• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    JIKE: Eště by z toho šel vyrobit neck a votvírák na pivo s luxusní rukovítkou, oba THE BEST.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    JIKE: Méďa zase sekal dřevo a páčil cihly? ;-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    Reklamace zlomený SCHRADE SCHF37
    http://www.youtube.com/watch?v=EdGaPsFRrZE
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    LEON_KOWALSKI: jojo, vzdycky premejslim chvili nad nejakym (Finn Wolf, American Lawman) a pak kouknu na CTS-XHP verzi, ktera stoji okolo 100USD a hned me to prejde :D pac za to mam Spyderco Manix2 nebo kdyz lehce priplatim tak Paramilitary 2 a to je trochu jina liga...
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    JIKE: problém je ten, že ColdSteel má dobrý pojistky na hnusných nožích :o)) kde jsou ty časy například starých Voyagerů (ještě že ho mám)
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Prosba.
    Mám tuhle EKU a torxová matka blíže k čepeli se začíná povolovat. Respektive čepel po otevření má vůli 0,5 - 1 mm (odhadem). Držet to drží, ale prostě byl bych raději, aby to bylo staženější více. Torxy jsou bohužel trochu strhlé a moc nevím, co s tím. A nůž mám rád = sere mě to.

    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    BRUKEV: fakt nikdo? :(
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    JIKE: CS věnuje reklamě silně času, občas by to mohli investovat do výroby :-)
    JIKE
    JIKE --- ---
    Proč dobrou pojistku na noži

    Cold Steel TV Spot
    http://www.youtube.com/watch?v=ZScfT9NtP8E
    HAWKWIND
    HAWKWIND --- ---
    On to típně až tu bude.
    JAHODOVE_PYRE
    JAHODOVE_PYRE --- ---
    HAWKWIND: ok. nicméně tenhle foťák tvoji dost devalvuje .
    CHINGACHGOOK: nenapadám práci, jen bych rád viděl nůž v přijatelný kvalitě. Jestli nafotíš budu rád!
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Pls tip na nějaký masivnější zavíráky ala Kizlyar Sterkh, Rat, apod. Nejlépe se dřevěnou ručkou.
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    JAHODOVE_PYRE: Kudlu jsem měl v ruce, Howk jakožto řemeslník s 20 letejma zkušenostma dělá vše poctivě a váží si ho i v zahraničí. Klasika od něj, nezničitelnej nuž na práci. Parádně sedí v ruce a holí i s masem. Nuž mu klidně nafotím.
    HAWKWIND
    HAWKWIND --- ---
    Já se učim s novou bruskou po 20 letech kdy dělám věci. Bohužel nemám lepší foták ,prostě to tak je.
    JAHODOVE_PYRE
    JAHODOVE_PYRE --- ---
    HAWKWIND: sory chlape, ale s takovou fotkou toho moc neprodáš, navíc v kontextu toho, že píšeš, že učíš s novou bruskou ;) Zkus posla lepší foto. dík
    HAWKWIND
    HAWKWIND --- ---
    Tak se učím s novou bruskou, kované pero z auta a švestka. Je k mání, kdyby někdo chtěl.

    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    LA_PIOVRA: ja v zasade taky radsi nelestene veci, ale tady sem chtel zkusit jak bude vypadat kontrast mezi hrbetem a ostrim.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    KALIF_WH: moc hezka, mam tyhle kratky finky moc rad, davam prednost matnymu ostri, ale to je vec vkusu kazdeho, samozrejme.
    FINSON
    FINSON --- ---
    MACHALIK, KALIF_WH: Ten tvar ručky je na fince / woodlore noži naprosto správně. Kombinace univerzálnosti a specifik užití, aby se dal nůž chytit dle potřeby a ruka nesklouzla na čepel. Za mě bez debat paleček jaxviň. Je krásnej.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    MACHALIK: beres to prilis dogmaticky, spis bych to nazval respektovani zakladnich anatomickych charakteristik, kazda dlan je podobne stavena a rozdil tam bude pouze pro nekoho kdo ma vyrazne vetsi nebo vyrazne mensi ruku. Kdybych to mel k necemu typove pripodobnit tak treba k takovy ty klasicky zakopovy dyce z 1. svetovy jak mela boxerovej kryt a prolamovani na prsty. Taky nebyla delana pro konkretni ruku ale brala v potaz ze kazdou rucku obemykaji z predni casti 4 prsty, tak tam kvuli nim mela vybrani. Tvar rukojeti u finskejch nozu je staletima proverenej, tak aby se dobre drzely pri silovym i jemnym rezani, puko byly univerzalni noze na siroky spektrum cinnosti. Strukturovana rukojet navic usnadnovala i manipulaci pokud mel clovek na rukou rukavice, coz ve skandinavskejch podminkach neni tak uplne zridka. Samozrejme nemusi to vyhovovat kazdemu a vzhledove uz vubec ne, ale je to jako resit smysl drop pointu u boviaku nebo lomeny spicky u tanta. K urcitymu typu noze to proste patri.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam