• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELWERINE: hele za me se chtelo "dle pokynu vyrobce" s tim, ze nejak historicky tam bylo 30s..
    tze 30s byla zkracena verze pro nyx, odpoved byla "dle pokynu vyrobce, i 30s"


    BAAL:
    BAAL: hele nejaka krev u toho byla
    STENNY
    STENNY --- ---
    BAAL: Mně bouchl náboj vedle nohy (ne zpožděný zápal, ale pád na zápalku), spíš jsem se lekl než co jiného, ale kus mosazi mě seknul. S brýlemi nerizikové, ale nepříjemné to být může.
    BAAL
    BAAL --- ---
    KASUMI: To zadna divocina neni ne? Viz toto video

    Hasiči a sportovní střelivo
    http://www.youtube.com/watch?v=ozf76-QJw1Q
    FRENZY_
    FRENZY_ --- ---
    KASUMI: "Dobu uvedenou výrobcem střeliva - zpravidla 30 sekund"...komisař se po této odpovědi tvářil spokojeně. :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    REDSNAKE: afaik neriskuješ, že toho komisaře dostaneš znova, co si pamatuju, tak na opravnou musí být vždycky jiný komisař, nebo aspoň o jiného můžeš požádat. (jiný ve smyslu "kdokoliv jiný" ne "konkrétní jiný")
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    IRONIC: já už slyšel historek, že komisař chtěl po lidech různé obskurní věci slyšet. Můžeš podat protest, nechat to sepsat a pak to nechat přezkoumat tuším. Ovšem riskuješ, že toho samého komisaře dostaneš znova a když bude chtít, tak tě prostě vyšplouchne na něčem jako začátečníka.

    I proto se lobuje za to aby tohle bylo taky nějak daný, na co se všechno maj ptát a tak. Já bych z toho takovou vědu nedělal, kdo fakt chtěl těma zkouškama prošel a kdo na to nemá, tak by možná ten kvér fakt mít neměl.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELECTRICKOTA: 30s, ne? :D

    mch pretahnuti jsem videla na zavodech a nebylo to teda hezky, kdyz to zpozdeni zahorelo venku
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    NJAL: no pockej, a kam jinam? trup a rana jistoty hlava ne :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Hele to je to samý jako těch jejich 15sec čekat na to jetli selháč náhodou neodejde zpožděně. V praxi prostě přetáhneš, a jen kontroluješ jestli ti vyšel i se střelou, a kropíš dál ;) Koho sere kdyby náhodou bouchl náboj mimo hlaven, je to pak jen prskavka. A anvíc předpis, napřízení taky nikde není, občas na některých krabičkách od S&B jsem to našel jako doporučení.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    REDSNAKE: Material nematerial, predpis na to neni. Ja to resil proto, ze mi nekdo na strelnici tvrdil, ze komisar po nem chtel slyset odpoved “ponorit na 24h do kyblu s vodou a pak zakopat”, ze pry je to dle dulniho zakona. Ale ani tam nic takovyho nepisou. MV mi reklo “reklamovat u vyrobce”...
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    NJAL: Přísaham bohu, manželka majitele střelnice to jistě potvrdí, byla přítomna :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    REDSNAKE: Pekne sesumirovano, i kdyz teda pri slabe rane se z pistole kouri hlavne kolem vyhozneho okenka a zasobniku (tedy jak to bylo pred zkouskami popisovano me), z hlavne ani tak moc ne, vyzkouseno v praxi za vas :-)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KASUMI: Jooo ta mi zlomila vaz při prvním pokusu :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    IRONIC: předpis na to asi nebude, ale já se to učil v rámci přípravy z nějakého podobného materiálu:
    Popis závad u praktické zkoušky na zbrojní průkaz
    https://www.strelecka-skola.cz/popis-zavad-u-prakticke-zkousky-na-zbrojni-prukaz
    NJAL
    NJAL --- ---
    GEKONZPRAHY: To sis musel vymyslet, ne? :-D :-D :-D
    CHINCHILA
    CHINCHILA --- ---
    CERMI_FOX: netusim, resil jsem to v rovine potencionalniho privydelku
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Já dělal v Byšicích, protože jsem si naivně myslel, že se zkoušky dělaj i na mym domovskym Chloumku. Ale jinak super. Atmosféra dobrá, instruktor byl pohodář, dvě policajtky co tam oslovaly s nim taky samá legrace, jen jednou teda instruktor zařval, to když se ptal měšťáka z Poděbrad kam se dává rána jistoty a ten odvětil, že do týla. Toho teda hnal svinskym krokem.

    Manipulace v pohodě a bez trémy, jen mi chvilku trvalo než jsem složil broknu dohromady, měli tam krapet jinej systém než se kterym jsem se učil v přípravě. Střelba byla fajn, jen u malorážky na 25 metrů ty čtyři zásahy z pěti mi daly zabrat, ten čtvrtej byl hodně na hraně.
    NJAL
    NJAL --- ---
    Jo, to jsou takove zlate otazky, dalsi je treba "co udelate, kdyz se v cilovem prostoru objevi osoby?" :-)
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    Kdo sem da predpis, ktery rika co se selhacem, vyhrava zlatyho bludistaka...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: resp ne likvidovat, ale zajišťovat likvidaci. V ideálním světě, všichni asi tušíme, že se to neděje.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    CHINCHILA: jako příjem z podnikání? nebo §10 ?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    IRONIC: ta je ale imho obvykla :) ta otazka myslim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam