• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    COQUINE: jeste dodam, ze se ptam na prahu proto, ze si je chci vyzkouset do ruky. prozatim neuvazuji o online objednavce
    COQUINE
    COQUINE --- ---
    panove (pripadne damy), doporucili byste, kam se v praze jit podivat na kuchynske noze? rada bych si koupila 2-3 lepsi noze, ted mam nejaky pizlatka. nechci zacit u miyabi, to bych se porezala na prvni dobrou. navic je asi sama nezvladnu brousit a tak vubec. do mycky je davat nebudu, to jeste zvladnu. filtrovala jsem zwilling a koukam, ze z nich mate docela osypky. ja mela v ruce tyhle https://www.kulina.cz/sada-nozu-3-dilna-four-star-zwilling/d-80263/ a docela mi dobre sedely. nehledam noze na cely zivot, chci docasne nejaky lepsi nez jsou moje soucasny pizlatka a klidne je za 2-3 roky poslu o dum dal, abych koupila lepsi. predem dekuji za rady :) jo a zrovna na tu sadu mam 20 % slevu.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    FINSON: myslim ze tyhle renovace dela i dony (nebo donny)a pomerne hodne hezky
    FINSON
    FINSON --- ---
    KALIF_WH: Dík, chtěl jsem další tip kromě Hanese. Můj dvorní nožíř je Želva, jenže tohle není práce pro něj.
    KALIF_WH: To je sice fajn, ale mně ne :-) A to fakt opálená odrápaná kost, ne paroh.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    FINSON: jenom mi tam v tomhle pripade ten paroh proste sedi.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    FINSON: v praze a nebo libovolne, rekl bych ze ti to udela kde kdo ani to nemusi byt nozir, pokud vim takovyhle veci obcas dela hanes, omcas z knifu mydlinka tm, a par dalsich lidi, celkem studnice je kdyz se mrknes do vlakna domaci upravy tovarnich nozu a nebo to muzes vzit osobne na prazskou a s nekym se domluvit tam.
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    VECTOR: ja si rikal ze je to on,tady neni problem je to sendvic.....sice oboustrane brousenej,ale to neva,nema jenom vlozeny ostri z neceho jinyho nakraj...jde to pres celou cepel az nahoru...to se da jakkoli upravit...
    FINSON
    FINSON --- ---
    Taková blbost: Kterému nožíři byste dali přestřenkovat slipjoint? Chci, aby sundal tu kost, co je tam teď, a naklepal na to micartu. Ten nožík má tak trochu citovou hodnotu.

    NEVILL
    NEVILL --- ---
    VECTOR: Nebo s tím něco otvíral, možná nějakou natlakovanou sklenici, to by tak zhruba odpovídalo... :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    VECTOR: dík za nepřímej tip, už jsem to poslal ježíškovi...
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    VECTOR: 250 tomu dej novej tvar, pak nejaka prace na 1k atd. Urcite si nakresli novou shinogi a cely to proste posun nahoru. Dava smysl? Na YT je spousta videi jak to pripadne udelat.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    HENNYVILLE: ja mam doma kameny 250/1000/3000/8000, a pak ten klasickej brousek na kosu..:) jak zacit?
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KROKODILE: Je to Hiromoto Saku Hocho Santoku, levnej nuz, ale byl muj prvni, tak mam k nemu sentimentalni vztah, pouzival jsem ho na vsechno ;)
    BRUKEV: nevim, muj prvotni odhad byl, ze ho neususil a polozil na nej hrneca rez to proste vylomila? netusim.
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    WAMP_ELF: Toť otázka, jedině změřit.

    Jinak ono jsou výrobci, který jedou z již zakalenýho kusu ocele a dopadne to dobře, akorát holt maj zmáklej postup, takže bych se na to aspoň já taky vrhl v případě, že teda bude jasný (nebo se to prostě riskne) to kalení, diamantovejma brouskama (dřív v kombinaci s Oldou 1).
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    VXP: já jsem teda jen prostej kovář ale to je zakalený stejně po celý čepeli?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    S dobryma kamenama to bude rychlovka.) cely to shodit dolu a udelat novy ostri.
    VXP
    VXP --- ---
    WAMP_ELF: říkalo se na diamantovém brousku... ne flexou abys to přehřál a pak znovu musel kalit ;)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    VXP: hm, a pak znovu zakalit? Ja bych se tedy spis vzdal ty spicky, respektive zkopiroval puvodni tvar ale ale proste o cm kratsi no.
    Ale drahemu majiteli to patri, aspon se poucil, mozna byt jim tak bych ho i tak nechal a udelal z nej nuz na pujcovani jako takovou.... upominku.
    VXP
    VXP --- ---
    FINSON: tak jak říká KALIF_WH: udělat nové ostří...



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam