• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    RASHEEN: Jak dlouho jsi to dělal? Kolik hodin?
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    MAOLIS: napiš id tymur. Myslím, že sem nechodí.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    RASHEEN: Ano, to jsem pochopil, ze to neni do kuchyne. Je v tom nejakej rozdil? Ne, neni.
    MAOLIS
    MAOLIS --- ---
    Potřeboval bych ušít jednoduchou pochvu na malý nůž. Našel by se někdo ?
    EDAK
    EDAK --- ---
    RASHEEN: Takze je to na stromy?
    GGG
    GGG --- ---
    nedelni restaurovani



    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    HENNYVILLE: tohle ale neni do kuchyne........
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    HENNYVILLE: to mě uklidňuje já teď dělal podobnou čepel jen 20cm dlouhou a "povedla" se mi tak nějak podobně. No chtěl jsem jí zahodit ale si čtu tu tvojí reakci tak tomu asi dám ještě šanci.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    RASHEEN: Proč to dáváš tak levně? Na 2000,- je to až moc hezký.
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    Prodám mnou vyrobený,používaný/testovaný,pracovní sekáč alá Japonská nata, jednostraný výbrus ve spodní části výbrusu do lehkého konvexu.Materiál je překované 16 ti mm pero z Mercedesu Sprinter,parciálně kaleno,leptáno v chloridu.Ručka buk,oplety prosyceny epoxidem,pojištěno 2x alu rourkama/jedna skryta pod opletem/napoštěno lněným olejem.Pojistná šňůra hovězina.Vyváženo na ukazováček. Na ostří 8,7 cm, ve hřbetu 5,5 mm,výška čepele 4,9 cm.Celková délka 26 cm.Cena 2000 Kč.





    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    HENNYVILLE: dobry vedet, Cartera sleduju na yt ;)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Jak už jsem tu před nedávnem zmiňoval, dostal se ke mě v rámci jednoho EU passaroundu jeden velice zajímavej nůž. Je to vlastně jedinej nejaponskej blacksmith, kterej mě už delší dobu zajímá. Je to amík Murray Carter, kterej se dlouhý roky učil od jednoho z nejlepších vůbec, Kenichi Shiraki ze Sakai. Carterovy nože sou hodně povedený, drží se tradičních profilů, dělá krásný rukojeťi, používá převážně JP uhlíkovky, nemá potřebu ty kudly přetvářet a mrvit jako většina USA blacksmiths. Murray říká, že White #1 (Shirogami #1) je nejvhodnější, nejlepší a nejčistší uhlíkovka na kuchyňáky ever, protože má nejjemnější zrno ze všech a tím pádem se dá nabrousit do absolutní ostrosti.
    Jde o Funayuki 167mm dlouhý, 114g váha, 47mm vysoký u patky, na jádře už zmiňovanou White #1 s HRC 62, celorez, supertenkej ve špičce, neuvěřitelně ostrej, vlastně jak nic co mám doma a krájí jak splašenej. Je celkem pěkně udělaný, má hezkou povrchovku (Kurouchi). Musím říct, že úplně nemusím tydle krátký nožíky, ale tenhle má něco do sebe. Dám pár fotek.






    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Schrade SCHF56L Bushcraft Knife Review - Tale of the Broken Blade
    https://www.youtube.com/watch?v=EEKaqcbTrSs
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    NEVILL: Proč v americe, nepamatuješ na 90 léta a universální wernerův "v" krouhač?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    NEVILL: Verim tomu. Do kazde domacnosti ! :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    HENNYVILLE: jo, tohle se v Americe určitě prodá! :-)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    The Knife Glider™ | CUT, CHOP, SLICE FOOD… NOT YOUR FINGERS
    http://knifeglider.com/
    Made in USA! A hlavne usmev!!!!!!!!
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    zajimavej kudlic

    SMG1410 Steel Will Cager 1410 Fixed Blade
    https://www.youtube.com/watch?v=3E9kSwpCZHE
    HLOH
    HLOH --- ---
    MACHALIK: Já si na noži od Zdenka taky měnil úhel ostří, na malým noži na krk byl úhel jak na velký kudle co má přežít všemožný prasení . Hodně ho nosím a používám přebroušení prospělo a vzhled se nezměnil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam