• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    MAZDA: to je zbytečné, můžou si bez potvrzení požádat o výcvik, ochranu kritické infrastruktury, nebo nějakou jinou kravinu. Akorát mne štve, že se tam nepodařilo ze směrnice prosadit i tu ochranu námořních konvojů. To by bylo na vnitrozemský stát docela chucpe :-D
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    KENJIRO: Takže jak na to tak koukám, tak asi začnu vydávat povolení pro naše tovární střelce.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    NJAL: hele, v novém zákoně o zbraních je to pořešené ještě líp ;-)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    GOBERS:
    HARIUS:
    Sportovní výimka je takhle sešněrovaná proto, že v EU předpokládali, že to je jediná výjimka, která se bude reálně vydávat, proto na ni navalili všemožná omezení. U ostatních výjimek směrnice omezení neuvádí, protože EU předpokládala, že tyhle výjimky stát prostě nikomu nedá. Jenže this is Czech republic, mothafuka :-D

    LUCKYBSD: to je stará verze. Schválené znění říká:

    Policie udělí výjimku, jde-li o zbraň uvedenou v § 4a písm. a) nebo b), také držiteli zbrojního průkazu skupiny B, C nebo E, který předloží potvrzení vydané držitelem zbrojní licence, který se v rámci své činnosti zabývá sportovní střelbou, ze kterého vyplývá, že
    a) tento držitel během posledních 12 měsíců aktivně trénoval nebo se účastnil soutěží ve střelbě a
    b) zbraň splňuje specifikace požadované pro příslušnou sportovní střeleckou disciplínu.
    NJAL
    NJAL --- ---
    KENJIRO: nebo ti ukáže průkaz zbraně, který uvádí kategorii B, ale vydaný je před účinností zákona. - takze bude dobre, aby PZ strelci zustaly - v souvislosti s obcasnou diskusi nad "redukci fyzickych karticek"....
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KENJIRO: Už se ví jak to povolení pro nadlimitní zásobníky bude vypadat? To bude jen nějakej klasickej papír?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    LUCKYBSD: To možná sepíšu, ale bude krátká - vyřiďte si povolení na nadlimitní zásobníky a dál nemusíte nic řešit :-)

    Že má dotyčný povolení na nadlimitní zásobníky zjistíš tak, že ti ukáže povolení na nadlimitní zásobníky :-D (respektive písemné rozhodnutí o udělení povolení), nebo ti ukáže průkaz zbraně, který uvádí kategorii A-I (ale v tom případě mu můžeš prodat zásobníky jenom do té zbraně), nebo ti ukáže průkaz zbraně, který uvádí kategorii B, ale vydaný je před účinností zákona.
    Anebo, pokud máš přístup do CRZ, by tam tyhle věci měly jít dohledat.
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    REDSNAKE: já tu odpověď myslel jako vtip, ne jako vysírku. Omlouvám se, pokud to bylo špatně pochopeno :-)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    ach, ono to jeste neni ve sbirce...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Takže jeden formulář, kde zaškrtnu všechno krom sportu, následně pak budu sportovat i se zbraněmi / střelivem pořízeným na obranu?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    REDSNAKE: hmm mrknu jak to tam doslovne je, ale i od eu to bylo specifikovany takto
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LUCKYBSD: nic takového tam ale napsané není
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    REDSNAKE: no to takhle imo nepujde, mam za to ze to musi byt sportovni klub v asociaci pro mezinarodni sportovni disciplinu zapsanej u MVCR a navic dost klubu zbrojni licenci nemaj
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LUCKYBSD: já tam, možná chybně čtu, že stačí, když ti držitel zbrojní licence (prodávající zbraně/zásobníků?) napíše potvrzení že s konkrétní zbraní se dá střílet nějaká sportovní disciplína.

    Pokud ovšem jde získat jedno povolení které vládne všem, které jim všem káže, tak asi není co řešit.
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    GOBERS: no ve zkratce - sport musis prokazat ze sportujes a pripravujes se na zavody a musi ti to potvrdit sportovni klub, kde ses clenem, kdezto ochranu zdravi a nebo pripravu na kurzy zaskrtnes a vyjimku dostanes bez cehokoliv dalsiho, proto sport zaskrtavat nechces
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    REDSNAKE: rekl bych ze EU, musis o ni pozadat tj. projevit vuli a musi tam bejt jakoze "proces" a podminky za kterych ti to vydaj. Vetsina statu to takhle osvejkovany nema, tam proste bud sport za splneni 20 byrokratickejch obstrukci nebo velky hovno
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    KENJIRO: diky, mas u me pivo az pujde :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Proč tu vyjímku teda nedaj automaticky všem, když je nároková a zadarmo. Ha?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    ELECTRICKOTA: to prave vyresis tou neomezenou licenci na A-I nadlimitni zasobniky per osoba (ty), proto rikam ze mi to prijde nejjednodussi si tohle vyridit a mas klid forewa, viz. KENJIRO
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ELECTRICKOTA: Hele ve středu za úplňku, když kvoká sousedova koza, pokud je zelená a sere červený bobky, nebo pokud včera stála na zadních nohou spadá ta flinta do B. Jinak A-I.
    ELECTRICKOTA
    ELECTRICKOTA --- ---
    Hele teď vůbec netuším, 16" Arko je teda kategorie A-I nebo B? Mám k ní zásobníky, které jsem ale nabýval ke starýmu Bčkovýmu Arku, které jsem zakoupil před 6ti lety, ale loni prodal. Mám teda žádat o povolení na ty zásobníky, nebo se svezou s tím novým Arkem?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam