• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    KURE
    KURE --- ---
    MANFRED: to udela kazdej nuz, no a kdyz si u toho zlomis spicku? tak to bude vypadat jako tenhle vypada uz od zacatku :D
    JIKE
    JIKE --- ---
    WAMP_ELF: diky za info. Šílený tyhle polovičaté věci
    MANFRED: no obcas by se to mohlo hodit ale spis často je ten šíp na odpis. Příkladně 70lbs Kladkac s Carbon sipama moc tvrdý nárazy nepřežije ale ze stromu to nemám sanci dostat.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    MANFRED: hele zalezi na tom. Kdyz mas 3Dcko tak zvire muze byt pred stromem, nebo v zakrytu (nebo podstrel do korenu) takze strelec se muze obcas potesit takovym spis loudenim nez vyprostovanim sipu z kmenu. Jen to neni moc na dreveny sipy.. A ta spicka je dobre vymyslena. Nejlepsi je ta 30years zaruka na zlomeni cepele.
    SPIRALCZ
    SPIRALCZ --- ---
    DARUMA: Já na vaření v přírodě používám --Opinel No. 12 Explore-- mrkni na něj jsem max. spokojen
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    JIKE: Je to zbytečný. Počet lidí, co střílej na dvorku dřevěný šípy a loveckym hrotem reflexnim lukem do břízy je asi roven nule, s oním nástavcem je to o 20 éček nahoru plus ty extraktory s lišej podle toho, o jakej typ hrotu se jedná. Cosi jsem nastřílel, a podobný blbidlo bych teda nevyužil/nepoužil. Ale, jak říká Večerkovo pravidlo "Cokoli má svýho kupce".
    I když, když člověk nechá doma klíčky od auta, ten nůž je použitelnej..3:40
    Le Wing Tactic: couteau d'intervention par Wildsteer.
    https://www.youtube.com/watch?v=ukUZn9ZPTGM
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LUCKYBSD: klasika.. jen bych uvital kdyby u tech CS kudel byl zadek rukojeti zakoncenej nejakym kusem kovu.. aby s tim slo mlatit. Jak ma CS Leatherneck
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    JIKE: protože on si prostě objednal model s firesteelem. Polovičatá recenze, nic míň nic víc.
    JIKE
    JIKE --- ---
    WAMP_ELF: pak nevim proc tam nedají i ten nastavec...
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    MANFRED: Ok, diky. Lněný olej to jistí.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    KURE: dokud mas pevnej nuz zabalenej v baglu, tak velikost cepele nehraje roli a nikoho ukecavat nemusis.
    Ja osobne bych si na ten cundr poridil neco lehkyho, ne moc drahyho ale presto dobryho - nejspis nejakou finku s plastovou rukojeti.
    GGG
    GGG --- ---
    RANDOM_NIGHT: Mam obdobny 15 let, na cestovani super
    Victorinox Rucksack - Kapesní nůž | Alza.cz
    https://www.alza.cz/sport/victorinox-rucksack-d128935.htm?o=6
    KURE
    KURE --- ---
    ja nevim, opinel proc jako?

    kdyz budu chtit komfortni "kuchynak" tedy neco cim pohodlne ukrojim chleba vykuchnu rybu a pohrajim zeleninu, potrebuju vetsi nuz.
    opinely delaj ve vyhovujicich rozmerech, ale tak mam problem s legislativou.
    kdyz chci mit klid, jsem na 9cm cepeli a to vzdy dam prednost victorce pred opinelem.
    kdyz budu riskovat sedou zonu "podivejde pane polda dyk to je neskodnej kuchynacek"
    tak radsi nudu obhajovat tohle:
    Antiadhezní nůž kuchařský PRESTO TONE 13 cm | Značkový eshop TESCOMA
    https://eshop.tescoma.cz/antiadhezni-nuz-kucharsky-presto-tone-13-cm?pos=2
    nebo dokonce
    Antiadhezní nůž Santoku PRESTO TONE 16 cm | Značkový eshop TESCOMA
    https://eshop.tescoma.cz/antiadhezni-nuz-santoku-presto-tone-16-cm-color-oranzova

    nema to pojistku, je to zjevne nadobi a vesela barva pomuze.
    a tim santoku se bude varit 100x lip nez pidinozikem. jo a stovka se ozeli v nejhorsim. to santoku taky nema "agresivni" spicku.

    je to dobrej nuz? jasne ze ne. ale uprimne lidi tim varej doma, tak v polnich podminkach.....
    to by byla moje sazka na to jak ukecat vetsi cepel
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    nepritelem opinelu je kombinace vlhko+pisek
    DAHY
    DAHY --- ---
    SWIST: Proste francouzskej puvod Opinelu se nezapre. Duraz na dobre krajeni syra je tam az na prvním miste :)
    SWIST
    SWIST --- ---
    DAHY: Opinel na vaření super.. Když jezdím tak tahám víc nožů a na vaření mám právě opinel s nerezovou čepelí... Co se týká dřevěné ručky, tak jsem s ní zatím úplně problém neměl.
    Ohledně legislativy.. Nevím teď jak to je s čepelí - jestli mají kus který je akorát 9cm, nebo těsně pod.. S pojistkou by problém mohl být, ale ta by se dala teoreticky sundat - je to jen kroužek.. Ještě k té pojistce, už se mi párkrát stalo že jsem nůž zavřel i přes pojistku, tak pozor. Chce to trochu síly ale zase né nijak velkou.
    Pokud by byl strach ze dřeva tak jsou i s plastovou rukoujetí..

    Za sebe bych se taky přikláněl ke švýcaráku a nějakému pevnému noži.
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    JIKE: Bez příslušenství k tomu háku je mu hák na prd (jinak asi tam pude nasadit nejen vytahovák na šípy, ale taky vrták). Nůž s podobnou ručkou jsem měl, teda nic extra, asi předci tušili, proč to moc nedělali. U mne teda od nich je favorit TX Bowie..jenže na co?..menších nožů už pár mám a navíc nejsem dřevorubec.

    DARUMA: Blbě. Chce to napustit olejem (já ), nebo rozmontovat a dát tam bronzový podložky ( knife.cz ).

    Test de coupe du TX Bowie
    https://www.youtube.com/watch?v=dg2T6M3HS7E
    DAHY
    DAHY --- ---
    DARUMA: Ja s nima zase tolik zkusenosti nemam. Uz jsem zadnej nemel v ruce leta, ale vodou radsi zbytecne netrápit. Uz kvůli cepeli z uhlikovky (delaj i z nerezu, ale kdo by to kupoval). Pamatuju si, ze rukojet dokaze trochu nabobtnat a jde pak hur otevírat, ale po vysuseni by nemel bejt problém. Svůj první jsem nasel rezavej v lese nekde v kapradi, kde lezel buhvi jak dlouho, ale funkci to nijak vyrazne neohrozilo.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    DAHY: Zrovna nedávno jsem přemýšlel o tom, že si pořídím Opinel na vaření když cestuji. Nicméně trochu se bojím toho dřeva. Jak to snaží namáčení do vody atp.?
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    AZIM: jo avispa :) my bad, to je zavirak, jako bych nic nerekl :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam