• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CHINGACHGOOK: jo, to bude tohleto...

    Gunstock war club - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Gunstock_war_club
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    FINSON: Moje zdejší ID je Chingachgook, poslední z rodu mohykánů :-) no a jmenuje se to přesně Gunstoc tomahawk.
    KURE
    KURE --- ---
    FINSON: indiani ktery se nedohrabali ani do doby zelezny, takhle kopirovali pazbu muskety, nechapajic podstatu.
    opravdu to neni design zbrane hodny nejaky rekonstrukce :)
    FINSON
    FINSON --- ---
    CHINGACHGOOK, LODBROG: OK, to jsem fakt netušil, že tomahawk mohl vypadat i takhle. Navíc mě zmátl ten vikingskej vous ;-)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    Tomahavk – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Tomahavk
    Tomahavk je víceúčelový nástroj i válečná zbraň severoamerických Indiánů. Název se do češtiny dostal prostřednictvím anglického názvu tomahawk z algonkinských jazyků severoamerických indiánů. Původní indiánský tomahawk měl čepel trojúhelníkovou, kamennou, upevněnou k topůrku koženým řemínkem. Veškeré kovové tomahavky všech tvarů jsou výrobky bílých osadníků.
    Tomahavk měl nejčastěji tvar malé sekerky (někdy též koule s bodáky a násadou) často používaný zároveň jako zbraň, a to buď při boji zblízka nebo vrhaná na dálku. Někdy lze vidět tomahavk s dutou rukojetí a dutou kovovou hlavičkou proti ostří čepele, jež a sekundárně fungují jako dýmky. Tyto kombinace byly vyráběny hlavně na Španěly ovládaných územích - jako rituální dárky pro Indiány na důkaz přátelství, protože prakticky nejsou k potřebě ani jako dýmka, ani jako sekera.


    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    Malá nápověda :-)

    FINSON
    FINSON --- ---
    CHINGACHGOOK: Já to nechápu. Zcela vážně.
    KURE
    KURE --- ---
    CHINGACHGOOK: to je takova kravina, ze by se to dalo prodat jako moderni umeni.
    HNZDD
    HNZDD --- ---
    a na co to teda je?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    CHINGACHGOOK: Cywe, druzstevnictvi sila :o)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    CHINGACHGOOK: a sakra...zombie apokalypsa může začít! :-))
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    Nová hračka od Howka



    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    KALIF_WH: jasně, ale je to tajný:).

    JOSEF_K: Jinak ono když je tam toho železa moc, tak vám ten dub zmodrá:). Dělal se tak inkoust btw. Takže pak si musíte vyrobit odvar z dubové kůry (fakt dryják, tzn. vařit klidně dvě hodiny, sem tam kůru vyměnit atd.) a tím to natírat, dokud to nezčerná.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    JOSEF_K: a mas nejakej prepocet kolika tisicum let odpovida kolik gramu ocelove vlny ? :-)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    kdybyste chtěli, aby nový dub vypadal jako bahenní, tak si v octu rozpusťte trochu ocelové vlny a natřete to tím. ale nikomu to neříkejte, ješte by to pak někdo fejkoval;).
    FINSON
    FINSON --- ---
    OMNIHASH: Dub je nejvíc cool,ale jestli máš i třeba hezky sukovatou borovou kleč, tak si myslím, že by o ni zájem být mohl...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    GGG: to je nějakej speciální název pro dřevo vytahaný z bažin? A sbírá se jenom dubový, nebo i jiný? Máme ještě na chalupě někde hromadu věcí vytahanejch ze slatí na Šumavě při těžbě rašeliny, ale dub tam snad nebyl jedinej, tak jestli to má cenu procházet...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    HENNYVILLE: někdy mám z těch Tvých komentářů pocit, jako by vedle mě nějaký botanik nadšeně popisoval, jak se rod Paphiopedilum odlišuje od subtibu Laeliinae a jak je specifické křížení rodu Renanthera a Phalaenopsis :)
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    VACA: Jako mně se to jinak taky líbí, to jo.
    VACA
    VACA --- ---
    LODBROG: jj, myslim že tak to bude. Ta spoušť prochází mezi ozuby, takže nůž půjde zajistit ve vícero polohách.. :D To čert vem, ale jinak i to je vlastně celkem elegantní řešení, je to defakto takovej pseudo axis lock...
    Nůž je v konečnym důsledku fakt jednoduchej, pokud bychom řetěz brali jako jednu součástku, tak je to fakt srandovně jednoduchý...
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    VACA: Asi špatně koukám, ale nepochopil jsem kde a jakou to má pojistku.
    Ta spoušť je zároveň pojistka?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam