• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    AZIM
    AZIM --- ---
    Mikov Elipt, koukam ze uz loni mel Mikov prototyp ale tady ani fotecka ani zminka, trosku mi to pripomina sebenzu nebo proste chris reeve styl ... mno mrknete se na to samy, za me asi nejhezci s cim Mikov prisel

    Nůž Mikov Elipt – horká novinka roku 2017 od Mikovu | | Vybaven.cz
    https://www.vybaven.cz/noze-a-naradi/nuz-mikov-elipt-horka-novinka-roku-2017-od-mikovu/
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    FINSON: Hele ja ho mastim sadlickem kdyz mam volnou chvilku .. takze liska nikde :)) jinak teda bordel se mi tam nehromadi, ale je to kratka chvilka a zatim krajim veci co se tam ani nemaji jak zachytavat.
    FINSON
    FINSON --- ---
    HE11_KNIGHT: Je to jednostrannej konvex - nechci dělat chytrýho, ale trochu zkušeností s tím mám ;-) Díky za zprávu!
    Ještě mě teda zajímá, jestli se v té dutině v čepeli náhodou nějak víc nehromadí bordel nebo to tam nechytá lišku... ale tipuju, že asi ne :-)
    HE11_KNIGHT
    HE11_KNIGHT --- ---
    FINSON: Hele tak nejake info ohledne pouzivani Yakuta. Pouzivane ho na vsechno.. mrazene potraviny jako slanina, uzeny atp s nim krajime bez obtizi, ten vybrus je kouzelnej. Rezu s tim i drevo na podpal v kamnech, ukazkove hobliny dela :))). Vetsina veci mu podlehne bez obtizi. Je tedy nabrouseny od Sampa a stale drzi ostri, akorat prisel o lesk.. ale neni na okrasu, ale na praci.

    Mam k nemu trochu respekt kvuli tomu ostri a kdyz vidim co dela s mrazenym masem...
    FINSON
    FINSON --- ---
    Sice to není tanto, ale i tak si myslím, že by se to Méďovi mohlo líbit ;-)
    Adam Kornalski on Instagram: “26.5 mm of Caldie steel and 2.54 kgs of knife is made. Godzilla awakes...”
    https://www.instagram.com/p/BSvgDcNg6ck/?taken-by=kornalskiknives
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    jinak je to urcite nejvetsi kudla co jsem udelal, celkova delka 28cm cepel s ostrim 18 a kousek. Sirka cepele ve hrbete u rukojeti 2,7mm ke spicce se zuzuje.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    Tak jeden tesne pred finishem, strasne moc prace strasne moc chyb, ktery se pracne napravovaly poznatek, ze nenavidim lepeni epoxidem na fulltang. Material N690, mosaz a stabilizovany kastan.

    DJINN
    DJINN --- ---
    dokument o výrobě puukko
    Traditional Crafts of Finland - Episode 1 - Puukko Knife Making
    https://www.youtube.com/watch?v=BLnqr6IGVgs
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    RASHEEN: třeba se jen spletl a bylo mu líto ten kus vyhodit.
    AZIM
    AZIM --- ---
    RASHEEN: mozna jsem na to prisel ... predstav si situaci, sedi slavnej nozir na pivu s kamosema a najednou nekdo rika "se vsadim ze i kdyz udelas nuz na picu za 2000 dolaru tak se proda" ...
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    LEON_KOWALSKI:
    AZIM: taky nechapu...kdyz uz je treba "zubu" proc je neudelat proste ve hrbetu a nesidit se o cepel....
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    z mého pohledu šel Bear sestupně od nejlepšího k nejhorším :-)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    JIKE: Mezi micartou a G10tkou nevidim zadnej velkej rozdil, ani cenove ani co se vlastnosti tyce a ani pri opracovavani.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    AZIM: na co tam má ty zuby nevím, první verzi kterou používal měl bez zubů, ta se mi líbila nejvíc

    https://bushcraftusa.com/forum/threads/bear-grylls-goober-er-gerber-knife.43546/ (tady jsou všechny)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    AZIM: taky ty zuby v tyhle podobe nechapu.
    AZIM
    AZIM --- ---
    LEON_KOWALSKI: takhle jak jsou na tom nozi ty zuby mi prijdou uplne na nic, co s tim v ramci survivalu budes rezat, to neni vhodny ani na prerezani lan nebo pasu jak jsou ty zuby veliky a hluboky imho, v tyhle casti spis potrebujes cepel na jemnou praci, nejak mi asi unika smysl toho noze, nelibi se mi teda ani trosku az na to zpracovani a pouzdro ktery se mi libi moc ... muze mi to nekdo osvetlit ?
    JIKE
    JIKE --- ---
    LEON_KOWALSKI: Já vím to je poprvé kde jsem ho viděl :-) mas bod ze jsi to první linknul :-)
    To ještě používal dobrou kudlu oproti tomu oranzovymu děsu číslo 1
    JIKE
    JIKE --- ---
    KALIF_WH: Stačila by mi micarta
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    JIKE: tohle kdysi používal Bear Grylls :-D

    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    JIKE: Rucne to udelat takhle presne je asi trochu scifi, respektive spousta veci by sla, ale uz jen ta vyfreezovana G10 pro prsty by dokazala slusne potrapit na rucni drbani.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam