• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    JIKE
    JIKE --- ---
    KALIF_WH: Stačila by mi micarta
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    JIKE: Rucne to udelat takhle presne je asi trochu scifi, respektive spousta veci by sla, ale uz jen ta vyfreezovana G10 pro prsty by dokazala slusne potrapit na rucni drbani.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JIKE: Pár přípravků na to má kluk jeden šikovná =) a tu automatickou výměnu nástrojů mu lehce závidím =D
    KURE
    KURE --- ---
    JIKE: fair point dik za odpoved.
    JIKE
    JIKE --- ---
    NEVILL: obojí právě

    LEXXA: jojo promo se ptám

    KURE: já nevím, prostě se mi líbí. někomu se líbí tanto, někomu Koudy a mě tenhle nůž už leta. je to hodně podobný jako je ESEE 6, ale menší. co mě láká? právě to co píšeš, možná i ta průměrnost v této době.


    před cca 3-4 lety to dělal růčo, nyní je to echt přesný.. jen pro zajímavost.

    Making a knife the high-tech way
    https://www.youtube.com/watch?v=JxAH6TGgNSA
    KURE
    KURE --- ---
    JIKE: mozna jsem jenom zahořklej, starej chlap, ale co na tom nozi je?
    pocitam že $2k stoj original, protoze investicni zberatelska zalezitost.

    ale co te laka na tom nozi a pouzdre po strance pouzitelnosti?
    ja vidim prumernej clip point s humpolackym pouzdrem a velmi velmi podezrelejma zubama. co jsem prehlid?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    JIKE: mozna se mylim ale tohle spis chce nekoho s frezou nez kovare... ale myslim ze tricetnik je proste moc. nebo treba tomu proste nerozumim
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    NEVILL: oboje :-)).
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    JIKE: ten nůž je nějak nedostupný nebo extrémně drahý?
    JIKE
    JIKE --- ---
    zeptám se jen tak pro zajímavost do pléna, hlavně nožířů..

    uměl by někdo z vás udělat 1:1 kopii tohoto produktu včetně pouzdra ? střenka může být i micarta, a čepel klidně i A2, nebo nějaká lepší? nedá mi to leta letoucí spát :-)

    Miles Welze Knives
    http://www.mileswelze.com/Others_Fixed_RBS4SK.html#prettyPhoto

    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    GGG: s AK5 se mi delalo dobre a fajn se lesti. Co se tyce drzeni ostri tak nevim, nabrousit jde v pohode ale jeste sem nuz z ni tak nevytezoval aby se stacil ztupit.
    KURE
    KURE --- ---
    GGG: no rozhodne drzim palce :)
    GGG
    GGG --- ---
    TWORBO: diky, proberu to s brachou
    SWIST
    SWIST --- ---
    TWORBO: Pokud by jste se nedomluvili, tak bych možná měl zájem o jedno z těch gyuto. (Jsou to ty dva menší na pravo od pravítka, ne?)
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    GGG: nasel sem v dilne nejaky zapomenuty polotovary /nakiri, santoku, paring, a gyuto/ vyrezany z 3 mm ak5 /chirurgickej nerez/
    myslim ze sem tenkrat obkresloval a ladil /krom paringu/ nejakyho hatoriho....
    je potreba to vybrousit a zakalit. kdybys o to mel zajem, tak se muzem domluvit....

    GGG
    GGG --- ---
    KURE: snazim se najit nejakej stred, alespon na urovni wusthof napriklad...
    KURE
    KURE --- ---
    GGG: to mi uprimne nepripada jako dobrej napad. clovek kterej zaplati za luxusni prkno na krajeni nebude chtít "nejakej" nuz. ale treba se pletu.


    TWORBO: nic noveho, sabatier to zrejme dela 100+ let
    Kitchen Knives product line Antique Sabatier K - CARBONE - Knives Sabatier K
    https://www.sabatier-shop.com/kitchen-knives_30_antique-sabatier-k---carbone_.html

    klic bude zrejme v detailu, to zebro/zastita musi bet kousek kratsi aby nezaclanela na prkynku
    GGG
    GGG --- ---
    TWORBO: napis jim
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    GGG: ok, to by me uprimne nikdy nenapadlo... tos vymyslel, nebo je to oficialni konstrukterskej koncept?
    GGG
    GGG --- ---
    TWORBO: myslis tu zastitu? wusthof to ma napriklad taky, a je to nabrousene, muzes s tim sekat male kosti
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam