• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    BAAL
    BAAL --- ---
    Takový usměvný OT, koukám tady na výzvu ohledně dotace pro BEV co MPO vyhodilo a je tam zábavná podmínka:

    Musí být splněny následující podmínky přijatelnosti projektu:
    c) nesmí být zaměřen na činnosti v odvětvích: výroba zbraní a střeliva (CZ-NACE 25.4), ...

    https://www.mpo.cz/assets/cz/podnikani/narodni-plan-obnovy/vyzvy/2023/12/NPO_Vyzva_ZarukaElektromobilita_verze-MPO_30_11_2023_final.pdf
    NJAL
    NJAL --- ---
    TUILE: Tak. A posudek od psychologa skonci u lekare v karte zadatele o zbrojak.
    TUILE
    TUILE --- ---
    BEARPAW: Na policajty neseš zdravotní způsobilost od svého praktického lékaře.
    Tvůj prakticky lékař se rozhodne, jaký podklady pro vypracování posudku potřebuje.
    Můžu tě poslat na psychotesty, ale nemusí. Je to doktor od doktora.
    BEARPAW
    BEARPAW --- ---
    pradon, prosim vas ako to je v Ceskej republike. Ziadatel o zbrojak nemusi absvolvovat psychotesty ktorich vysledok je zasielany na policiu?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    GEKONZPRAHY: tuning na SKS dělá třeba FAB defense :)
    pro
    https://www.fabdefense.cz/cze/Weapon/sks-simonov
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    XMEDA: Vlastně jen to SVT mě z těch pušek zajímá. Mosin je obyčejný krumpl jehož jedinou hodnotu vidím v dobré prodejnosti, ale svoje peníze bych za něj nedal.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MAZDA: no to lituju furt, ze jsem neporidil SVT, Mosina a SKS kdyz to stavalo 5k
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    XMEDA: A pak kalachy došly a začaly se vydávat Mosinky... Škoda, že se jich nepovedlo vykoupit víc.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MAZDA: Hlavne u LNR/DPR. Pak uz tech Kalachu bylo asi tolik, ze to nebylo potreba resit.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    GEKONZPRAHY: Těch mobiků mi bylo echt líto, když jsem je viděl.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    XMEDA: Z obou stran?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    GEKONZPRAHY: Hromady SKS byly videt v 2014
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    MAZDA: S těma Mosinama to taky nebude tak horký, málokdy se prej dostaly až na frontu. Mobici, kór chudáci z DNR a LLR je fasovali fest, ale hobitek žádnou za celou dobu nepotkal. SKS taky ne, ale mám dojem, že jsem někde na xitteru nějakou brutálně vytuněnou na způsob DMR viděl, celou v plastu.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: U nás ne. Tam byly plné sklady 🥺
    Ostatně, těch Maximů co se najednou objevily...

    Co mi teď došlo, tak je fakt, že jsem za celou válku neviděl žádné SKS, zato hromadu Mosinek.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    MAZDA: asi toho na rozdávání už taky moc nezbylo.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: Když si vzpomenu, jak se rozdávaly AK74 bez jakékoliv evidence... Na 2 samopaly jeden truhlík střeliva...
    Neumím si dneska představit něco takového v podmínkách ČR, protože netuším, co by se rozdávalo.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    ERGOSUM: CERMI_FOX: není to tak docela pravda, že jim to nevadí. Sice si můžou jít podle seznamu, ale to až poté, co zpacifikují ten prostor. Tady ale jde o to přechodné období, kdy například potom, co Rusáci vtrhli na Ukrajinu, proti nim nastupovali v rámci domobrany například IPSC střelci se svými vytuněnými AR-15 na závody a používali je až do chvíle, než jim konečně někdo mohl dodat pro válku o dost vhodnější a v oblasti rozšířené pušky Schmeisser vz. 47. :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    ERGOSUM: diktátorovým gardám laufy legálních držitelů, kteří s nimi nesouhlasí, vadí stejně asi jako pohádka o sněhurce. Prostě půjdou v seznamu jméno za jménem a posbírají si to.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Když jde o dlouhé zbraně, tak mě napadá, že městem, nebo obcí pochodující skupina okupantů, Diktátorovy gardy, nebo kriminální gang, nebudí zdaleka takovou hrůzu, když na ně míří z oken dlouhé laufy.

    Nasnadě je otázka, komu to vadí a proč.

    A pokud jsou lidé, kterým to vadí, je o důvod víc si je nechat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam