• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    FINSON
    FINSON --- ---
    KALIF_WH: Já ho taky chápu, jenom jsem si přišel poplakat :-) Holt si fixed EDC seženu jinde.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    FINSON: jj chapu samozrejme ze sem to pochopil. Kazdopadne chapu trochu i skrobaka i kdyz komunikace je priserna. Ma rict na rovinu ze toho ma moc, ze ho zivi ty predudelany veci na ktery ma sablony, material i odbyt a ze uz nechce delat custom veci ... Respektive takhle, chapu jeho situaci ne pristup.
    FINSON
    FINSON --- ---
    KALIF_WH: Díky, jsi hodnej, ale chápeš, že o kus černé G10 mi úplně v první řadě nejde? :-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    FINSON: Jestli chces tak mam jeste nejakou cernou G10 na strenky bych urcite vyhrabal dostatecnej kousek, muzu ti to prenechat.
    FINSON
    FINSON --- ---
    Tvl, the world has changed. I can feel it in my e-mail.

    Jak jsem se tady ptal na člověka, co mi přestřenkuje slipjoint: MydlinkaTM to dělat nebude, protože nemá pásovku a ty střenky jsou na nýtech, a Hanes se mi vůbec neobtěžoval odpovědět. Si to přestřenkuju sám, aspoň bude sranda.
    Krom toho jsem zatoužil po nerezovém EDC a napsal Škrobákovi, protože Škrobák dělá nože, které se mi designově líbí, dělá z nerezu, už jsem od něj jeden nůž měl a byl dobře udělanej, tak proč ne, že jo.
    Poslal jsem mu fotku jeho vlastního nože, že chci něco takového, ale s matnou (stonewash / leptanou) čepelí a rukojetí z hnědé micarty. Na to mi odpověděl, že hnědá micarta je hnusná. Teda on s ní nikdy nedělal, ale dělal s hnědou G10 a ta se mu tuze nelíbila, takže se mu nelíbí ani moje přání. Jo a leptání neví, jestli zvládne, a stonewash neřešil vůbec. Poslal jsem mu fotku, jak vypadá prďácký nůž s hnědou micartou, a on, že se mu to nelíbí a že na Jataganu stejně mají prd výběr. Tak píšu OK, chci funkční účelný nůž, nebudem se dohadovat o blbiny, tak čepel bez matování normálně broušená satin, jako máš na všech ostatních nožích, a na střenky teda černou G10, ju? Odpověď: Černou G10 nemají na Jataganu, můžu ti tam dát černou micartu, ale ta se občas třepí a nevím, jestli půjde vyhladit...

    Nějak v tuhle chvíli jsem se rozhodl hodit do celé té věci vidle a koupit za třetinu škrobákovy ceny nějakýho fixed číňana, třeba Real Steel jako tuhle postoval Jike v Bushcraft klubu, protože tam vidím, co kupuju a nikdo mi do toho nekafrá.
    Trochu jsem si zatrolil a odepsal "Tak Ti mám tu černou G10 sehnat?" a Škrobák odpověděl, že je mu to jedno, prý co chci radši...
    No já chtěl radši tu hnědou micartu, ale ta pánovi nevoní. Jako proč ne, ale proč si teda takový člověk píše na web, že mi udělá nůž dle mého návrhu?

    Doprdele to jsem se zas nasral!
    JIKE
    JIKE --- ---
    KLATIC: Díky. Mám od nich ten velkej. Velká paráda. Krájení je požitek.
    JIKE
    JIKE --- ---
    HENNYVILLE: Myslím ze Mora používá svůj nerez a rez. Oba dobrý. Hodně slušný. Takže nejde udělat chybu. Kupoval jsem kdysi s Chingem na rybářském veletrhu Moru 2000, a fakt super kudla i na ryby ji nosim a hodně se osvedcila. Na filetovani to chce do kuchyně jinou ligu. V Norsku jsem měl Rapalu, ale retrnce a ostrost me zklamala. Dost. Takže nutnost na doma i pak na velký ryby a to pohodlí s dobrým filetakem je nutnost. Kdyby tu měl někdo tip budu rad :-)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    NEVIEM: Je kúpa filetovacieho moraknivu dobrá voľba?

    Ten tvuj post je napsanej tak podivne, ze to z toho neumim precist, porozumet. Ja sem se ti slusne snazil vysvetlit, ze kvalitu Morakniv budes sam znat asi nejlip. No dobre, tobe uz radeji radit nebudu.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    NEVIEM: pises ze jsi jich mel mnoho, cili asi budes schopnej posoudit jestli je to dobra volba, ne ?
    FINSON
    FINSON --- ---
    HENNYVILLE: Jsem slepej. Díky.
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    RASHEEN: kdyby byl zajem,je k mani...
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    FINSON: jakto ? jsou tam uplne vsechny cisla:

    Handle Length- 155mm
    Handle Width- 23mm
    Handle to Tip Length- 450mm
    Heel to Tip Length- 275mm
    Blade Height at Heel- 52mm
    Width of Spine at Handle- 5mm
    Width of Spine Above Heel- 3,2mm
    Width of Spine at Middle- 2mm
    Width of Spine 1cm from the tip- 1mm
    Weight- 250 g
    FINSON
    FINSON --- ---
    HENNYVILLE: Ale nic o tloušťce tam nevidím...
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    FINSON: tohle je odpoved na stejnou otazku jako jsi polozil ty

    Quote Originally Posted by Doug View Post
    Beauty Otto! Is that a 240mm gyuto?

    I wish, it's a humble 210. With my 270 preference it feels dainty
    tady link na ten thread:
    Show your work! Uchigumori and co... - Page 10
    http://www.kitchenknifeforums.com/showthread.php/29820-Show-your-work!-Uchigumori-and-co/page10

    me samotnymu se to nezda, protoze Badgertooth ma samy hovada kudly, 270ky predevsim a minulej tyden jednu Shigefusu Kitaeji 270mm prodaval.

    tady info o Shig:
    http://www.japanesenaturalstones.com/shigefusa-kitaeji-270-mm-wa-gyuto/?setCurrencyId=1
    FINSON
    FINSON --- ---
    HENNYVILLE: Jakou má takovýhle Gyuto tloušťku? Délka je asi víc jak 240, co?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    sam nejvetsi hovado, chairman dentoukogeishi Yoshikazu Ikeda a master sharpener Kouichi Morimoto, technika zkouseni ostrosti je dokonala :-) udelat to takhle 20x za den...nebyl bych )
    手技TEWAZA「堺打刃物」Japan Sakai Forged Knife
    https://www.youtube.com/watch?v=-x-x2AOzLjo
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Shigefusa Kitaeji Gyuto, kasumi finish by Badgertooth /AUS/

    Shigefusa Kitaeji petty 135mm, cela rada Kitaeji ma asi nejkrasnejsi damasek co jsem kdy videl



    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    vam to tady trochu zaseru tapetama )
    ultra precizni kasumi od jednoho silenyho nemce na jeho Shigefusa Kitaeji nakiri 165mm, ktery se da zrovna koupit za krasnych 800eur, velice raritni kousek.


    zde proces kasumi s uchigumori-fingerstones na Yoshiaki Fujiwara (Kato) gyuto

    priblizne po 7 hodinach prace to vypada takto

    ale pak se rozhodl, ze se mu to zda moc tmavy, takze to znovu vylestil
    CABOWITZ
    CABOWITZ --- ---
    ahoj prosim, nemel by nekdo tip na osobne overeneho nozare, ktery by dobre vymenil zlomene nuzky ve viktorce (mam swiss tool rs)?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam