• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIPALNÉ ZBRANĚ a život s nimi. Sport, sebeobrana, svobodná nátura? Gentlemans' club
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    XMEDA: jojo, pláču když si vzpomenu na doby kdys koupil pěknou SVT za 5K a náboj za 5 Kč.
    MAZDA: finskej mosin je jiný kafe.
    PAN_MYVAL: z Nyxu se stal klub krajní levice a maoismus je tady politickej mainstream. Docela se divím, co jsem se tu po letech ukázal. Spíš bych za tím, co tu někteří lidi píšou, viděl souznění s názory svatých soudruhů Lenina, Maa, a Göbbelse na to, zda poddaný smí nebo nesmí mít možnost se ozbrojit, než nějaký obavy o bezpečnost.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    NYIBELUNGER: Ty jsi neviděl fotky, jak místnímu zastupiteli z Brna přišlo zaklepat na dveře 20 nabušených nácků, že si chtějí "popovídat"?
    Máš alespoň elementární znalosti historie, co se děje s politickou radikalizací a militantními skupinami v časech velkých ekonomických krizí? Alespoň elementární povědomí o činnosti gangů? Alespoň elementární povědomí o přepadačkách v 90. letech tady v této zemi?

    "Nikdo nepotřebuje AR-15 k obraně" je jedině a pouze tvůj nesmírně arogantní a na žádných faktech nezaložený předsudek.

    NYIBELUNGER: bojíš se bouřky?

    Ne?

    Tak údajně podle slovenského psychotestu na zbrojní průkaz jsi agresivní a žádné papíry nedostaneš. To je podle mě všechno, co je potřeba říci k debatě o psychotestech na ZP.

    NYIBELUNGER: Breivik si zřídil i "členství ve farmářském klubu" a koupil si na to fake farmu, aby se dostal k regulovaným položkám dvojího užití. To je podle mě všechno, co je potřeba říci k debatě o členství v jakýchkoli klubech k přístupu k regulovaným položkám.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    CERMI_FOX: T říká, že to je asi kvůli tomu, že aby sis to auto mohl s dotaci poridit, tak to musíš udělat na leasing a je to požadavek bank
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KASUMI: predpokladam pozadavek EU? Stejne jako to nemuzou byt osvc.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BAAL: Lol, co je to kurva za diskriminaci??
    BAAL
    BAAL --- ---
    Takový usměvný OT, koukám tady na výzvu ohledně dotace pro BEV co MPO vyhodilo a je tam zábavná podmínka:

    Musí být splněny následující podmínky přijatelnosti projektu:
    c) nesmí být zaměřen na činnosti v odvětvích: výroba zbraní a střeliva (CZ-NACE 25.4), ...

    https://www.mpo.cz/assets/cz/podnikani/narodni-plan-obnovy/vyzvy/2023/12/NPO_Vyzva_ZarukaElektromobilita_verze-MPO_30_11_2023_final.pdf
    NJAL
    NJAL --- ---
    TUILE: Tak. A posudek od psychologa skonci u lekare v karte zadatele o zbrojak.
    TUILE
    TUILE --- ---
    BEARPAW: Na policajty neseš zdravotní způsobilost od svého praktického lékaře.
    Tvůj prakticky lékař se rozhodne, jaký podklady pro vypracování posudku potřebuje.
    Můžu tě poslat na psychotesty, ale nemusí. Je to doktor od doktora.
    BEARPAW
    BEARPAW --- ---
    pradon, prosim vas ako to je v Ceskej republike. Ziadatel o zbrojak nemusi absvolvovat psychotesty ktorich vysledok je zasielany na policiu?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    GEKONZPRAHY: tuning na SKS dělá třeba FAB defense :)
    pro
    https://www.fabdefense.cz/cze/Weapon/sks-simonov
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    XMEDA: Vlastně jen to SVT mě z těch pušek zajímá. Mosin je obyčejný krumpl jehož jedinou hodnotu vidím v dobré prodejnosti, ale svoje peníze bych za něj nedal.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MAZDA: no to lituju furt, ze jsem neporidil SVT, Mosina a SKS kdyz to stavalo 5k
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    XMEDA: A pak kalachy došly a začaly se vydávat Mosinky... Škoda, že se jich nepovedlo vykoupit víc.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MAZDA: Hlavne u LNR/DPR. Pak uz tech Kalachu bylo asi tolik, ze to nebylo potreba resit.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    GEKONZPRAHY: Těch mobiků mi bylo echt líto, když jsem je viděl.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    XMEDA: Z obou stran?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    GEKONZPRAHY: Hromady SKS byly videt v 2014
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    MAZDA: S těma Mosinama to taky nebude tak horký, málokdy se prej dostaly až na frontu. Mobici, kór chudáci z DNR a LLR je fasovali fest, ale hobitek žádnou za celou dobu nepotkal. SKS taky ne, ale mám dojem, že jsem někde na xitteru nějakou brutálně vytuněnou na způsob DMR viděl, celou v plastu.
    MAZDA
    MAZDA --- ---
    NAVON_DU_SANDAU: U nás ne. Tam byly plné sklady 🥺
    Ostatně, těch Maximů co se najednou objevily...

    Co mi teď došlo, tak je fakt, že jsem za celou válku neviděl žádné SKS, zato hromadu Mosinek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam