• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    MANFRED: Strejda Henry je peklo, o tom zadna. Smejd & Wesson uz se ale namontovali primo do produktove rady :(

    Tanto Knife On Steroids - Smith and Wesson SWF603
    https://www.youtube.com/watch?v=n31qq7nSrj8&t=608s
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    XMEDA: Tak jsem dneska objevil jednu příčinu oné záhady, proč se Tvoje oblíbená značka posunula od výroby totálních hrůz k normálním nožům a od podivných ocelí k 1095 atd.. Ono Taylor Brands zajišťovala už delší dobu výrobu nožů se značkou Smith & Wesson , a nakonec je "Šmíd & Věžon" koupili za 85 milionů (přes nějakou svojí stoprocentní dceru). Už se nějak až moc rozlejzaj, za chvíli budou jak Agrofert:-)
    I když, tradice je tradice a amík je konzerva, takže mimo "moderní" linii pod značkou Uncle Henry a Old Timer dál vyráběj ty nejstrašnější hrůzy s rukovítkou z plastovýho parohu (odmítaj recyklaci jelenů nebo jim přijde drahá, to spíš). To už je moc i na mne :-)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    parcialne kaleno - hamon
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    Jirka Javůrek - nůž pro aki
    (můj, mistrem doladěný návrh)

    fulltang, jádro z 19191, laminováno šnekovou pružinou ze starého stroje - nastříhanou, svařenou, překládanou, vysvářenou do 300 vrstev,
    příložky z ebenu, kytka a pojistka jsou z alpaky, pouzdro 4 mm tlustá hovězí kůže,
    celková délka 24 cm, délka čepele 13,5 mm, tloušťka čepele 3,4 mm, doživotní záruka

    navržen jako výletní/bitevní kuchyňák, kostýmovka, provozní nůž (provazy, klacky, třísky, atd.), velmi úspěšně pokřtěn porcováním jehněte na rožni :)
    tou hornatou kresbou se dá kochat donekonečna, při různých úhlech světla vystoupí různé kresby



    XMEDA
    XMEDA --- ---
    The Laziest Way to Sharpen Any Knife to Razor Sharp 2
    https://www.youtube.com/watch?v=TdxqplP4LBI
    PARANOIDANDROID
    PARANOIDANDROID --- ---
    OK. Dík za rychlé rady. Dnes už to pan Tater nebere. Nahodím potom report, jak to dopadlo.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    PARANOIDANDROID: Problém by to snad být neměl. Pak nám tu prosím poreferuj jak to dopadlo a jaký byl jejich přístup - dobré vědět... :-)
    HOMOLKA
    HOMOLKA --- ---
    me u leathermana psali, ze zaruka je dozivotni jestli se nepletu, bez nutnosti dokladu...
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    PARANOIDANDROID: skeletool je novej model, furt v zaruce
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    PARANOIDANDROID: No i tak bych s nima zkusil pokecat, buďto s českym zastoupením http://www.leatherman.cz/
    nebo rovnou s výrobcem
    Leatherman Multi-Tools, Knives, and Pocket Tools
    https://www.leatherman.com/
    U obou bych hrál na strunku toho, že jejich značka je ta nej, a přece za svý výrobky ručí 25 (za výrobní vady).
    DACELO
    DACELO --- ---
    PARANOIDANDROID: Nejlíp zavolat přímo Danielu Taterovi (+420 731 410 327), který se stará o reklamace (http://www.leatherman.cz/extra/kontakty/ ).
    PARANOIDANDROID
    PARANOIDANDROID --- ---
    Ahoj. Prosím o radu.
    Ulomil jsem po dvou letech používání jednu čelist na Leatherman Skeletool. (Vypadá to že tam byla bublinka v materiálu)

    Máte zkušenost s reklamací/výměnou v Praze?
    Byl to dárek, nemám doklad ani certifikát...
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    HORA: Svým způsobem je dobře, že to nekontroluje. Vytváří úplné příběhy.
    Zapálený nožomil si přečte na sta internetových článků o nožích (netuší že se jedná o skrytou či zjevnou reklamu), shlédne sta videí na trubce (podobná situace), přelouká tisíc příspěvků v komentářích (zase) a najde si spoustu testů (někteří autoři měli i recenzovaný nůž v ruce a neopsali to rovnou od výrobce).
    Dojde tedy k objektivnímu poznání, že firma "Nože, rakve, peřiny a syn" je výrobcem nejlepším, jenž vyrábí ty nejlepší nože, které díky jeho technologickému vybavení, pracovitým pracovníkům a kontrole během i na konci a po konci výroby nemohou mít žádnou vadu. Prostě Top (ne 09, ale quality). Vybere si tedy nůž, který sklidil největší ovace. A těší se, kolik slávy s ním udělá. Jako konečně s každým nožem od "Nože, rakve, peřiny a syn", nejlepšího to výrobce.
    Objedná si jej.
    Netrpělivě čeká.
    Běží na poštu.
    Před ní pak trhá balík jak bulteriér kočku a vytahuje nůž.
    Tady by příběh končil, kdyby to Šulc kontroloval. Jenže nekontroluje. Příběh tedy pokračuje...
    A nůž má zjevnou výrobní vadu.
    Dochází k poznání, že:
    a) To, co si přečetl na netu byla snůška reklamních keců, výrobce lže jako když tiskne, protože se snaží prodat a pověst firmy je jen pracně vytvořený blud, na kontrolu sere. Tuto zkušenost ventiluje na netu. Někteří z těch fans výrobce nože, kteří jsou skalní, ho obviňují z debility a toho, že fotky jsou fotomontáž a článek lež, mažou jeho příspěvek z vláken o nožích firmy "Nože, rakve, peřiny a syn" a dostává permanentní ban.
    b) Věří nadále tomu, že firma vyrábí naprosto bezvadně, a tedy nadává na prodejce, co mu to poslal, když nůž měl přece od výrobce odchází v kondici a kvalitě non plus ultra. Tuto zkušenost ventiluje na netu. Někteří z těch fans výrobce nože, kteří jsou skalní, ho chválí za kritiku prodejce, protože si u něj také objednali nůž od firmy "Nože, rakve, peřiny a syn" a taky jim přišel nůž, který nebyl perfektní tak, jak je firma vyrábí dle svých reklam, ale byl to šunt, který prodejce zasílá a je to tedy jeho vina a kazí pověst firmy.

    Přesto: Jsou lidi, kteří onu zkušenost zákazníka s kvalitou nožů od firmy "Nože, rakve, peřiny a syn" zaznamenají a je jim k užitku, protože si nezakoupí nový model nože od této firmy, ale od "Nože, biče, loukotě a dcera", neboť si přečetli na sta internetových článků o nožích..etc.

    Šulc by tedy kontrolou jednak vytvářel neúplné příběhy, a taky suploval výstupní kontrolu firem, co na ní serou, a tím vylepšoval jejich image, což si nezaslouží. I když chápu, že pro zákazníka, kterej se díky tomu dostane k surovému poznání pravdy o výrobci, to dožere....z druhý strany, nic nebrání nadále si to objednávat jen u výrobce nebo jinýho prodejce.
    HORA
    HORA --- ---
    MANFRED: Hmm, ale když někoho slušně požádáš, aby zkontroloval nůž, který stojí třeba několik tisíc, tak by to snad udělat mohl. Já jsem pří nákupu Spyderco Stretch ZDP-189 u Šulce žádal o kontrolu ostří a on to neudělal a za týden jsem mu nůž vracel a on byl ještě uražený..
    Jinde mi ho pak bez problémů nafotili.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    VACA: ok :-)
    ten Matus je hrozne schopnej. Kdyztak sleduj jeho blog http://matuskalisky.blogspot.cz/
    VACA
    VACA --- ---
    HENNYVILLE: Ó to je pro mne pocta. Slibuji, že toto tajemství nikde nikomu nikdy neprozradím.

    Jo ten němec mě zajímá.

    Jestli už jsi to tu někdy psal tak mě to minulo, sorry taky to tu nesleduju furt. A díky
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    VACA: Samozrejme ze je to tajny, vzdycky je vsechno tajny, ale tobe to reknu. Tak teda poslouchej, nechavam si delat dva. Ptas se na oba? Ten v DE-Matus Kalisky, HT tam tomu dela nejakej mistni king Jurgen Schvanz, ten v JP dela Yoshikazu Ikeda, ale to uz jsem tu psal nekolikrat.
    VACA
    VACA --- ---
    HENNYVILLE:kdo ho dělá? Jestli to neni tajný..
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    SCHF56LM Schrade Frontier Full Tang Fix
    https://www.youtube.com/watch?v=P04kMMn815M
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    HENNYVILLE:
    LA_PIOVRA:
    hmmm.. já ho už zredukoval z 250 na 210... tak příště.
    Ale díky každopádně dobrý vědět.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam