• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GOBERS: padre touží posílat do vězení lidi, za to že provozujou svoje hobby...jak progresivní.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    GEKONZPRAHY: "Pokud by bylo, pak by prý musela policie pozavírat většinu hledačů po­užívajících detektory kovu."

    Yesssssss, pleasssssse...!!
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KENJIRO: afaik ne :D. Ale snad pohorsit se tady muzu, nebo ne? :)
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    ELWERINE: co já vím, jsem snad právník? :-D
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KENJIRO: o to nejde, ted se na to koukam ciste z toho pamatkovyho zakona. To proste nema trestnepravni rovinu jako zatajeni veci imho. Kde tam je spolecenska skodlivost, kdyz to jeste k tomu bylo verejne vystavovano? To taky nemuzou myslet vazne...
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    ELWERINE: no víš jak, obvinili v lednu, a 30. ledna začala platit novela... kdyby se zajímali, co v ní je, mohli si ušetřit práci.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KENJIRO: tvl, to s takovou kravovinou jdes na cloveka s trestnim zakonikem? Tam je pokuta za 4 mega (v pamatkovem zakone), ale do tresta s tim jit? Wut?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    ELWERINE:
    KASUMI:
    MAZDA:

    tak já se obávám, že ho uvařej na tu původní žalobu - zatajení cizí věci. Furt těm detektorářům říákám, ať si dají majzla, že to není jen o zákonu o zbraních, ale že taky podle zákona o státní památkové péči jednak může archeologický průzkum provádět jen pověřená osoba, a za druhé taky že archeologické nálezy patří kraji, obci nebo státu. Ale je to marný, je to marný, je to marný :-(
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    Tady máte statistiku na dobrou noc. Docela pěkná.

    https://www.policie.cz/clanek/statistika-strelnych-zbrani.aspx
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    NJAL: To je otázka. Jak se počítá přepadení gunshopu?
    Vyhýbavá odpověď: Jako velmi nerozumný čin.
    NJAL
    NJAL --- ---
    ERGOSUM: Jeste bych prosil odpocitat sebevrazdy celkove.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: ADD: A ještě lépe na 1 civilně legálně drženou palnou zbraň. :-D
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Tak mě napado: Je někde spočítaný statistický poměr vražd spáchaných palnou zbraní na 1 legálně drženou palnou zbraň?
    Taková mapka by mohla být velmi zajímavá.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    ELWERINE: Hele, ono je to tak, že podle nějakého ustáleného výkladu by i ta torza mohla být A, bohužel. Nicméně, právě to řešila novela zbrojního zákona, čímž efektivně zanikla trestnost. Jestli on to nedělá státní zástupce, ale nějaký prokurátor.
    KASUMI: Ať je Ondruš jaký chce, tady si je asi namaže na chleba. Na druhou stranu, třeba z toho budeme mít pěkný reporting... :D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELWERINE: Ho haji Ondrus? No potes koste.. ale tady to snad bude easy..
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    MAZDA: uprimne, tohle facepalmuju i ja, jak nekdo muze tvrdit, ze srot je Ackova zakazana zbran. Jako formalne mozna? Ale vlastne ani formalne, kdyz to neni schopne strelby... Jak se snazim, tak se snazim, ale pro tvrzeni, ze je to zakazane A chybi jakykoliv podklad... nebo jestli to nezmastili novinari a jedna se o vojmat? Ale to zase nesouvisi uplne se zakonem o zbranich, zeano...

    Tolik otazek nad stupidni argumentaci OCTR... A za me kladne body obhajce, ktery uvedl minimalne tri duvody, proc si s nima vytre pekne podlahu, protoze to neustoji...
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    GEKONZPRAHY: To zase budou mít OČTŘ z ostudy kabát, až to skončí sprošťákem v prvním kole *facepalm*
    SHADDIE
    SHADDIE --- ---
    GEKONZPRAHY: závistivej práskač a kolik udělá škody.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Léta vystavoval torza starých zbraní. Nedovolené ozbrojování, řekla najednou policie a obvinila ho - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/...brani-nedovolene-ozbrojovani-rekla-najednou-policie-a-obvinila-ho-40354214
    XLACHTAN
    XLACHTAN --- ---
    BAAL: jo chtělo by jí to trochu víc dopředu, tu pažbu jsem bohužel neupravoval já ale když se podíváš tak optiku už posunout nemůžu, musel bych tam hodit picatinny a kroužky, někdy to asi udělám.
    BAAL
    BAAL --- ---
    XLACHTAN: nemas na te cerne tu optiku vrazenou moc do oka?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam