• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    VECTOR: Nebo s tím něco otvíral, možná nějakou natlakovanou sklenici, to by tak zhruba odpovídalo... :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    VECTOR: dík za nepřímej tip, už jsem to poslal ježíškovi...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    KROKODILE: Je to Hiromoto Saku Hocho Santoku, levnej nuz, ale byl muj prvni, tak mam k nemu sentimentalni vztah, pouzival jsem ho na vsechno ;)
    BRUKEV: nevim, muj prvotni odhad byl, ze ho neususil a polozil na nej hrneca rez to proste vylomila? netusim.
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    WAMP_ELF: Toť otázka, jedině změřit.

    Jinak ono jsou výrobci, který jedou z již zakalenýho kusu ocele a dopadne to dobře, akorát holt maj zmáklej postup, takže bych se na to aspoň já taky vrhl v případě, že teda bude jasný (nebo se to prostě riskne) to kalení, diamantovejma brouskama (dřív v kombinaci s Oldou 1).
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    VXP: já jsem teda jen prostej kovář ale to je zakalený stejně po celý čepeli?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    S dobryma kamenama to bude rychlovka.) cely to shodit dolu a udelat novy ostri.
    VXP
    VXP --- ---
    WAMP_ELF: říkalo se na diamantovém brousku... ne flexou abys to přehřál a pak znovu musel kalit ;)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    VXP: hm, a pak znovu zakalit? Ja bych se tedy spis vzdal ty spicky, respektive zkopiroval puvodni tvar ale ale proste o cm kratsi no.
    Ale drahemu majiteli to patri, aspon se poucil, mozna byt jim tak bych ho i tak nechal a udelal z nej nuz na pujcovani jako takovou.... upominku.
    VXP
    VXP --- ---
    FINSON: tak jak říká KALIF_WH: udělat nové ostří...



    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    VECTOR: s tím stínal hlavičky hřebíkům???
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    FINSON: zas takova makacka to nebyla, ten diamantovej brousek a hruby brusny kameny to zraly rychlosti hladovyho termita. Pocitam, ze to nebyl zadnej extra material, ale do holeni to slo nabrousit v pohode a testovaci veceri pripravil taky, aniz bych ho pak musel znova obtahovat. Ja si rikam uz delsi dobu ze lidi si ty plechy vlastne zaslouzej :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    KALIF_WH: Jo, to je čistší cesta - a o tolik pracnější, že bych se na to nejspíš vysral :-) Pokud by ten nůž nebyl něco fakt unikátního, ale takovej bych zase nikomu nepůjčil :-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    FINSON: ja sem takhle opravoval podobne zprasenej nuz kamaradovi, nejaka ikea neco se zubama, za ktery by se nemusel stydet rotvailer. Kazdopadne vzal jsem o trochu cely ostri s tim ze cim bliz ke spicce tim vic, takze jsem udelal vlastne o neco malinko vetsi ten oblouk celyho ostri. No a pak sem ho proste jen obnovil uplne novou fazetou po cely delce. Dylka noze zustala stejna zuzil se u spicky o cca 2 mm a u rukojeti o 1mm. Ale uznavam ze to je daleko vetsi onanie nez ten nuz zkratit.
    KROKODILE
    KROKODILE --- ---
    VECTOR: Co to je za nůž? Materiál?
    FINSON
    FINSON --- ---
    VXP: Jako že by z toho udělal nůž na máslo s kulatou špičkou? Asi si sedím na vedení...
    VXP
    VXP --- ---
    VECTOR: prostě vzít hrubej lídl brousek a na tom to obrousit až se dobrousíš na to vylomení... a pak na jemnějších uděláš nové ostří... tyhle nože jsou většinou tenké, to půjde rychle. Než z toho dělat nějak složitě sheep foot čepel :)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    VECTOR: Čím ho myl? Kladivem?
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    VECTOR: proc zkracovat? respektive 1-2 mm ubudou to jo/netusim jak je velkej teda/jen odhad...spicka muze koncit tam kde zacina "to tmavy" ...netusim z fota jestli je to jednostranej brus ,sendvic,ci sekundarni brus..ale zkratit odzhora je to nejednodusi reseni....jak pise Finson
    FINSON
    FINSON --- ---
    VECTOR: Přesně, spolubydlící je na vyhození. Noži by šla asi zabrousit špička, ale je toho kus, tak záleží, jestli ten nůž má pro tebe takovou hodnotu... a bude teda kratší.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Spolubydlici si pujcil nuz... Dnes na to koukam a on "ja s tim nic neudelal, ja ho jen umyl"..

    Predpokladam, ze je na vyhozeni? Nebo nevite nekdo?

    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Avispa moc bavila i me, mel jsem ji jen na dva dny, pac jsem ji kupoval jako darek, ale musim uznat, ze jsem ji daval pryc s tezkym srdcem, mam doma rat 1 a avispa mi prisla jeste o neco lepsi co se mestskeho noze na ´kazdodenni noseni tyce. Orezaval sem s ni jen par pastelek detem ale drzi se hezky a dela dojem daleko vetsiho noze nez je.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam