• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    GEKONZPRAHY: tuning na SKS dělá třeba FAB defense :)
    pro
    https://www.fabdefense.cz/cze/Weapon/sks-simonov
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    XMEDA: Vlastně jen to SVT mě z těch pušek zajímá. Mosin je obyčejný krumpl jehož jedinou hodnotu vidím v dobré prodejnosti, ale svoje peníze bych za něj nedal.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MAZDA: no to lituju furt, ze jsem neporidil SVT, Mosina a SKS kdyz to stavalo 5k
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    XMEDA: A pak kalachy došly a začaly se vydávat Mosinky... Škoda, že se jich nepovedlo vykoupit víc.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MAZDA: Hlavne u LNR/DPR. Pak uz tech Kalachu bylo asi tolik, ze to nebylo potreba resit.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    GEKONZPRAHY: Těch mobiků mi bylo echt líto, když jsem je viděl.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    XMEDA: Z obou stran?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    GEKONZPRAHY: Hromady SKS byly videt v 2014
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    MAZDA: S těma Mosinama to taky nebude tak horký, málokdy se prej dostaly až na frontu. Mobici, kór chudáci z DNR a LLR je fasovali fest, ale hobitek žádnou za celou dobu nepotkal. SKS taky ne, ale mám dojem, že jsem někde na xitteru nějakou brutálně vytuněnou na způsob DMR viděl, celou v plastu.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: U nás ne. Tam byly plné sklady 🥺
    Ostatně, těch Maximů co se najednou objevily...

    Co mi teď došlo, tak je fakt, že jsem za celou válku neviděl žádné SKS, zato hromadu Mosinek.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    MAZDA: asi toho na rozdávání už taky moc nezbylo.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: Když si vzpomenu, jak se rozdávaly AK74 bez jakékoliv evidence... Na 2 samopaly jeden truhlík střeliva...
    Neumím si dneska představit něco takového v podmínkách ČR, protože netuším, co by se rozdávalo.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    ERGOSUM: CERMI_FOX: není to tak docela pravda, že jim to nevadí. Sice si můžou jít podle seznamu, ale to až poté, co zpacifikují ten prostor. Tady ale jde o to přechodné období, kdy například potom, co Rusáci vtrhli na Ukrajinu, proti nim nastupovali v rámci domobrany například IPSC střelci se svými vytuněnými AR-15 na závody a používali je až do chvíle, než jim konečně někdo mohl dodat pro válku o dost vhodnější a v oblasti rozšířené pušky Schmeisser vz. 47. :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ERGOSUM: diktátorovým gardám laufy legálních držitelů, kteří s nimi nesouhlasí, vadí stejně asi jako pohádka o sněhurce. Prostě půjdou v seznamu jméno za jménem a posbírají si to.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Když jde o dlouhé zbraně, tak mě napadá, že městem, nebo obcí pochodující skupina okupantů, Diktátorovy gardy, nebo kriminální gang, nebudí zdaleka takovou hrůzu, když na ně míří z oken dlouhé laufy.

    Nasnadě je otázka, komu to vadí a proč.

    A pokud jsou lidé, kterým to vadí, je o důvod víc si je nechat.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Podívejte. Tyhle úvahy co by šlo ještě zkousnout a nebyl to vyloženě průšvih jsou cestou do pekel. I když někdo příjde s podmínkou, každý rok vysadit stromek, nebo si zazpívat na záchodě. Není možné ustoupit.
    Pokud tak učiníme, bude následovat další požadavek. Jednou jste ustoupili a když se správně zatlačí, jistě ustoupíte zase.Tak to budou zkoušet zas a zas.

    Cíl (jejich) není zvýšit bezpečnost, ale odstranit legální zbraně. A jestli umře někdo, kdo se nemohl v důsledku toho bránit? Vždyť to byl budoucí vrah. On by toho chudáka útočníka chladnokrevně zavraždil. Takhle až (jestli) ho chytíme ho polepšíme a všichni budou šťastni.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    VOMAJDA: "kdo se bojí, nesmí do lesa " to je v současné situace vtip tak černý, že by mohl sbírat bavlnu :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VOMAJDA: .308 je v myslivosti jedna z těch slabších ráží… - jo, to me ted bavi, jak se ted na Xitteru operuje s "velice vykonnou a presnou" razi "vojenskych utocnych pusek" .308 a pritom myslivci maj bezne jeste vetsi bomby.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    CERMI_FOX: adept vs. host je tak, jak to píše Redsnake. Nicméně, lze to udělat tak, že si domluvíš adepturu v nějakém MS a oni tě pak po obdržení lístku rovnou vezmou za člena, ale bude to hrozně individuální a liší se to spolek od spolku, tohle není vůbec nijak centralizovaný.


    BAAL: kdo se bojí, nesmí do lesa 😀
    Já teda za sebe musím řict, že jsem žádnou zdraví a životu nebezpečnou střelbu na honu ještě neviděl. Ale zase na druhou stranu nechci vůbec tvrdit, že se nic takovýho neděje. V každé skupině najdeš lidi šikovný i lidi méně zdatný, tak to prostě je. A .308 je v myslivosti jedna z těch slabších ráží…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam