• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    NGR: co je lowcost?

    JIKE: bo jsem si tím právě prošel, tak následovné dojmy. Litr až pět tisíc je sakra rozptyl. Větší špalky jsou co? Výška třicet, průměr čtyřicet, nebo výška šedesát, průměr dvacet? Někdo chce štípací sekeru (s klínem nakovaným), někdo chce užší čepel. Je taky rozdíl, jestli sekeru POUZE na štípání, nebo nějaký univerzál. Já třeba vybírral sekeru pouze na štípání, ale na forech je plno chytráků, co chtějí jednou sekerou odvětvovat a zároveň na dvorku štípat vyschlé borovicové špalky.
    Z výše uvedených bude GB nejdražší, ale teoreticky nejhezčí. Hultafors a Husqvarna bude to samé, jen s jiným logem a Huska bude levnější tak o 10%. Wetterlings dříve dělal sekery pro Husku taky, takže další možnost hodně skloňovaná.
    Slušné sekery dělá i Ochsenkopf (Stihl) a Krumpholz. U toho Ochsenkopfu se třeba mě nelíbí tvar. Krumpholz určitě nebude špatná volba, dost lidí je chválí.

    A do toho si dej proměnnou jakože příplatek za hickory toporo, kvalitu čepele/broušení, citovou hodnotu. Hickory toporo je prý super, lépe tlumí. Jenže nové stojí okolo 600 Kč. Jak nemá dobrou techniku, jistě časem toporo pod čepelí omlátí o špalek. Jde samozřejmě pořešit kovovým/koženým chránítkem. Kvalita čepele je další věc. Jak často bude štípat? Vyplatí se mu kvalitní švédská ocel? Nebo mu nedělá problém po každém sekání čepel přebrousit? A nakonec, bude pro něj sekera pracovní nástroj a počítá s tím, že nástroj za 3k klidně může zničit, nebo bude mít GB za 5k s tím, že ho bude víc leštit a uctívat, než používat?
    JIKE
    JIKE --- ---
    Ahoj Všichni, potřebuji prosím poradit, můj dlouholetý kamarád, co ho znám snad 33 let, potřebuje:

    Sekeru na dřevo
    jednostrannou
    dřevěná ručka
    na větší špalky

    cena 1000-5000 cca

    díky předem
    FINSON
    FINSON --- ---
    Děkuji všem zájemcům, doposud to šlo nečekaně rychle :-)
    Dovolím si ještě chvíli pokračovat ve spamování:
    K dnešku jsou fuč: černý KUR, obě piraňky, Kizer, Jerry a Dubáček.
    Jeden zájemce zvažuje Snodyho, QSE7 je rezervován do začátku srpna a pravděpodobně pak půjde.
    Volní jsou Toy, Phil a oranžový KUR.

    Zde musím konečně veřejně napsat to, čím jsem chladil vaše nadšení v poště:
    Oranžový KUR je bez klipu a na ten titanový spacer ve hřbetu ten klip ani nejde přimontovat, nemá to díry, muselo by se to celé vyměnit - je to údajně nějaká limited edice, ale popravdě jsem to moc neřešil a považuju tu absenci klipu spíš za nevýhodu. Nicméně ten nůž si u mě řízl akorát do pstruha a do kostky ementálu a u předchozího majitele jenom ležel v šuplíku, tak jsem nasadil stejnou cenu jako u toho černého - ten si řízl i do větvičky...

    Na fotce Phila vpravo nahoře je vidět ten uštípnutý kousek kosti na konci rukojeti - spadl mi na šutry.
    Fotky Snodyho jsem dal větší, aby byla vidět kresba damašku, ale bacha na to, je malej. Je k němu poměrně masivní kožené pouzdro.

    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    AZIM: hm tak mi prodejce spocital USPS dopravu na 147$. Sorry jako...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    CROSS: leatherman surge, ve výsledku jde o to že je problém s tím jejich GSP kde je knife vybanovanej
    CROSS
    CROSS --- ---
    WAMP_ELF: jakej multitool má smysl kupovat tímhle stylem z USA, že se vyplatí strávit tím tolik času?
    AZIM
    AZIM --- ---
    WAMP_ELF: jeste mas moznost domluvit se primo s prodavajicim at to posle v krabici a napise na ni treba sesivacka ... dokavad to celnik nebude rentgenovat, coz pochybuju tak to normalne dojde ...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    LEXXA: NO jako fajn no, sice se v inzerátu nic nepíše o noži ale prej to je nůž. Omfg. To musíš mít nějaký speciální lejstro aby jsi mohl dovážet multitooly?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    WAMP_ELF: to je pravda. proto nemam crkt kris :)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    LUCKYBSD: seller posila do cz ale ebay to z nejakyho duvodu blokuje jako by do cz neposilal. Seller i napsal ze to je problem ebay a ebay supp tvrdi ze do cr nemuze poslat neco co ma v nazvu nuz...
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    WAMP_ELF: a co tam resis? :D
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    Jako půl dne na ebay řeším jak koupit multitool z us a nakonec stejne nic nevyřeším? Orly???
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    MAOLIS: Má to význam? Je tam citová vazba nebo vyjíměčná ocel ? Jinak bych se na to vyprd, nejni lepší koupit si sekeru novou kolem litru už ujdou....
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    WAMP_ELF: jo to asi jo, já myslel nožíře... tzn restaurace tý sekery... nákej brusič na rohu, nebo místbní kovář to asi základně udělá levnějc to jo...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    WOJTYLA: noo... kovarna v malomeste hadam do 200 vytazeni, prejeti na brusce a zakaleni. ale nebude to na pockani.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    MAOLIS: pokud to má nekdo dělat fakt pořádně tak počítej s tim že cena za to nekolikanásobně přesáhne cenu nový sekery...
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MAOLIS
    MAOLIS --- ---
    Rád bych ji právě zakalit - což je mimo moje možnosti a když už by to měl někdo v rukou, tak i to broušení a úpravy. Topůrko už sám zvládnu.
    MAJA
    MAJA --- ---
    Mám takhle sekeru, která měla asi kdysi zakalené ostří a zbytek toho železa měkčí. Bohužel si ji kdysi na chvíli půjčili zedníci a ostří šlo do háje. Teď jde nabrousit, ale nevydrží dlouho. Je nějaký způsob jak to znova zakalit ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam