• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Myslím, že tohle je přesně ta situace, o které jsem psal tady [KENJIRO @ PALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club]

    :-D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    NAVARA: ok. Já poslední dobou moc náladu na úřednický humor nemám
    PAN_KACHNA
    PAN_KACHNA --- ---
    dlouho mi v hlavě zrála myšlenka hodit mnou už tak dost oblíbenou 58čku do trochu modernějšího oblečení...tak sem se na jaře po letech rozhoupal a tady je výsledek...kdyby se někdo chtěl inspirovat nebo potřeboval pošťouchnout, aby dlouho zamýšlenej plán taky konečně realizoval - nebylo to ani moc drahý, ani náročný na zručnost...a v Praze můžu za sebe doporučit skvělý přístup v prodejně Vrbenského 38, kde jsem naprostou většinu doplňků nakonec pořídil

    kompenzátor Zendl
    předpažbí, pistolovka, trubka (pevná) a pažba (GL-CORE) FAB
    podložka s okem pro pažbu v ose
    kryt závěru Kinggun
    kolimátor UTG, kterej se mi doma válel bezprizorně
    maskovací barvy Fosco (RAL 7028 - hořčicová, RAL 8027 - bláto, RAL 1019 - pouštní, Panzer Grün - zelená)

    po týhle zkušenosti půjde do barvy určitě i ARko, až se rozhodnu, jakej vzor si zkusím na něm (tenhle sem dělal jednoduše omotáním provázku před každou další vrstvou barvy)

    NAVARA
    NAVARA --- ---
    CERMI_FOX:
    1. Nemyslela to vážně, byl to vtip
    2. Pokud by to Sněmovna rozhodla, šlo by to přes ní
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    REDSNAKE: jednalo se o lehky v tip s mirným usmevem na rtech :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Malý hint - nemyslím si, že by lidi na vnitru by byli ti co zrovna něco zakazujou, podívej se třeba na tlumiče, ještě donedávna zakázaný a dneska je tu má každej druhej ( a nepřekvapivě se s nimi neděje žádný drámo...)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    CERMI_FOX: myslím že nemám sílu ani chuť ti to vysvětlovat, zřejmě nejsi ochoten se nad tím zamyslet sám, tak se trochu obávám, že bychom jen oba ztráceli čas.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    REDSNAKE: tak mi to prosím vysvětli
    1. (když se bavíme o zbraních) "oni to zakážou" (citace)
    2. "ti 'oni' jsem já" (citace)
    3. Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno (ústava čr)

    když dosadím definici z (2) do (1) dostaneme "já to zakážu". Když to spojím s (3) dostaneme "já jsem zákon", protože podle ústavy zakazovat lze jen podle zákona a "jedna nejmenovaná úřednice" si o sobě myslí, že může svévolně něco zakazovat, tím pádem ona si myslí, že je zákon. Nebo nad zákonem? Tam si nejsem zcela jistý, ale v praxi to bude asi jedno.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    CERMI_FOX: mám pocit, že to špatně chápeš...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KENJIRO: heh, to je solidni projev arogance dane osubky, kdyz je presvedcena, ze zrovna ona muze zakazovat, co chce, nezavisle na platne legislative. A ja si blahove myslel, ze neco zakazat jde jen na zaklade zakona.
    To je tam normalni? Mnoho by to vysvetlovalo
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    Jednání na vnitru. Jedna nejmenovaná úřednice:

    "Mám kamaráda, který je takový trochu paranoidní a vždycky když se bavíme o zbraních, tak říká 'oni to zakážou'. A já mu na to vždycky říkám 'a víš, že ti 'oni' jsem já?"
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Ještě než udělám inzerát na hunting hunting shopu, našel by se tu někdo, kdo by měl zájem o adopci HK SFP9, co jsem nasál od Pivečka? Čtyři zásobníky, z toho jeden prodlouženej, kydex IWB s full sweatguardem a dva kydexy na zásobníky? Světlovodná moucha od nevim koho, to vám napoví Pivec. Poslal jsem z toho za 10 měsíců asi 500 ran bez jedný jediný závady, ale čim dál víc zjišťuju, že mi chybí ten feel z ručně nataženýho kohoutu. Přidám čínský kopie Surefire X300, která je skvělá a nikdy nezaváhala a fakt svítí jak hovado, plus Streamlight TLR-8A, která svítí o něco míň a laser zvládnul cca 100 výstřelů, než začal skákat všemi směry, jen ne tam, kam se střílelo.

    Upřednostním prodej, ale pokud mi nabídnete něco co je SA/DA a dá se to denně nosit, nebudu proti. A pro nyxáci mam určitě lepší cenu než pro nějakýho random kreténa z hunting shopu, protože tam stejně nikdo jinej nekouká.

    KIE
    KIE --- ---
    U muže, který měl střílet v třinecké nemocnici, našla policie další zbraně - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/krimi/clanek/u-muze-ktery-strilel-v-trinecke-nemocnici-nasla-policie-dalsi-zbrane-40399628
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    DOGTORRR: Tak snad nebyl levák...
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    NJAL: s tím se počítá. Třeba replika bronzových děl musí mít ocelový vnitřek.
    NJAL
    NJAL --- ---
    KENJIRO: Vesele :-) Ale nebylo by to dohnatelne soudobymi materialy?
    KENJIRO
    KENJIRO --- ---
    z jednání normalizační komise (technická norma pro zkoušení předovek):

    "Historická věrnost repliky nemůže být na úkor bezpečnosti. Pokud vím, mezi prvními dělostřelci byly poměrně vysoké ztráty způsobené explozí děl. Předpokládám, že tenhle historický zážitek by si reenactoři raději ušetřili."
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    COUDAK: Hned na začátku z pod pultu, natáhnul ji a poločil na ten černý počítač, nebo co to tam má. Kde ji patrně padouch díky jinému úhlu neviděl. A pak si ji odtamtud zase vzal, zatímco padouch tahal jednou rukou igelitku a druhou svou pistoli.
    COUDAK
    COUDAK --- ---
    DOGTORRR: Ty blaho, odkud ji vytahl? nový kouzelník? slušný!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam