• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Moc hezky video o jednom z top Sakai blacksmiths, Yoshikazu Ikeda. Jde pravdepodobne o jednoho z lidi co delaji pro Konosuke. Dela hodne Honyaki, specializuje se na B#1 a W#1 coz by tomu odpovialo. Samozrejme je drzitelem Dentou Kogeishi a od roku 2001 je predsedou tehle "organizace". Je to teda namluveny jazykem Reichu ale tech par slov snad prezijete. Sou tam krasne videt nektery tradicni techniky.
    Japanische Messer schmieden – Meister Yoshikazu Ikeda
    https://www.youtube.com/watch?v=yJKB0ga5cY8

    MANFRED
    MANFRED --- ---
    DRACONIK: Třeba u nožů od Kanetsune (teda ne kuchyňáků), který jsem viděl, čepel krása, rukovítka na jednu kladivem a předělávku, tu nějak japonci neprožívaj.
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    HENNYVILLE: caaaajk :)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    DRACONIK: nee.
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Jo, a ma to jinou funkci nez poznavaci znaminko? Treba nejaka specialni technika krajeni?
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Ja mam takovy to hiromoto santoku, levne, ale dobre krajedlo, ktere to taky ma. Osobne jsem si myslel ze je to neprakticky, ale asi je to opravdu spis ficura nez chyba:) dik za odpovedi.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Dam jeste par fotek takove lahudky :-) Konosuke yanagiba 270mm Blue #1 black. Kdyby mel nekdo zajem, za 5000 USD je k mani.






    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    DRACONIK: Kdysi jsem k tomu dával dva odkazy, ale už prý nejsou v databázi. Ale diskutovalo se o tom třeba tady: [ MACHALIK @ NOŽE - ]
    (a dál nahoru. Nebo filtrovat slovo "machi")
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Jen namatkou par klasickych pripadu.
    Asi nejvyraznejsi je to u Masamoto KK

    Jeden z nejlepsich v Sakai, Keijiro Doi

    Dalsi klasika, Takayuki Sakai

    A tady jde videt, proc tomu tak jest :-) Sukenari Honyaki shirogami #1 gyuto 240mm


    SAMOUT: Boucham prescasy, snad ho stihnu :-)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    HENNYVILLE: Honyaki? Hned jak budu mít třicetník s kterým fakt nebudu vědět co si počít, tak si ho objednám...:-)


    WITTGENSTEIN: To je veliká krása.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    DRACONIK: Ano, je to tak schvalne. U spousty jinych JP Blacksmiths to jde videt jeste vic, nekteri z nich to maji dokonce jako poznavaci znameni.
    VACA
    VACA --- ---
    DRACONIK: on ti k tomu Hennyville jistě řekne víc, ale u tradičního japonce tohle není vada, ba naopak ono to tam má nějakej svůj důvod. Matně vzpomínám že už to tu v historii proběhlo, ale střílel bych od boku, počkáme si
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    WITTGENSTEIN: jako je to krasa, o tom zadna. ale jsem jedinej koho znervoznuje to napojeni rukojeti? Ty zoubky? To je tam tak schvalne?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WITTGENSTEIN: Btw, CKTG dostane v nejbizsich dnech hodne Honyaki od Konosuke, zda se, ze se Kosuke prokecl a napsal, kdo je udelal :-) melo by jit o master blacksmith Shiraki Tamashii (Sakai)

    Jen tak mimochodem by me zajimalo, co ty a tvy Kono z G3 ? Jak se to brousi? Jak to drzi ostri? Nejaky znatelny rozdily oproti napr. HD2 ?

    Dik
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    WITTGENSTEIN: to je nadhera
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WITTGENSTEIN: Jojo :-) Tosho dostalo naklad. Hodne o nem premyslim :-) jedina vec co se mi nelibi je ta rucka, ale to je malickost.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Ach...

    (Popisek: Konosuke Ginsanko 240mm Gyuto, mirror polished on both sides for a truly special aesthetic. Rosewood handle.)
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    ach...
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    par jich znam vetšinou nekriticti fanatici jednou ze me jeden dostal male šlak myokardu po tom co jsem jeho plechy porovnal pred jeho milou s nějakým svycarem (nevim jestli W nebo V) , o tom že je jejich "legenda" fixir nejtovana jak od dětí někde v hlouby říše středu za hrst rejže na tejden se nema cenu bavit..
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    DAZ: Mikov má nějaké dobré jméno?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam