• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LAUNCHER: já mám bity v pouzdru jeden blister přímo v poudru a dva v samostatném bit pouzdru
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: (MUT ma nejmene 3 drzaky na bity, jeden je pred rezakem na pasy)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEON_KOWALSKI: K rezaku na MUTu:

    Bud ho chces pripraveny, protoze je to rezacka pasu, kdyz jdes s autem pres strechu. Pak ho mas normalne, takze pripraveny.

    Pokud ho chces zajistit, tak se pred nej dava bit sroubovaku. Pak je stineny tim bitem.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    jinak jsou v batohu (TTi)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LAUNCHER: v autě je to v pohodě. Já nosím TTi na opasku v pouzdru nebo v kapse. Mají připínací clip, jsou na to stavěné.

    Nevím proč píšu Mut se dvěma t :-)
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Ale asi to už u Muttu a nových verzí Surge upravili (Leatherman), ty problémy s vyměnitelnými břity byly u starších verzí Surge. tehdy ještě Mutt neexistoval.
    Konec konců moje TTi taky vypadají trochu jinak než ty co se děljí dneska :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LEON_KOWALSKI: Nic z toho bych nikdy nenosil v kapse, pisu ze to mam v aute. Vyjmecne jedu PRAHA - OVA vlakem (bez auta), ale pak ho mam v bagu s laptopem.

    MUT se pise s jednim T, znamena to "Military Utility Tool".
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    LAUNCHER: Mutt je špatný na nošení v kapse, díky tomu otevřenému řezáku vzadu ( na nošení na opasku v pouzdře je OK)
    Mutt je hlavně dobrý pro toho kdo dělá se zbraněmi. třeba mě by byl na nic. Jsou tam nástroje který jsou mi v IT na nic a jsou čistě jednoúčelový na zbraně.

    ad bity - Wave i TTi mají bit držák.
    ad štípačky - já je na TTi používám často (IT použití, RJ 45 kabeláž atd...) a pořád jsou jako nové - záleží na tom, na co to používáš. Když imrvére stříháš něco tvrdého, tak je jasné že vyměnitelné čelisti štípaček jsou OK. I když jsou velmi problémové.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    INSOMNIA: Dobre naradi neco stoji a vydrzi cely zivot.

    Ad WAVE - Nemam rad tyhle smrdlatka, co maji misto bitu sroubovacky napevno. Po nejakem pouzivani to pak to clovek muze zahodit. Totez ty nevymenne stipacky.

    Ja ty multitooly realne pouzivam a dam jim zahul. Jedu druhou sadu bitu.

    A na MUTu je dobry, ze co znicim (mimo ramu, samozrejme) to mi Leatherman vymenit. Tzn treba kdyz ulomim tu pilku, ocekava se, ze vymenim jen tu pilku a jedu dal.

    MUT mam v aute, v CR se od meho auta nevzdaluji. Resil jsem s nim vsechno mozny od opravy odrazedla synka po otvorani okna se sundanou klikou. Nektere z tech cinnosti jsou znacne namahave na vydrz toolu. Proto mam uz tu druhou sadu bitu.

    Mimo to litam za praci po svete, kde se mnou jezdi Style PS, ktery smi do cabin luggage.

    Takze vlastne jediny duvod, proc sebou nekde nemam MUT je, kdyz mi v tom brani legislativa :-))
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    LUCKYBSD: To jsme videl u SURGE
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    INSOMNIA: ... LEON_KOWALSKI: .... Já ale používám TTi denně v práci (v kombinaci s ESEE Avispa jako EDC), takže mám na nůž vyšší nároky, pokud jde o normální EDC + do lesa, tak samozřejmě Wave je naprosto v pohodě.

    Teda abych byl úplně přesný - TTI střídám s Victorinox SwisTool X+ - dělám v IT a když vím, že bude hodně šroubování (servery, rack skříně atd...) tak si beru X+ (mají ráčnu na bity a používají klasické šestihranné bity), jinak nosím TTi, tam mám bitů dostatek na normální použití.
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    LUCKYBSD: ok, nekde se ta cena projevit musi, ale kdyz vezmu napr. amazon.de a porovnam ceny, tak je to WAVE 90 EUR (2400 CZK) vs. CHARGE TTi 150 EUR (4000 CZK). Ma tento cenovy rozdil smysl?

    BTW da se nekde za takove ceny koupit i v CR? Ma nakup Leathermanu v CR vubec smysl?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    INSOMNIA: ja chci wave s vymenejma celistma u stipacek, pak ho kupuju, do ty doby je tohle pro me nogo, pac to neustrihne ani zakalenou pruzinu u magu/brokny natoz hrebik, aby se to nezmrvilo
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    INSOMNIA: Ne.
    1) TTi titanové střenky = nerezaví
    2) TTI 19 nástrojů - Wave 17 nástrojů
    3) TTi ocel S30V - Wave 420HC
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    No ale samozřejmě mám i plno Victorinoxů, včetně SwisTool X+ a taky spokojenost :-))

    Ale do přírody buďto TTi, nebo SwisTool (TTi se podle mě hodí víc)
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    LEON_KOWALSKI: Surge mi prijde "zbytecne" velkej. Charge TTi vcelku drahej a ma v podstate to samy jako Wave, ne?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    INSOMNIA: Já mám Leatherma Charge TTi (titanový) (i s přídavnými bity) a naprostá spokojenost.
    A Wave je stejně dobrá volba jako TTi. Dtto Surge.
    INSOMNIA
    INSOMNIA --- ---
    Kdyz na to tak koukam, tak mozna bude lepsi si trosku priplatit a jit do Leatherman WAVE. Prijde mi, ze ma nejlepsi sadu naradi, idealni velikost a cena neni uplnej pruser jako u CHARGE, kterej mi neprijde za tu cenu vyrazne lepsi. Co myslite?
    GGG
    GGG --- ---
    INSOMNIA: tenhle victorinox mam bez nuzek 15 let a naprosta spokojensot, na dovolenou do asie ci stredni ameriky beru jen toto a vystacim si. Minimalni udrzba. Velikost je akoratni i na krajeni vetsich veci, pojistka drzi i po letech nadherne, cepel se ani nehne.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    INSOMNIA: Rad chodim strilet a nevadi mi nepritomnost otviraku na konzervy, takze pro me jedine a pouze Leatherman MUT.

    Pokud neco z toho nesplnujes, tak zkus treba Signal. Prijde mi, ze je jediny mimo MUT, co ma kladivo. Kladivo se hodi.

    https://www.leatherman.com/signal-832262.html

    K tomu si vem jeste tu sadu Leatherman 2d bitu. Bez bitu je mi multitool na nic.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam