• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    LAUNCHER: Víc se mi líbil ten amík, co vykvrdlal sebenzu tim, že s ní nekonečný dny, týdny, měsíce....cvakal u televize. Kdežto tohle když se šikovně zabrousí, je z toho slušnej řezák třeba na lino, navíc od Reeva se značkou, když na to kouknu z tohodle pohledu přímo to vidim :-)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: hm, taky se zlomila v miste kde je ta dira :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: BLOWUP: Nekoukejte se, tenhle pohled muze bolet :-)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Spyderco dira zeslabuje pevnost? To jako vazne?

    Jakoze by tenhle most byl pevnejsi pri stejne vaze, kdyby byl plny a ne "trojuhelnicky"? :-)

    CROSS
    CROSS --- ---
    PALEONTOLOG: takovejhle úkon je ale spíš otázka techniky, u toho neni nutný páčit a ke zlomení by tedy nemělo dojít :-]
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    77WHITE: Vsak to preci vubec nechci.

    Chci se vyhnout vecem typu:
    1) Nezapouzdrena loziska
    2) Reznuti lozisek nebo cepu
    3) Prilis vysoka vaha
    4) Design, ktery nezabranuje ruce sklouznout na ostri
    5) Nemoznost prehodit klip nahoru/dolu, levak/pravak
    6) Nespohlivy lock
    7) Nuz ktery neotevres s namrazou, nebo s promrzlyma rukama
    8) Nuz ktery se Ti otevre v kapse sam
    9) Cokoliv zbytecne nebo zbytecne moc couhajici ze strenek, az to znesnadnuje uchop, nebo dokonce skrabe ruku pri drzeni
    10) Puchyre z opakovaneho otevirani

    K tomu bohuzel extremni pozadavek:
    11) Delsi nez nuz na mem Leatherman MUT.

    V podstate takove "zaklady", ale zabyl jsem si to tim pozadavkem na delsi nuz, nez je obvykle. Mam tim hodne zuzeny vyber.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CROSS: to nevíš že BLOWUP s tím chce krájet plechový skříňky z ženskejch šaten ? ,.-)
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    LAUNCHER: nejlepsi zavirak na svete je stejne dycky ten, co mas zrovna v kapse :) btw lionsteel dela OEM pro nektery modely spyderco
    CROSS
    CROSS --- ---
    BLOWUP: odmítání značky je čistě technickej termín v tomhle kontextu — čti Spyderco oslovuje celej trh kromě lidí, který z principu odmítaj Spyderco jako takový (z jakýhokoli důvodu, co já vim, asi hlavně design, špatná zkušenost etc.). Chris Reeve asi někoho s rozpočtem do $50 neoslovuje. Zmínil jsem to s ohledem na porovnání "popularity" těch značek podle počtu příznivců na FB.

    Jinak při krájení jablka nebo otevírání balíku se tohle asi běžně nestane, ale nechci se tu pouštět do debaty o Spydercu.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    CROSS: hele, me o znacku nejde :-) Me se nelibi ten typickej tvar s tim okem. Ta cepel je v tom miste zeslabena takze ma tendenci se tam lamat a ten tvar mi fakt zpusobuje fyzickou bolest - nezavisle na znacce (par jich to z nejakyho nepochopitelnyho duvodu kopiruje)

    77WHITE
    77WHITE --- ---
    LAUNCHER: Jinak jak asi vis, nemuzes nejaky strojarsky tolerance a pozadavky aplikovat na predmety co 1) zdaleka tak vysoky tolerance nevyzadujou 2) kolikrat sou spis na skodu.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Ještě k tomu FB, Spyderco má ohromnej lineup, kde si každej najde to svoje, kromě striktních odmítačů hnusnýho designu, tj. značky, řečeno jazykem marketingu, zatimco Sebenza je věc pro fajšmekry, ostatně i cenovkou.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOBORG: BLOWUP: Mrknu na ne vecer, diky za pokus panove.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: OTF uz z principu moc dlouhe ostri nemivaji.
    HOBORG
    HOBORG --- ---
    LAUNCHER: to bohuzel nevim, v ruce jsem to nemel a takovej prehled nemam.. jen me to napadlo kdyz tady popisujes o co ti jde
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOBORG: Maji pls neco "dlouhe ostri + lehky nuz"?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: CF na hranach - pry se to da vyrobit (ne "opracovat"), ale zaplatis si to.

    Kde se pls na tyhle noze podivat nazivo? Take Brno?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DELLAMORTE: To je hezke, ale bez urazky, Tve problemy zjevne nijak nesouvisi s temi mymi. Bud jen rad :-)

    Zajimava teorie kolem toho marketingu, zkus to rozvest do nejakeho produktu, jestli to funguje, tak s tim treba prorazis... (to myslim pozitivne).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    GANDHI: To sice do urcite miry ano, ale pokud ma neco 3k, je to proste okrajova zalezitost libovolnym uhlem pohledu. Takhle naslapala mala firma uspesne cpouci lidem z oboru premiovy produkt fakt nevypada.

    To jen potvrzuje moji teorii, proc jsou ty kudly tak lowtech - nejsou proste penize na technologie, se kterymi by se dalo opravdu pustit do neceho zajimaveho.

    Takze jsme obloukem dospeli k tomu ze zeme je opravdu kulata a svet je zase v rovnovaze :-)

    Anyway, stale hledam toho jednookeho krale mezi slepymi zaviraky, asi zkusim zajit nekam alespon tady v BRU. A casem holt vylet do Brna.

    Jestli dopadnu s necim od CR Knives, tak se alespon zasmejete memu nestesti :-))
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: Covece, me by vubec nenapadlo zkoumat jestli nekdo je na FB a kolik ma lajku :-) Takovy to zebrani typu "olajkujte mi stranku" me obtezuje a uz z principu mu nikdy nevyhovim.
    Treba to taky neco vypovida o tom, komu se co presne libi?

    Ja nevim, no. Me se treba libi jedna kudla od quartermaster, ale slysel jsem ze funkcne nic moc prej. Ono z pozice kvality ty Sebenzy ale vetsina pri primym srovnani nedopadne moc slavne.

    Hezky a dobry jsou McCusta, (imho imho) ale pro me obcas trosku moc gentleman like. Spousta kvalitnich nozu se mi zase vzhledem a provedenim nejak extra nelibi - nemam rad laciny plasty nebo treba mam pocit ze ten carbonfiber se neda precizne opracovat na hranach atd.
    Existujou vylozene krasny kudly, jako treba Harkinuv ss triton, ale nehlede na obscenni cenu jsou otf noze na noseni zakazany a navic preci jenom je toho na nem k rozbiti vic nez u ty Sebky, ktera ma "design jednoduchej jak kladivo".

    Well, the air is thin on the top ;-)
    HOBORG
    HOBORG --- ---
    LAUNCHER: kdyz tak resis "technickou uroven", co treba OTF Microtech? jsou cool :)
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    LAUNCHER: Mě je tahle debata teda úplně fuk, ale porovnávat oblíbenost podle fb? Já si třeba koupil Recon 1 od Cold steel a ani netuším jestli nějaký fb stránky mají. Zajel jsem si do mujnuz.cz řekl co chci, pak jsme obcházeli vystavený skříně až jsem se zasekl u Cold Steel, trochu mě na první pohled vyděsila G-10, ale po 3/4 roce používání bych do jinýho nože nešel.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam