• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    SWIST
    SWIST --- ---
    EDAK: Popřípadě jestli netrváš na backlocku tak RAT1 (popřípadě ESSE Avispa) nebo Kershaw Shallot. Oba mám a jsme více než spokojený. U RATky mě dostal ten zvuk při prvním otevření, krásně klape.. :)


    Mimochodem, stává se mi to u většiny nožů, ale u ratky je to asi nejvýraznější.. Časem se mi čepel vůči střenkám při zavření hodně vyosuje. Pokouším se to doladit přitažením jedné nebo druhé strany šroubu na kloubu, ale není to uspokojivé. Nebo když je, tak už je to tak dotažené/povolené že už to má vliv na použití nože.. Nevíte kde je problém, jka mu předejít a hlavně jak ho vyřešit? Napadlo mne přidávání nějakých podložek, ale radši bych tomu předcházel..
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    EDAK: Nebo když jsi měl předtím Spyderco, tak co třeba nějaký Byrd, což je vlastně low-end Spyderco? Třeba Cara Cara není úplně marnej nůž...

    Byrd Knife by Spyderco Cara Cara G-10 | MůjNůž.cz
    http://mujnuz.cz/noze/zaviraci-noze/byrd-knife-by-spyderco-cara-cara-g-10
    EDAK
    EDAK --- ---
    Dekuji velice za tipy
    NEVILL: Zvazim, opravdu to vypada na dobry pomer
    KALIF_WH: Jako musim rict ze tenhle me opravdu dostal. akorat zrovna z otvirani jednou rukou slevit nehodlam, kolikrat mam v jedny ruce neco co potrebuju otevrit, rozriznout, porezat a druhou proste sahnu do kapsy otevru a rezu.
    Ale mozna zvazim tuto variantu. skoda ze se nedela i s kolickem http://www.vintagewear.cz/manly-peak-black
    RASHEEN: To je na me uz asi moc masivni...
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    SWIST
    SWIST --- ---
    EDAK: Za mě bych asi taky doporučil Doziera, dělá se v různých verzícha různých barvách.. Poměr cena/výkon je super..
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    KALIF_WH: jinak samozrejme ten dozier, ktery doporucuje NEVILL to je prima kudla za hodne rozumne penize a baclklockem a pomerne civilnim vzhledem
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    EDAK: pokud bys byl ochoten rezignovat na zbyle parametry nez pomerne civilni vzhled tak osobne bych rad vyzkouosel http://www.vintagewear.cz/manly-edc-nuz-comrade-black , jinak to bude trochu honicka sehnat hezkej nuz s backlockem za tyhle penize, urcite se necha podivat na coldsteel, ty pouzivaji triadlock (varianta backlocku) akorat posledni dobou dost vycouvavaji z civilniho vzhledu, v tehle cenove variante by sel tak fin wolf nebo nejaky ten working man, ale to je pak otazka vkusu.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    EDAK: Ka-Bar Dozier, myslím že poměr cena/výkon docela dobrý...
    EDAK
    EDAK --- ---
    Ajaj, vypada to ze jsem nekde potratil spyderco, takze asi budu potrebovat neco noveho na kazdodenni noseni. A vy urcite radi poradite :) pozdavaky jsou asi tyto, zaviraci, flat vybrus a cena pokud mozno do 1500. Fungujici otevirani jednou rukou(u nozu z ali to funguje tak u jednoho z 5ti). Preferuji backlock a spise civilni vzhled.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Díky. Jdu na to mrknout.
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    LEON_KOWALSKI: jinak tady si můžeš nakoukat hodně těch verzí :) Jo a jsou levný a přímo z Jakutska :)

    ⠀⠀⠀⠀⠀⠀ЯКУТСКИЕ НОЖИ И СУВЕНИРЫ (@yakutian_brands) • Instagram photos and videos
    https://www.instagram.com/yakutian_brands/
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    LEON_KOWALSKI: Ano, to je stejny. Tam akorat si kazdy nožíř děla ten vybrus trochu po svem
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    DELLAMORTE: jo, taky se mi moc líbí.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    REDSNAKE: já si ho koupil (Kanetsune) na práci. No, na práci - přesněji řečeno na blbnutí, když s naší malou děláme doma kraviny z kartónu, dřeva, papírů, filcu a tak :o)
    Velmi dobře se mi drží a je příjemný do ruky a z výroby krásně ostrý.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    LEON_KOWALSKI: Ten vypadá krásně!
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    HE11_KNIGHT: tohle je stejný typ nože (Yakut)?

    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    DYSTOPIK: 2,5mm
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    DYSTOPIK: teda ne širokou, ale tloušťku materiálu..?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEON_KOWALSKI: zřejmě by to mohl být tenhle? Za ty prachy to vypadá slušně, možná by se mi líbil na kůži...
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    LEON_KOWALSKI: prosím tě, jak má ten kanetsune širokou čepel? Nedokážu si to moc představit, takhle podle obrázku. Vypadá šikovně
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam