• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    I beg you, Gentlemen, act with Conduct and Discretion. A Pistol is your last Resort.
    The Beggar's Opera, John Gay
    Na homepage jsou odkazy na střelnice.
    rozbalit záhlaví
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CERMI_FOX:
    1. Nemyslela to vážně, byl to vtip
    2. Pokud by to Sněmovna rozhodla, šlo by to přes ní
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    CERMI_FOX: myslím že nemám sílu ani chuť ti to vysvětlovat, zřejmě nejsi ochoten se nad tím zamyslet sám, tak se trochu obávám, že bychom jen oba ztráceli čas.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    REDSNAKE: tak mi to prosím vysvětli
    1. (když se bavíme o zbraních) "oni to zakážou" (citace)
    2. "ti 'oni' jsem já" (citace)
    3. Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno (ústava čr)

    když dosadím definici z (2) do (1) dostaneme "já to zakážu". Když to spojím s (3) dostaneme "já jsem zákon", protože podle ústavy zakazovat lze jen podle zákona a "jedna nejmenovaná úřednice" si o sobě myslí, že může svévolně něco zakazovat, tím pádem ona si myslí, že je zákon. Nebo nad zákonem? Tam si nejsem zcela jistý, ale v praxi to bude asi jedno.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    CERMI_FOX: mám pocit, že to špatně chápeš...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: heh, to je solidni projev arogance dane osubky, kdyz je presvedcena, ze zrovna ona muze zakazovat, co chce, nezavisle na platne legislative. A ja si blahove myslel, ze neco zakazat jde jen na zaklade zakona.
    To je tam normalni? Mnoho by to vysvetlovalo
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Jednání na vnitru. Jedna nejmenovaná úřednice:

    "Mám kamaráda, který je takový trochu paranoidní a vždycky když se bavíme o zbraních, tak říká 'oni to zakážou'. A já mu na to vždycky říkám 'a víš, že ti 'oni' jsem já?"
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Ještě než udělám inzerát na hunting hunting shopu, našel by se tu někdo, kdo by měl zájem o adopci HK SFP9, co jsem nasál od Pivečka? Čtyři zásobníky, z toho jeden prodlouženej, kydex IWB s full sweatguardem a dva kydexy na zásobníky? Světlovodná moucha od nevim koho, to vám napoví Pivec. Poslal jsem z toho za 10 měsíců asi 500 ran bez jedný jediný závady, ale čim dál víc zjišťuju, že mi chybí ten feel z ručně nataženýho kohoutu. Přidám čínský kopie Surefire X300, která je skvělá a nikdy nezaváhala a fakt svítí jak hovado, plus Streamlight TLR-8A, která svítí o něco míň a laser zvládnul cca 100 výstřelů, než začal skákat všemi směry, jen ne tam, kam se střílelo.

    Upřednostním prodej, ale pokud mi nabídnete něco co je SA/DA a dá se to denně nosit, nebudu proti. A pro nyxáci mam určitě lepší cenu než pro nějakýho random kreténa z hunting shopu, protože tam stejně nikdo jinej nekouká.

    KIE
    KIE --- ---
    U muže, který měl střílet v třinecké nemocnici, našla policie další zbraně - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/krimi/clanek/u-muze-ktery-strilel-v-trinecke-nemocnici-nasla-policie-dalsi-zbrane-40399628
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    DOGTORRR: Tak snad nebyl levák...
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    NJAL: s tím se počítá. Třeba replika bronzových děl musí mít ocelový vnitřek.
    NJAL
    NJAL --- ---
    KENJIRO: Vesele :-) Ale nebylo by to dohnatelne soudobymi materialy?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    z jednání normalizační komise (technická norma pro zkoušení předovek):

    "Historická věrnost repliky nemůže být na úkor bezpečnosti. Pokud vím, mezi prvními dělostřelci byly poměrně vysoké ztráty způsobené explozí děl. Předpokládám, že tenhle historický zážitek by si reenactoři raději ušetřili."
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    COUDAK: Hned na začátku z pod pultu, natáhnul ji a poločil na ten černý počítač, nebo co to tam má. Kde ji patrně padouch díky jinému úhlu neviděl. A pak si ji odtamtud zase vzal, zatímco padouch tahal jednou rukou igelitku a druhou svou pistoli.
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    DOGTORRR: Ty blaho, odkud ji vytahl? nový kouzelník? slušný!
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PAN_MYVAL: ve vedlejším klubu
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    KIE: má to někdo celé zpoza paywallu?
    KIE
    KIE --- ---
    Mladíka zabil výstřel z pepřové pistole. Zbraň strážníků měla být bezpečná - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/smrt-peprova-pistole-mestska-policie-zasah.A220506_200940_domaci_mejt&h=42F49726FA70E6B8660A59D5649330A1
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    ELWERINE: Sice už jsem o tom četl dřív a jinde, ale podle adresy jsem se zarazil, že policajt dostal 35 let :D
    NJAL
    NJAL --- ---
    PAN_MYVAL: Take doslo na zastreleni tak nebezpecnych bojovych psu jako golden retrieveri.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    COUDAK: aha, myslel jsem že reaguješ na ten mého známého mobil. Ten byl v autě. Chatař pochopitelně ne.

    Jinak minuskáři - tohle všechno je nejen velmi podrobně zdokumentováno a předmět řady sociologických a empirických studií, ale projevuje se to i napříč americkou zbraňovou kulturou. Střelci jsi jsou totiž bolestně vědomi případů, kdy policista na základě křivého obvinění od smažky-informátora prováděl "no-knock raid", kdy se policajt naprosto bez ohlášení, bez odznaku a maskovaný za gangstera násilím vláme do vašeho bytu a pokud se leknete vloupačky a byť jen naznačíte jakýkoli pohyb, který by mohl vnímat jako "ohrožení", našije to do vás.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam