• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    LUCKYBSD
    LUCKYBSD --- ---
    SWIST: u pasu urcite ne, nesmi byt hned pouzitelny a podle nekolika zdroju (napr. http://adrex.com/cs/cz/voda/potapeni/clanky/zakaz-nozu-do-nemecka-a-francie#) je to do 12cm u pevneho
    SWIST
    SWIST --- ---
    Prosím vás, netušíte někdo z hlavy jak to je v Německu s pevným nožem? Nejsem si jistý jestli je délka čepele omezena na 12 cm ,13 cm nebo 14 cm a jestli pak takový nůž můžu nosit "viditelně" u pasu kdekoliv.
    JIKE
    JIKE --- ---
    A Tour in The MoraKniv Factory! Rare Footage (Special Episode)
    http://www.youtube.com/watch?v=oivi7D3ML-M
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    hmmm. takze surge je doslova mazel. Nakonec i to pouzdro se poddalo a vesly se do nej dve sady bitu i extender. vsechno ma pojistky a jde tam upnout i ten malej sroubovacek. Kdyby mi zacal chybet guthook tak si ho bud vyrobim z nejaky pilky na primocatku ktera jde upnout do mista soucasny pilky nebo ji primo vybrousim na hrbetu ty zubaty cepele jako to ma charge. Jako to vymeny prislusenstvi s moznosti upnuti jakyhokoliv platku do primocarky to je doslova genialni.

    NGR
    NGR --- ---
    nakonec 4,5kg hecht a dva kliny
    polena maj suky
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    NGR: dvakrát za rok? Pokud to je do pár kubíků, bych se vykašlal na klíny, nařezal si to na +/-30cm vysoké špalky a rozsekal to sekerou, klidně nějaká Festa profi 1250g za 300 Kč a k tomu klidně tenhle kalač https://www.zahrada-domacnost.cz/kalac-stipaci-sekera-3000g-drevena-nasada
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    WAMP_ELF: tak kdyby nekoho zajimalo reseni- amazon.
    JIKE
    JIKE --- ---
    BRUKEV: podrobné rozměry a informace nemám, ale odkazy co mi kluci poslali jsou okay. Klín má, a i další sekery, ale chce nějakou pořádnou. Díky
    NGR
    NGR --- ---
    BRUKEV: spodni pouzitelna cenova hranice na chatu s jednema krbovejma kamnama ktery krmim smrkem
    chci stipat 2x do roka tak abych u toho nebyl nasranej
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    NGR: co je lowcost?

    JIKE: bo jsem si tím právě prošel, tak následovné dojmy. Litr až pět tisíc je sakra rozptyl. Větší špalky jsou co? Výška třicet, průměr čtyřicet, nebo výška šedesát, průměr dvacet? Někdo chce štípací sekeru (s klínem nakovaným), někdo chce užší čepel. Je taky rozdíl, jestli sekeru POUZE na štípání, nebo nějaký univerzál. Já třeba vybírral sekeru pouze na štípání, ale na forech je plno chytráků, co chtějí jednou sekerou odvětvovat a zároveň na dvorku štípat vyschlé borovicové špalky.
    Z výše uvedených bude GB nejdražší, ale teoreticky nejhezčí. Hultafors a Husqvarna bude to samé, jen s jiným logem a Huska bude levnější tak o 10%. Wetterlings dříve dělal sekery pro Husku taky, takže další možnost hodně skloňovaná.
    Slušné sekery dělá i Ochsenkopf (Stihl) a Krumpholz. U toho Ochsenkopfu se třeba mě nelíbí tvar. Krumpholz určitě nebude špatná volba, dost lidí je chválí.

    A do toho si dej proměnnou jakože příplatek za hickory toporo, kvalitu čepele/broušení, citovou hodnotu. Hickory toporo je prý super, lépe tlumí. Jenže nové stojí okolo 600 Kč. Jak nemá dobrou techniku, jistě časem toporo pod čepelí omlátí o špalek. Jde samozřejmě pořešit kovovým/koženým chránítkem. Kvalita čepele je další věc. Jak často bude štípat? Vyplatí se mu kvalitní švédská ocel? Nebo mu nedělá problém po každém sekání čepel přebrousit? A nakonec, bude pro něj sekera pracovní nástroj a počítá s tím, že nástroj za 3k klidně může zničit, nebo bude mít GB za 5k s tím, že ho bude víc leštit a uctívat, než používat?
    JIKE
    JIKE --- ---
    díky všem, a další podněty můžete :-) ps: vypadá to dobře
    JIKE
    JIKE --- ---
    Ahoj Všichni, potřebuji prosím poradit, můj dlouholetý kamarád, co ho znám snad 33 let, potřebuje:

    Sekeru na dřevo
    jednostrannou
    dřevěná ručka
    na větší špalky

    cena 1000-5000 cca

    díky předem
    FINSON
    FINSON --- ---
    Děkuji všem zájemcům, doposud to šlo nečekaně rychle :-)
    Dovolím si ještě chvíli pokračovat ve spamování:
    K dnešku jsou fuč: černý KUR, obě piraňky, Kizer, Jerry a Dubáček.
    Jeden zájemce zvažuje Snodyho, QSE7 je rezervován do začátku srpna a pravděpodobně pak půjde.
    Volní jsou Toy, Phil a oranžový KUR.

    Zde musím konečně veřejně napsat to, čím jsem chladil vaše nadšení v poště:
    Oranžový KUR je bez klipu a na ten titanový spacer ve hřbetu ten klip ani nejde přimontovat, nemá to díry, muselo by se to celé vyměnit - je to údajně nějaká limited edice, ale popravdě jsem to moc neřešil a považuju tu absenci klipu spíš za nevýhodu. Nicméně ten nůž si u mě řízl akorát do pstruha a do kostky ementálu a u předchozího majitele jenom ležel v šuplíku, tak jsem nasadil stejnou cenu jako u toho černého - ten si řízl i do větvičky...

    Na fotce Phila vpravo nahoře je vidět ten uštípnutý kousek kosti na konci rukojeti - spadl mi na šutry.
    Fotky Snodyho jsem dal větší, aby byla vidět kresba damašku, ale bacha na to, je malej. Je k němu poměrně masivní kožené pouzdro.

    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    AZIM: hm tak mi prodejce spocital USPS dopravu na 147$. Sorry jako...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    CROSS: leatherman surge, ve výsledku jde o to že je problém s tím jejich GSP kde je knife vybanovanej
    CROSS
    CROSS --- ---
    WAMP_ELF: jakej multitool má smysl kupovat tímhle stylem z USA, že se vyplatí strávit tím tolik času?
    AZIM
    AZIM --- ---
    WAMP_ELF: jeste mas moznost domluvit se primo s prodavajicim at to posle v krabici a napise na ni treba sesivacka ... dokavad to celnik nebude rentgenovat, coz pochybuju tak to normalne dojde ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam