• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    VACA
    VACA --- ---
    VACA: Ale nejsem neomylnej ;)
    VACA
    VACA --- ---
    JIKE: Ja ted koukal na nejaky fotky, a me teda prijde ze zrovna tahle vec je u charge tti uplne stejna. Ten plech, to jak je prorizlej, to prolisovany vystuzeni, i to jak konci v ose čepů..

    Ja si fakt myslim ze to ustoupilo protoze ta stycna plocha klesti na rukojet ma hrby, na strane odlitku klesti.. Ty hrby proste nepatrne "vstoupili" do toho plechu. Coz se muselo stat, kdyz veskerej tlak stoji na vrcholku toho hrbolu..
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: U TTI Je to řešené trochu jinak(uchycení operneho plechu) byt je opět operny. A zda se mi více pevný. Nepřesahuje dopředu kde se opírají kleště jsou defakto v rovině. Mužů poslat fotku nebo mrkni na NET. Každopádně si myslím ze se spis prohly kleště (únava materiálu) ono stačí malinko aby to dalo 1mm.
    VACA
    VACA --- ---
    JIKE: J, ja ji tam prave taky mel cca 1mm.. Uz tam neni, cepele se o sebe oprou presne v moment kdy se setkaj celisti.
    Takze si rikam jestli to ustoupi jeste o dalsi mm, tak ty celisti nepujdou naplno zavrit..
    Kdyz jse to ted ale podrobne zkoumal, nikde jsem nenasel zadny viditelny poskozeni.

    Snad jenom v tom miste kde se celisti klesti opiraji o ten plech co je na hrbetu rukojeti..
    Mobilem se mi to nedari poradne zachytit, ale ted koukam na to ze ta stycna plocha na klestich neni rovna. Je na ni nejakej vystupek, a ten se trochu zakousl do toho plechu. Zda se. I na tom plechu je trochu videt drobna vlnka v tom miste...



    Ted je vlastne otazkou, zda-li je toto u charge tti resene stejne. Jestli ano, tak titanove strenky nehrajou zadnou roli. Cely to stoji na tom plechu uvnitr o kterej se to opira..
    Ale tak ted uz to snad dal nikam neustoupi, jestli je to tim nerovnym povrchem klesti, tak se to proste neopiralo celou plochou. Coz teda jestli se ten plech vytvaroval podle toho, tak uz by ted mohlo..

    Jako jo, LM pouzivam naplno, ale zase s nim neutahuju kola u nakladaku, jestli mi rozumite. Zadna extreme brutalni sila ala Hulk. :D
    JIKE
    JIKE --- ---
    VACA: Jsi me zarazil :/) ano mám tam 1mm mezeru(celou dobu) a těžký je aby šla k sobě (musíš hodně zabrat)
    VACA
    VACA --- ---
    DACELO; WOJTYLA: Panove ja vam dekuji za reference.
    Davam si to tedy do poooradniku veci k vyrizeni. :D snad se k tomu dostanu v nejak rozumnem casovem horizontu...


    ---
    Jinak kdyz sme tu meli okenko o Leathermanech, tak ja taky prihodim jednu cerstvou LM story..
    Mel jsem ted nejakou vlnu neuspechu. Jeden den jsem ustipl ten mini bit.
    A hned asi o dva dny jsem potreboval neco klestema.
    Celkem jsem zabral, celisti se smekly, nastroj se v tu chvili pod silou ruky secvaknul a pekne "prijemne" mi ukousnul kus briska na palci.
    V tom miste kde se setkavaj hrbety cepeli "v rezimu kleste"..

    Inu, tentokrat se lenost moc nevyplatila, a je to jedna z odpovedi na otazku "v cem nikdy nebude Leatherman mit navrch oproti plnohodnotnemu naradi".

    pridakladam fotku:



    To je to misto kde LM umi pekne kousnout, tak bacha na to. ;)


    +teda ted si uvedomuju, ze muj LM pravdepodobne musel za tu dobu co ho mam uz trochu ustoupit. Nekde ve sve konstrukci...

    Sice proto, ze ted se mi v rezimu "kleste" tyto hrbety opiraji o sebe, jsou v kontaktu... (Na prvni pohled to bypada ze tam mezera je, ale kdyz se dobre podivate tak je videt ze se dotykaji)
    To si pamatuju ze kdyz jsem ho mel novej, tak tam byla drobna mezera pri sevrenejch klestich..
    Viz jako na teto fotce:



    Mate tu nekdo wave? Mate tam tu mezeru?

    A jak jse na tom Chargeisti? :) je tam u charge tti mezera mezi hrbety?


    A ano, za sebe ted musim rict, ze priplatit si za charge se zrejme skutecne vyplati. Ty platky titanu konstrukci zpevni, a pravdepodobne tak bude mene pruzit nez wave, a nejspis v dlouhodobym meritku nebude ustupovat...

    Tatovi chci darovat LM, urcite to bude tti. Ja se svym wave vydrzim, za ty prachy je to skvelej uzasnej nastroj (mel jsem ho za 1600 z druhe ruky)

    Jestli ho ale nekdy znicim, nebo bude "ustupovat" i nadale, natolik ze uz pak trea nepujdou secvaknout kleste naprazdno protoze jim budou branit o sebe se opirajici hrbety cepelí, tak ho vyreklamuju, poslu do sveta, a tu charge si taky poridim...
    Smysl to ma, kdyz nic jinyho tak kvuli tomu pruzeni a pevnosti konstrukce urcite...
    JIKE
    JIKE --- ---
    RS3719 Real Steel Bushcraft Plus Survival
    http://www.youtube.com/watch?v=sRQhTk0O9Rk
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    prdlajs,zacali skopirovat Strakouse,kdyz uz se na to vyprd :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    NGR: me pripomina diru na sekaccich k zaveseni, podle me cinan nepochopil ze ta dira u spyderco by vlastne mela slouzit k otevirani.
    Hm, pod sexy dirou teda chapu neco jinyho, ale to je zase jiny tema.
    FINSON
    FINSON --- ---
    NGR, REDSNAKE: Něco takového jsem zaslechl taky, ale nemám to ověřené.
    NGR
    NGR --- ---
    REDSNAKE: v anglii nesmis mit lock tak napr. proto
    NGR
    NGR --- ---
    BLOWUP: ta je sexy
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    NGR: četl jsem, že aliexpress má nějakou divnou politiku ohledně zobrazování těchle věcí, jakože by ctili nějaké výrobní tajemství nebo nevím?
    NGR
    NGR --- ---
    jeste mam takovou tezi, ze to z nejakyho duvodu odmazavaj - jeden obr mi tak prijde /legalita?/
    FINSON
    FINSON --- ---
    BLOWUP: Myslí chybějící framelock. Mám tušení, že mu přijde normální nůž s framelockem, ale nechci se rozepisovat o něčem, o čem toho moc nevím.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    NGR: to myslis tu diru na opacnym konci?
    NGR
    NGR --- ---
    tvl ted jsem se orosil
    zkusil jsem si objednat na ali tohle, zaplatil to a pak jsem si vsim jednoho detailu
    when you see it ......
    LDT Burcher Folding Knives D2 Blade Titanium Handle Tactical Outdoor Knife Ball Bearing Military Camping Survival Tools EDC-in Knives from Home Improvement on Aliexpress.com | Alibaba Group
    https://www.aliexpress.com/...e2c-8e58-a37ad65f53c6-0&algo_pvid=7bbc72b3-3b2e-4e2c-8e58-a37ad65f53c6
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    VACA: obrat se na Maris jsou seriozní...
    NGR
    NGR --- ---
    jo a stal me 70 $
    NGR
    NGR --- ---
    jedna story k dobru:
    pred mesicem jsem po 12 letech reklamoval v cizine /uk resp. usa/ koupenej wave black - taky mi praskly kleste
    (vyndaval jsem z kamen pruzinu co zavira dvirka - ne zas tak velky paceni)
    v morisu se prej cukaj vymenovat v cizine koupeny tak jsem to nenechal nahode a pres drobnou protekci to slo hladce bohuzel jsem musel na cernej cekat 2 tejdny navic - dovoz z nemecka
    vydrzel fakt hodne
    bitem jsem povoloval sroub tak ze 90st rozevrenej jsem ho torzne zkroutil temer o jinejch 90 stupnu a vratil se zpet
    na vanoce se mi ale zase naopak povedlo v ruce ohnout ten tlustej sroubovak pri povoleni vrutu v gauci ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam