• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    LODBROG: kdyby neslo o klasickej staleti starej tvar, tak bych tu otazku jestli to neni jen vec designu celkem chapal, krom toho odpoved je nasnade, kdyz si zkus vybavit vsechny mozny noze, ktery jsou koncipovany podobnym zpusobem a jejich urceni (od kuchynskejch kudel az po roubovaci noziky). Kazdopadne cepele takhle tvarovany jsou primarne urceny na rezani (pracovni noze, vyrezavani, kuchyn, sedlacky a pastyrsky noziky), vyhodnej je i ten ostrej koncovej uhel a cilem je maximalni delka rovne rezne plochy.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    ISCH: Zajímavé.
    Má tenhle tvar čepele nějaké primární určení, k čemu je využíván? Nebo je to jen designová záležitost?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    UBU: Pouzivam na to obycejnej brousek na kosu, je to na par minut
    ISCH
    ISCH --- ---
    A já jsem si z výstavy donesla tohle... Wootz, javor.

    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    UBU: Ja pouzivam Atomu 140grit. Nemuzu si ji vynachvalit.
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    KALIF_WH: ano, je to Arkady Dabakyan, ty jeho nože mi prostě sedly jak do ruky, tak do oka :-)
    WITTGENSTEIN: web nic moc, ale řeším spíš co umí jeho ruce ;-)
    UBU
    UBU --- ---
    Zase jedna perlička z webu, hustomega šutr Pohlreich selection https://www.vasekuchyne.cz/zwilling-ps-brusny-kamen-twin-stone-pro/

    Btw, používáte někdo na srovnání kamenů diamantový brousky z číny? Přivedl mě na to HENNYVILLE: a říkám si, že něco takového https://www.amazon.co.uk/..._1_1?ie=UTF8&qid=1476870065&sr=8-1&keywords=faidwkit+200+x+70+mm+Diamond by mohlo fungovat taky dobře... Zatím praktikuju smirek na skleněné desce a je to u některých šutrů práce fakt na dlouho...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    LITTLEFOX: Nůž vypadá hezky, ale někdo by si ho měl vzít stranou a vysvětlit mu, že Comic Sans jako font websitu NENÍ dobrý nápad.

    Comic Sans, aneb proč se od něho držet dál - Shoptet.cz blog
    http://blog.shoptet.cz/comic-sans-aneb-proc-se-od-neho-drzet-dal/
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    LITTLEFOX: na link jsem nekoukal, ale podle raznice neni to arkady dabakian ? Dela i wootz cepele a jednu dobu dost spolupracoval s Romanem Stoklasou. Kazdopadne krasny a remeslne super veci.
    LITTLEFOX
    LITTLEFOX --- ---
    Na nedělní výstavě mě zaujal (mimo jiné) tento nožíř, kovář. Začínám přemýšlet, že bych od něho něco vzal... :-)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    DRACONIK: mas zpravu..
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    RASHEEN: jj toho myslim. chtel bych od nej udelat asi duplikat ty kudly :)
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    DRACONIK: myslis toho z Mostu ?
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    DRACONIK: mimochodem, hledam nahradu za tenhle nozik od pana Mufa. Ale kdyby nekdo vedel jak by se dal kontaktovat, budu rad...
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Ja fakt nejsem schopnej si vybrat... fakt des :) sorry Klukum z Konolu. Ale diky za skvely ukecavani, vazim si toho a doufam, ze jsem vas moc nenastval :)





    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    LEON_KOWALSKI: muzu vid:) ne, chtel jsem to vzit prochazkou a nechce se mi j tam nekde vazat venku.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    budeš ho vystavovat? :-D
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Muzu na vystavu se psem?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam