• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    STENNY: respektive to co popisuješ tak mám na nohou běžně a možná i horší z kola, takže stále to beru jako "naprosto bezpečný" ;)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    STENNY: Hele a nebyl to spíš odražený plášť střely od gongu? Každopdáně ti snad nikdo netvrdil, že je to naprosto bezpečný sport kde se ti nic stát nemůže? :)
    STENNY
    STENNY --- ---
    ELECTRICKOTA: Já měl cca milimetr a půl hlubokou šlicu od střepinky mosazi, jizva mizela pár měsíců. Na noze nevadila, ale být to na obličeji nějaké pohledné slečny... Není to V10, ale "nic se stát nemůže" bych spíš formuloval jako "asi se nic nestane" :)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    ELWERINE: Hele upřímně já to na aktuálně žádný krabičce co jsem se koukal nemám :D
    Je to blbost prostě.

    KASUMI: No hezký to není protože to není prskavka :_) Ale nikomu se nic stát z principu věci nemůže, ledaže ti to zapadne pod triko, to už by tě popálio.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: acha, nyni je to tech 10s ledaze komisar rekne, ze na krabicce vyrobce je neco jine.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELWERINE: hele za me se chtelo "dle pokynu vyrobce" s tim, ze nejak historicky tam bylo 30s..
    tze 30s byla zkracena verze pro nyx, odpoved byla "dle pokynu vyrobce, i 30s"


    BAAL:
    BAAL: hele nejaka krev u toho byla
    BAAL
    BAAL --- ---
    STENNY: Jj, take to predpokladam, proto me prekvapila zprava od Kasumi
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: 10 sekund. Ledaze ti komisar rekne, ze pouzivane naboje maji od vyrobce na krabicce dobu jinou.

    Sakra kolegyne! :D
    STENNY
    STENNY --- ---
    BAAL: Mně bouchl náboj vedle nohy (ne zpožděný zápal, ale pád na zápalku), spíš jsem se lekl než co jiného, ale kus mosazi mě seknul. S brýlemi nerizikové, ale nepříjemné to být může.
    BAAL
    BAAL --- ---
    KASUMI: To zadna divocina neni ne? Viz toto video

    Hasiči a sportovní střelivo
    http://www.youtube.com/watch?v=ozf76-QJw1Q
    FRENZY_
    FRENZY_ --- ---
    KASUMI: "Dobu uvedenou výrobcem střeliva - zpravidla 30 sekund"...komisař se po této odpovědi tvářil spokojeně. :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    REDSNAKE: afaik neriskuješ, že toho komisaře dostaneš znova, co si pamatuju, tak na opravnou musí být vždycky jiný komisař, nebo aspoň o jiného můžeš požádat. (jiný ve smyslu "kdokoliv jiný" ne "konkrétní jiný")
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    IRONIC: já už slyšel historek, že komisař chtěl po lidech různé obskurní věci slyšet. Můžeš podat protest, nechat to sepsat a pak to nechat přezkoumat tuším. Ovšem riskuješ, že toho samého komisaře dostaneš znova a když bude chtít, tak tě prostě vyšplouchne na něčem jako začátečníka.

    I proto se lobuje za to aby tohle bylo taky nějak daný, na co se všechno maj ptát a tak. Já bych z toho takovou vědu nedělal, kdo fakt chtěl těma zkouškama prošel a kdo na to nemá, tak by možná ten kvér fakt mít neměl.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELECTRICKOTA: 30s, ne? :D

    mch pretahnuti jsem videla na zavodech a nebylo to teda hezky, kdyz to zpozdeni zahorelo venku
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    NJAL: no pockej, a kam jinam? trup a rana jistoty hlava ne :D
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Hele to je to samý jako těch jejich 15sec čekat na to jetli selháč náhodou neodejde zpožděně. V praxi prostě přetáhneš, a jen kontroluješ jestli ti vyšel i se střelou, a kropíš dál ;) Koho sere kdyby náhodou bouchl náboj mimo hlaven, je to pak jen prskavka. A anvíc předpis, napřízení taky nikde není, občas na některých krabičkách od S&B jsem to našel jako doporučení.
    IRONIC
    IRONIC --- ---
    REDSNAKE: Material nematerial, predpis na to neni. Ja to resil proto, ze mi nekdo na strelnici tvrdil, ze komisar po nem chtel slyset odpoved “ponorit na 24h do kyblu s vodou a pak zakopat”, ze pry je to dle dulniho zakona. Ale ani tam nic takovyho nepisou. MV mi reklo “reklamovat u vyrobce”...
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    NJAL: Přísaham bohu, manželka majitele střelnice to jistě potvrdí, byla přítomna :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    REDSNAKE: Pekne sesumirovano, i kdyz teda pri slabe rane se z pistole kouri hlavne kolem vyhozneho okenka a zasobniku (tedy jak to bylo pred zkouskami popisovano me), z hlavne ani tak moc ne, vyzkouseno v praxi za vas :-)
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    KASUMI: Jooo ta mi zlomila vaz při prvním pokusu :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    IRONIC: předpis na to asi nebude, ale já se to učil v rámci přípravy z nějakého podobného materiálu:
    Popis závad u praktické zkoušky na zbrojní průkaz
    https://www.strelecka-skola.cz/popis-zavad-u-prakticke-zkousky-na-zbrojni-prukaz
    NJAL
    NJAL --- ---
    GEKONZPRAHY: To sis musel vymyslet, ne? :-D :-D :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam