• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    NEVILL: Verim tomu. Do kazde domacnosti ! :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    HENNYVILLE: jo, tohle se v Americe určitě prodá! :-)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    The Knife Glider™ | CUT, CHOP, SLICE FOOD… NOT YOUR FINGERS
    http://knifeglider.com/
    Made in USA! A hlavne usmev!!!!!!!!
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    zajimavej kudlic

    SMG1410 Steel Will Cager 1410 Fixed Blade
    https://www.youtube.com/watch?v=3E9kSwpCZHE
    HLOH
    HLOH --- ---
    MACHALIK: Já si na noži od Zdenka taky měnil úhel ostří, na malým noži na krk byl úhel jak na velký kudle co má přežít všemožný prasení . Hodně ho nosím a používám přebroušení prospělo a vzhled se nezměnil.
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    VACA: moc peknej, takovej decentni, ale to je ciste o vkusu. Tata ma presne tyhle noze dva, cca 10,5 cm dylka cepele, zejo? Dava jim desnej kotel, pouziva je denne a ty noze drzej neskutecne. Jedina udrzba je voda a spek. Pan Tomicek je fakt umelec, neskutecny, co mu z tak maly dilny dokaze vylezt za nadhery :)


    MACHALIK: verim, ze spousta noziru dela kudly jen do vystavky, nastesti to neni Tomickuv pripad.. Navic ceny, za ktery svoje noze vyrabi jsou az neskutecny, kdyz vezmu v potaz jejich uzitnou hodnotu.
    FINSON
    FINSON --- ---
    FINSON: Jo a ještě Prapor. A Horton.
    CROSS
    CROSS --- ---
    když je o tom řeč, kdo jste pořídil od Konolu Aeternus, dorazil ostrej?
    FINSON
    FINSON --- ---
    MACHALIK: Želva, Dohnal, Oncudora ani Fráňa D mi z dílny nikdy nepustili do ruky nic, co neholilo.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    VACA:
    T_MAX:
    Sorry chlapi, narážel jsem jen na kamarádovu baterii nožů od Janči a Šmidrkala, který jsou podobně hezký, ale tupý jak poleno, a pokusy o jejich broušení dopadají neslavně: ono jak jsou to spíš estetická artefakty, tak si netroufnu je jen tak vzít na kamenech (navíc mají různě vlnitý čepele a do konkávních dutin se člověk dostává blbě), a když se je snažím jen tak jemně líznout třeba na Spydercu Sharpmaker, tak se to akorát mastí a mastí, ale s ostrostí se nic neděje. To maštění mám teorii, že je něco, co leze z toho damašku. Kdyby s něma pracoval a neměl je jako fetiš/sbírku, tak věřím, že by se daly odmastit v benzínu a přeblafnout na japonským kamení, ale to není potřeba, neb on je nosí na krku nebo má v šuplíku. Každopádně kdykoli vidím takovejhle nůž, tak mi automaticky naskočí tupost a nemožnost nabrousit. Netušil jsem, že někdo to skutečně používá a pak se nebojí to i vzít šutrem či jiným brusidlem. Tehdy věřím, že to půjde rozholit. Od nožířů ale obecně znám tupé nože. Ostatně i moje Nealy Aikuchi je jak motyka.
    FINSON
    FINSON --- ---
    VACA: Ale ten je moc hezkej!
    CROSS
    CROSS --- ---
    VACA: hlavně že neni určenej k házení do vitríny ;-]
    VACA
    VACA --- ---
    T_MAX:Pěknej! já jsem si hned myslel že je to TT:) Mám totiž od nich taky jeden kousek, ale o mnoho skromější:


    (fotka stará a ještě s nějakou špínou na čepeli, už jsem ji tu před lety asi i dával..)


    MACHALIK: nicméně musim konstatovat že ten můj má perfekní konvex a řeže to jako ďas.
    Je to jeden z nejostřejších (ne-li nejostřejší) nožů nekuchyňskýho charakteru který mám..
    FINSON
    FINSON --- ---
    T_MAX: Jo, teď to vypadá mnohem líp! :-)
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    WAMP_ELF: Jestli dobře chápu pojem "šířka ve hřbetu", tak 3mm :-) dýlka čepele 11,7cm
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Dam neco z vlastni zahradky v procesu vyroby 14 260 ocel 5mm tloustka v nejsirsim miste hrbetu 163mm delka zatim robiha lesteni a odstranovani skrabancu po vybrusu.




    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    T_MAX: ten damašek je krásně špinavej, jakou to má šířku ve hřbetu?
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    FINSON: Ohledně technologickýho postupu povrchový úpravy nevim nic kromě toho, že se to nějak leptá, ale to asi nebude to, na co se ptáš :) Jsem v tomhle směru jen aktivní uživatel :))
    T_MAX
    T_MAX --- ---
    snad krapet lepší fotky (nemám foťák, jen mobil)









    FINSON
    FINSON --- ---
    T_MAX: Já tomu rozumím, řeším jenom tu povrchovou úpravu. To u sendviče fakt nebude sranda, proti tomu nic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam