• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    BRUKEV: napust ho moridlem a nalakuj.. vydrzi nafurt
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Zkousel jsem brousit nuzky na latku a furt to stalo za picu. Metoda sroubovakem funguje doslova magicky.
    Three Quick DIY Tips to Sharpen Scissors / How To Sharpen Dull Scissors
    https://www.youtube.com/watch?v=fiyLych9UgY
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Premierově budu měnit toporo na sekyře.
    Je nějaký zádrhel? Na netu hodně lidí píše, že po nasunutí topora ho pak klínkem štípnuli.

    Mám toporo marketové plus tři klínky kovové. Je lepší někde sehnat ještě dřevěný klínek?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Jen kratkej update v projektu Ikeda-dnes prisly fotky finalniho noze. Mame od Kasahara-san potvrzeno, coz je vrchni brusic Ikedy a pravdepodobne druhej nejlepsi brusic v Sakai, ze tydle dva noze jsou naprostej original. V tehle modifikaci a s timhle Kanji jsou proste dva na svete :-) Vzhledem k tomu, ze Ikeda minulej tyden oficialne ohlasil ze jde do duchodu, se z tohodle projektu stava hodne investicni zalezitost :-) Hodne premyslim o tom, ze ho necham v krabici a za par let ho nejakymu sberateli "vyhodne" prodam :-) do peti let to bude mit cenu nekolika tisic $.

    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    WITTGENSTEIN: to máš asi pravdu.

    Díky za konzultace, až to dorazí, dám vědět, kolik končetin jsme si doma omylem uřízli ;)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    GINGERCAT: Ano, to je gyuoto a je rozhodně univerzálnější.
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    Ještě jsem tam našla tohle, to bude asi univerzálnější...
    Aliexpress.com : Buy 2017 Premium SUNNECKO 8" inch Chef's Kitchen Knife Japanese VG10 Steel Core Blade G10 Handle with Stainless Steel Damascus Cut from Reliable chef knife suppliers on Sunnecko Co., Ltd
    https://www.aliexpress.com/...egetable-Cutting/2231046_32755060805.html?spm=2114.12010608.0.0.J9d5yV
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    WITTGENSTEIN: chci takový univerzální nůž do kuchyně...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    GINGERCAT: Tak za tu cenu je to z VG-10 dobrá cena. Otázka je, jestli chceš zrovna santoku (tj. spíš nůž na zeleninu).
    FINSON
    FINSON --- ---
    UBU: A rovnou 73 vrstev! Na fotce zřetelně viditelných ;-)
    UBU
    UBU --- ---
    GINGERCAT: Jelikož je to Multi-player damascus, tak myslim že to bude bomba
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    Ve filtru vidím, že se tady na Ali nakupuje - myslíte, že by tohle stálo za to?
    High End SUNNECKO 7" inches Japanese Chef Kitchen Knife Damascus VG10 Steel Santoku Knives Sharp Blade Cutter G10 Handle -in Kitchen Knives from Home & Garden on Aliexpress.com | Alibaba Group
    https://www.aliexpress.com/...ntoku-Knives-Sharp-Blade/32755069628.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.3QineR
    JIKE
    JIKE --- ---
    LEON_KOWALSKI: jojo můj pohled.
    A bud rad ze vše je okay
    LEON_KOWALSKI: i tak to je mnohém za me bezpečnější, ale i twk je videt , ze je potreba aby vyrobce delal kvalitu. Coldsteel okay spyderco tam ma teochu nedodelek. Ale i tak to bude pevný.
    SIRIUS: starý i novy série coldsteel. Stará série spyderco endura, police. I ty lovecký Míkov drží dobre. Byt jsou některý silene zpracovány. Buck treba. Co tu mam ja doma s hřbetní pojistkou vse Ok hlavne ty co mají hlubší zarezy na pojistku. Falcon treba jste jsem mel, fox velmi kvalitni co jsem měli. Pak i nekter na jména si nepamatuji pripadne noname některé fskt se divam jak hluboká je drazka na zaklapnuti pojistky a jak moc musim zmacknout pojistku aby vyjela.. tam pak poznám jak dobre to zapadá dovnit. Dozier kabár (az na plastové strenky). Beru, Ze vic druhu bude okay. Je fskt ze uz tolik zaviraku na backlock asi nemám. Musel bych se podivat do krabice na starý noname kusy a jiný značky hodne slo do světa.
    STEPNI_VLK: rat 1 ano, vzpomínám dal jsem ho jako dárek a ten clovek ho nešetřil a říkal mi a ukazoval ze pri pohybu do stran se zavře.
    XMEDA: ukaze cas a pohyb ruky, nepopírám ze vydrzi vic. Ale ty třecí plochy se proste jednou osoupu. U backlocku ne.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Treba ta šrada 308 ma framelock, kterej fakt neni sance udolat. 3mm zaklesnute oceli, rana na hrbet ostri to jen vic zahryzne a pokud je to drzeny v ruce, tak to jeste ruka drzi dovnitr. A taky je to konstrukcne naprosto primitivne jednoduchy. Zadny zbytecny cepy, zadny pruzinky, zadny páčicky, co se jen zaserou humusem.


    Muj predchozi EDC Böker Magnum Misson s linerlockem je proti tomu pojistkou uplne trapak, ale stejne se mi za roky pouzivani nikdy nezavrel. Ba vetsina lidi ten nuz nedokaze bez vysvetleni zavrit, a pritom to jde krasne jednoruc.

    A obecne mi staci, kdyz tou kudlou muzu naplno svihnout o stul hrbetem a nezavre se. Kdyz timhle testem projde, tak ok. A pritom mnohe vytvory renomovanych znacek u kolegu a kamaradu se vesele privrou, nebo se treba liner kousne vedle cepele a celej nuz se zasekne v nejakym blbym uhlu. I nekolik backlocku povolilo.
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    XMEDA: Tak potom maj třeba zmáklou propagaci, získávat lidi, co pro ně dělaj zadara je dost dobrý. Připomíná mi to (teda v hard verzi) jistá místa u nás i v zahraničí na stránkách a forech o nožích, kde člověk vleze mezi pavoukáře neboli spyderkáře a jak dostatečně nepěje oslavné ódy na díru v čepeli a zbytek pavoučího nože, sesype se to na něj jak když zabouchá na vosín či včelí hnízdo :-)
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    JIKE: nejakej priklad backlock noze?
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Já tedy musím říct, že mi linerlock párkrát při nějakém tom náročnějším používání (nemám na mysli pižlání salámu) povolil jak u RAT1, tak u Kershaw Echelon, a nebyl to tedy dvakrát příjemný pocit. Naštěstí se mi přitom nikdy nic nestalo. Kershaw Leek s framelockem zatím v pohodě, ale tomu jsem oproti dvěma výše zmiňovaným nedával nikdy nijak zvlášť zabrat.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Takže u jak u framelocku / linerlocku tak u backlocku záleží na tom, jak to výrobce udělá a taky jakou chytneš sérii.
    Já osobně za pevný nůž považuji jen pevný nůž. Cololiv má nějakou pojistku, může (za určitých okolností) selhat.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    U backlocku naopak nevíš do čeho jdeš, dokud nůž nerozebereš

    backlock Syderco Manix


    Spyderco Native
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    JIKE: no, to je ale tvůj pohled. Top nože a nejpoužívanější EDC mají liner a frame locky normálně a jsou naprosto bezpečné i když je používáš roky. Záleží na výrobci.

    Sebenza - frame lock,
    Spyderco Military a Paramilitary, Tenacious - linerlock (mám Tenacious, nikdy problém)
    Ka-Bar Dozier D2 - linerlock. (nám, nikdy problém)
    Esee Zancudo, Avispa - framelock (mám, Avispu - nikdy problém)
    RAT1 - linerlock (mám, nikdy problém)
    Leatherman TTi - linerloc(y) (mám, nikdy problém)
    Gerber PR 2,5 . linerlock (mám, nikdy problém)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam