• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    ach jo, jak se rika pri, brouseni poznas dobre udelanej nuz a Konol Aeternus P mezi ne fakt nepatri
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: *respektive ona ta kulicka opira o cepel po celou dobu otevirani (u toho meho se tam od ni pomalicku dela drazka) ale hlavni moment je kdyz je zapadla v tom dulku..
    VACA
    VACA --- ---
    LAUNCHER: Jeste me napadlo, (mam to u jednoho sveho kershaw, takze se da ocekavat sdilene know-how u tehle dvou znacek)
    sice ze jak to ma ten frame-lock, tak v nem jeste obcas byva zasazena takova kulicka nbo neco na ten zpusob. Ta zapada do dolicku na cepeli v zavrenem stavu.
    Tomu by mohl odpovidat i ten sroubek na konci frame locku, co jsem koukal na ten tebou vybranej ZT.

    Ma to jakoby ucelove tendence drzet cepel v zavrenem stavu a musis prekonat nejakou silu aby to z toho dulku vyskocilo.
    Nevim jestli to dokazu spravne zretelne popsat. Je to z tocho trochu srozumitelne?

    Nevim jestli je to treba nejak stelovatelne, nebo ze by to slo treba i uplne eliminovat, ale kdyz je tam ten sroub... Jenomze aby se ti pak ten nuz nemel tendence sam otevirat vahou cepele..
    Nicmene tohle by se teoreticky melo obehat a zvolnit behem pouzivani..

    Pokud to tak je, tak by ti pravdepodobne prelesteni ploch nbo povoleni cepu ani nemuselo pomoct.. Btw ono s tim stelovanim pritlaku na cepu to je taky takova trochu alchymie. V jeden moment to jde jeste trochu ztuha nez by jsi chtel, a v druhej moment uz je pricnej vakl na cepeli.. A to jsi s tim sroubě skoro vubec nepohnul. Trochu jsem si s tim uz uzil u sveho benchmade. To ne ze by byl spatne udelanej, ale po 5+letech provozu jsem ho proste chtel otevrit a dukladne vycistit.. Zaslouzil si to.. :D


    Ty jsi ten ZT teda uz testoval, zejo? Mel jakoby tuzsi chod po cele delce otevirani, nebo jen to pocatecni vyklapnuti a pak uz sel z lehka?
    Pokud to druhe, vsazim boty na ten frame-lock



    ---
    Jinak nozu neni nikdy dost, samozrejme! :D Zensky maj rozlicnejch cetek spoustu, my mame noze a hodinky.. :D

    I kdyz musim priznat ze moje moralka sla posledni dobou trochu dolu. Od doby co nosim LM Wave tak nechavam noze doma. LM je super vec. Ale co se tyce nejake elegance nbo tak, tak tam se na pekej nuz nehrabe ani po kotniky...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Pogooglil jsem jeste ten muj problem s otevrenim ZT 0452 a koukam, ze nejsem sam.

    https://www.reddit.com/...ifeclub/comments/3ivlwf/just_got_my_first_quality_knife_the_zt_0452cf_but/

    Je to skoda, protoze tohle ZT, kdybych ho umel otevrit, by byl take paradni nuz pro me. Opet dlouhy a lehky. To hruzne logo teda jeste, ale delal bych, ze ho nevidim :-)

    Napady na poladeni mechanismu?

    Jestli bych prikoupil ZT a zadarilo by se s nim, tak Spyderco bych si nechal, mel bych radost z obou :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ALDARION: mozna tak reznicka sekera
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    VACA: Nezkousel a rad vyzkousim :-) Dekuji za radu, pripisuji si na seznam. Budu si muset najit cas nekam zajet a vyzkouset si toho vic.

    Zatim Pavoucek spokojenost, dneska jsem ho vyuzil. Ale rad bych toho vyzkousel a casem pokoupil vice.
    VACA
    VACA --- ---
    LAUNCHER: A zkoušel jsi nějaký nože s assisted opening? (nepracujou jako vystřelovací, ale mají pružinu která otevření pomáhá a ty dáš jen impulz do flipperu/kolíčku. Takové nože se obsluhují velice snadno a vyskakujou jako blesk.. Např. Benchmade to má hodně dobře odladěný, v emerice jsou totiž vystřelováky zakázaný, ale assist neni považovanej za vystřelovák)

    ZT je luxusnější derivát Kershaw, pokud se nemýlim. Kdo jim dělal logo netuším, ale na nožích tam pracujou celkem borci.. :)
    Třeba to logo nedělal grafik, ale nějakej nožíř :D
    Mě zas tak tragický nepřijde, mám z něho pocit že odkazuje na tradiční raznici, kterou nožíři často používají pro "podpis" svejch nožů...
    Taky je v něm trochu cítit odkaz na takové ty šablony co se používají v armádě např na bedny s municí apod. Ale to je věc v kusu, chápu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Muze byt, zkousel jsem ty dva viz nize, Lionsteel sel jakz takz, ta ZT 0452 mi prislo, ze ani po treningu jak blazen bych to nedal treba zmrzlyma prstama.

    Docela me to znechutilo, uplne stacilo, aby ten cudl byl o rekneme 5mm delsi a slo by to. Mimo tohle moc peknej nuz.

    Jeste teda s jednou vyjimkou. To logo Zero Tolerance je zlo. To fakt nemohl delat grafik.

    Nerikam ze logo u noze neni jedno, ale mrzelo me to.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    KOUDY: Jako fetis ok :)
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    KOUDY: Asi jsem kýčař, ale ta hlavice se mi docela líbí, i když jemnější / drobnější vzor by se mi líbil více. ;)
    A projevím se jako barbar - to je sekerka k nějaké specifické tesařské práci? (Ten tvar mi přijde dost povědomý asi z historických vyobrazení, ale nedokážu si vybavit, k čemu by byla dobrá.)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: Tak kdyz cokoli mnohokrat po sobe udelam, budu nejspis mit puchejr ;)
    U noze mi staci aby se spolehlive na prvni pokus dal jednorucne bleskurychle otevrit. A to je s kazdym mym nozem s kolickem mozny.
    Nekdy je potreba jej trosku namazat olejem na zbrane, nekdy musis poladit nakolik jsou utazeny srouby ktery to stahujou k sobe. U kvalitnich vyrobku to staci. U tech ostatnich je nekdy potreba to rozebrat a ty stycny plochy prelestit.

    Nekdy si zkus nechat dat do ruky treba tu sebenzu, na tu jsem nemusel ani sahnout.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    opet se to tu asi stejne jako muj damaskovej nuz od pokornyho vetsine lidem libit nebude..ale tahle sekyrka mi prijde skvela






    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Nevim co znamena zavirak s kolickem.

    Pokud mnohokrat po sobe otevru flipper Zero Tolerance 0452 a flipper Lion Steel, mam z toho puchyr na ukazovacku.

    Teda nejen ze otevru, ale i situace, kdy vsi silou tlacim ukazovackem na flipper a ten se ani nehne.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: Jestli se ti neco libi neni myslim otazka "se v tom vyznat". Ja treba z toho typickyho spyderco tvaru aniz bych to zkousel nejak analyzovat dostavam osypky, ale proste proti gustu...

    (Mam nekolik zaviraku s kolickem, vsechny oteviram v pohode jednorucne, o zadnej z nich jsem si nikdy neublizil ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ja jsem kdysi davno takhle ztratil doziera z kapsy. Dostal jsem ho na Vanoce po strom, tak jestli to mel byt dozier nebo vztah jsem teda rad, ze sel dozier ale stejne...
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    JIKE: jj, je mi to jasne, mam izulu z 1095
    CAR2N: jo neco takoveho si od toho slibuju
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ZAPPO: Tak jsem kvuli Tobe pogooglil :-)

    Spyderco Military:
    * Moje verze je limitovana 1000ks edice s lehcimi carbon fibre strenkami a oceli 52100, ktera neni nerez.

    Spyderco Military CF - Spyderco, Inc.
    https://www.spyderco.com/catalog/details.php?product=988

    * To o cem mluvis Ty, je nova "bezna produkce" - Tvuj linkovany kus ma "obycejne" strenky z G10 a nerez ocel s110v.

    Spyderco Military Dark Blue CPM S110V - Spyderco, Inc.
    https://www.spyderco.com/catalog/details/C36GDBL/992

    Netroufam si zodpovedne porovnat noze z 52100 oceli vs s110v oceli. Obecne bych rekl, ze s110v Ti nezrezne a 52100 je zajimavejsi pro fanousky a sberatele :-)
    CAR2N
    CAR2N --- ---
    LUCKYBSD: mam tu starsi aus-8 verzi a je to muj oblibenej univerzalni nuz. v dzungli jsem s nim teda neprezival, ale do kuchyne/na chalupu/na vylety ideal. neni ani velkej ani malej
    JIKE
    JIKE --- ---
    LUCKYBSD: SK5 je fajn, jen dost chytá lišku. Pokud nemá povrchovku.
    AZIM: ano tak to je myšleno, nůž v kapse, a klip venku, ale klip má často vyvýšený konec, za který se může ledacos zachytit
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    AZIM: Jaké jasně, jaké není divu? Boha jeho, to je hrozné souvětí, ať už stavbou, nebo významem. Mimochodem, nůž pochopitelně nosím v kapse, klipem ven. Nejsem debil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam