• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    RSZ: Spis takova horsi flinta, nicmene je to historicky pouzivana zbran :-) a popravde receno, kazdej z nas uz videl i bizarnejsi a min prakticky kousky, co se pouzivali napric militantnima dejinama. Kazdpadne i kdyz se mi provedeni libi a gratuluju Chingovi k novy hracce a Hawkovi k hezky praci, neni to kudla a asi neni potreba to tu tak rozebirat :-)
    RSZ
    RSZ --- ---
    takovej lepší pohrabáč
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Gunstock War Club : Cold Steel Knives
    https://www.youtube.com/watch?v=EtqOiKUcT_Q


    před časem jsem na to viděl tohle video od Cold Steel...hezká hračka... :-))
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CHINGACHGOOK: jo, to bude tohleto...

    Gunstock war club - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Gunstock_war_club
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    FINSON: Moje zdejší ID je Chingachgook, poslední z rodu mohykánů :-) no a jmenuje se to přesně Gunstoc tomahawk.
    KURE
    KURE --- ---
    FINSON: indiani ktery se nedohrabali ani do doby zelezny, takhle kopirovali pazbu muskety, nechapajic podstatu.
    opravdu to neni design zbrane hodny nejaky rekonstrukce :)
    FINSON
    FINSON --- ---
    CHINGACHGOOK, LODBROG: OK, to jsem fakt netušil, že tomahawk mohl vypadat i takhle. Navíc mě zmátl ten vikingskej vous ;-)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Tomahavk – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Tomahavk
    Tomahavk je víceúčelový nástroj i válečná zbraň severoamerických Indiánů. Název se do češtiny dostal prostřednictvím anglického názvu tomahawk z algonkinských jazyků severoamerických indiánů. Původní indiánský tomahawk měl čepel trojúhelníkovou, kamennou, upevněnou k topůrku koženým řemínkem. Veškeré kovové tomahavky všech tvarů jsou výrobky bílých osadníků.
    Tomahavk měl nejčastěji tvar malé sekerky (někdy též koule s bodáky a násadou) často používaný zároveň jako zbraň, a to buď při boji zblízka nebo vrhaná na dálku. Někdy lze vidět tomahavk s dutou rukojetí a dutou kovovou hlavičkou proti ostří čepele, jež a sekundárně fungují jako dýmky. Tyto kombinace byly vyráběny hlavně na Španěly ovládaných územích - jako rituální dárky pro Indiány na důkaz přátelství, protože prakticky nejsou k potřebě ani jako dýmka, ani jako sekera.


    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    Malá nápověda :-)

    FINSON
    FINSON --- ---
    CHINGACHGOOK: Já to nechápu. Zcela vážně.
    KURE
    KURE --- ---
    CHINGACHGOOK: to je takova kravina, ze by se to dalo prodat jako moderni umeni.
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    a na co to teda je?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    CHINGACHGOOK: Cywe, druzstevnictvi sila :o)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CHINGACHGOOK: a sakra...zombie apokalypsa může začít! :-))
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    Nová hračka od Howka



    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    KALIF_WH: jasně, ale je to tajný:).

    JOSEF_K: Jinak ono když je tam toho železa moc, tak vám ten dub zmodrá:). Dělal se tak inkoust btw. Takže pak si musíte vyrobit odvar z dubové kůry (fakt dryják, tzn. vařit klidně dvě hodiny, sem tam kůru vyměnit atd.) a tím to natírat, dokud to nezčerná.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    JOSEF_K: a mas nejakej prepocet kolika tisicum let odpovida kolik gramu ocelove vlny ? :-)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    kdybyste chtěli, aby nový dub vypadal jako bahenní, tak si v octu rozpusťte trochu ocelové vlny a natřete to tím. ale nikomu to neříkejte, ješte by to pak někdo fejkoval;).
    FINSON
    FINSON --- ---
    OMNIHASH: Dub je nejvíc cool,ale jestli máš i třeba hezky sukovatou borovou kleč, tak si myslím, že by o ni zájem být mohl...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    GGG: to je nějakej speciální název pro dřevo vytahaný z bažin? A sbírá se jenom dubový, nebo i jiný? Máme ještě na chalupě někde hromadu věcí vytahanejch ze slatí na Šumavě při těžbě rašeliny, ale dub tam snad nebyl jedinej, tak jestli to má cenu procházet...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam