? :D

    mch pretahnuti jsem videla na zavodech a nebylo to teda hezky, kdyz to zpozdeni zahorelo venku
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    NJAL: no pockej, a kam jinam? trup a rana jistoty hlava ne :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Hele to je to samý jako těch jejich 15sec čekat na to jetli selháč náhodou neodejde zpožděně. V praxi prostě přetáhneš, a jen kontroluješ jestli ti vyšel i se střelou, a kropíš dál ;) Koho sere kdyby náhodou bouchl náboj mimo hlaven, je to pak jen prskavka. A anvíc předpis, napřízení taky nikde není, občas na některých krabičkách od S&B jsem to našel jako doporučení.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    REDSNAKE: Material nematerial, predpis na to neni. Ja to resil proto, ze mi nekdo na strelnici tvrdil, ze komisar po nem chtel slyset odpoved “ponorit na 24h do kyblu s vodou a pak zakopat”, ze pry je to dle dulniho zakona. Ale ani tam nic takovyho nepisou. MV mi reklo “reklamovat u vyrobce”...
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    NJAL: Přísaham bohu, manželka majitele střelnice to jistě potvrdí, byla přítomna :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    REDSNAKE: Pekne sesumirovano, i kdyz teda pri slabe rane se z pistole kouri hlavne kolem vyhozneho okenka a zasobniku (tedy jak to bylo pred zkouskami popisovano me), z hlavne ani tak moc ne, vyzkouseno v praxi za vas :-)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KASUMI: Jooo ta mi zlomila vaz při prvním pokusu :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    IRONIC: předpis na to asi nebude, ale já se to učil v rámci přípravy z nějakého podobného materiálu:
    Popis závad u praktické zkoušky na zbrojní průkaz
    https://www.strelecka-skola.cz/popis-zavad-u-prakticke-zkousky-na-zbrojni-prukaz
    NJAL
    NJAL --- ---
    GEKONZPRAHY: To sis musel vymyslet, ne? :-D :-D :-D
    CHINCHILA
    CHINCHILA --- ---
    CERMI_FOX: netusim, resil jsem to v rovine potencionalniho privydelku
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Já dělal v Byšicích, protože jsem si naivně myslel, že se zkoušky dělaj i na mym domovskym Chloumku. Ale jinak super. Atmosféra dobrá, instruktor byl pohodář, dvě policajtky co tam oslovaly s nim taky samá legrace, jen jednou teda instruktor zařval, to když se ptal měšťáka z Poděbrad kam se dává rána jistoty a ten odvětil, že do týla. Toho teda hnal svinskym krokem.

    Manipulace v pohodě a bez trémy, jen mi chvilku trvalo než jsem složil broknu dohromady, měli tam krapet jinej systém než se kterym jsem se učil v přípravě. Střelba byla fajn, jen u malorážky na 25 metrů ty čtyři zásahy z pěti mi daly zabrat, ten čtvrtej byl hodně na hraně.
    NJAL
    NJAL --- ---
    Jo, to jsou takove zlate otazky, dalsi je treba "co udelate, kdyz se v cilovem prostoru objevi osoby?" :-)
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    Kdo sem da predpis, ktery rika co se selhacem, vyhrava zlatyho bludistaka...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: resp ne likvidovat, ale zajišťovat likvidaci. V ideálním světě, všichni asi tušíme, že se to neděje.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    CHINCHILA: jako příjem z podnikání? nebo §10 ?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    IRONIC: ta je ale imho obvykla :) ta otazka myslim
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    IRONIC: hele, není zrovna tohle v otázkách? podle mě to má likvidovat správce střelnice, nebo tak..
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    Pak je jeste vtipna otazka “A co s tim selhanym nabojem udelate”? Kolem spravne odpovedi existuje mnoho legend, MV mi potvrdilo, ze legislativa toto nijak neresi, ale komisari na to maji svuj nazor, co je “spravne”. U me fungovala odpoved “Odevzdam jej ridicimu strelby” a dal jsem mu ho...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    me trochu vydesili ostatni, ze bude i manipulace s broknou, to jsem predtim nedrzela v ruce, tze jsem tam intenzivne studovala obrazek ,co byl na stene , s popisem brokny, nez jsem sla na radu :D

    ale ja mela nej komisare v Praze :) byl suprovej
    a i presto jsme to udelali asi dva z cele skupiny..
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    GEKONZPRAHY: muhahaha, ja dokonce pobavila zkusebniho komisare, protoze kdyz rozdal testy a rekl otocte si to a zacnete, zrovna stal pobliz u naseho stolu a normalne mi to asi nechtene stopoval, protoze jsem ho zrejme zaujala svou rychlosti. Kdyz jsem mu to odevzdala, tak rikal, ty jo, Vam to trvalo vyplnit mene nez minutu! (samozrejme bez chyby .) ).

    A taky me tesi, ze jsem pry excelovala na zkousce celkove (rikala mi to i policajtka, co tam dozorovala, ze si me komisar chvali :D)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam